fontos önkéntes munka péntekre

16 views
Skip to first unread message

Cindy Gilicze

unread,
Jun 6, 2011, 3:07:11 AM6/6/11
to elte-rad...@googlegroups.com
Sziasztok! Aki ráérne esetleg pénteken (10-én) egy kis kórházi önkénteskedésre, légyszi írjon vissza, nagyon fontos lenne.  A matektanárom kérte a segítségünket, bemásolom a levelet.
"
Dátum:2011. június 5., vasárnap, 19:43:42
Feladó:"Karamán Ferencné"
Tárgy:Önkéntes munka
Címzett:"cindy.msn."

 

 
 
   Kedves Cindy!
Remélem, jól állsz a biosszal, nem zavarlak túlságosan.
Nem tudom, pénteken, 10-én van-e vmi osztályprogramotok, a kórházi önkéntesek kérik gimis gyerekek segítségét a János kórház kertjének rendbetételére, szemétszedés, kerítés festés /kesztyűt és vizet adnak/, gondolom délelőtt.
Ha esetleg ráérsz és tudsz még megbízható, lelkes gyerekeket, kérlek írd meg nekem. Az egyik húgom kuratóriumi tag, pályáztak, de  döntés csak most lett. A húgom holnap telefonál az iskolába -lehet, h engedély is kell a munkához, de addig jó lenne tájékozódni, hogy ráér-e egyáltalán néhány, esetleg több gyerek a mi iskolánkból. Talán a DÖK is tudna segíteni.
Válaszod várom és köszönöm,drukkolok a vizsgára: Kati néni"

Köszi a válaszotokat!
Cindy

Katalin Tímea Stupek

unread,
Jun 7, 2011, 5:38:11 AM6/7/11
to ELTE Radnóti DÖK
Én fb-n kaptam róla értesítést Tardos Zsófitól, van egy ilyen event,
hogy "Önkéntesek hete - szépítsük meg a János kórház kertjét", úgyhogy
én meg bemásolom az ottani szöveget plusz infónak.

"A betegek ellátása mellett a János Kórházban számtalan egyéb
tevékenység megvalósítására is nagy szükség van. Az épületeken belül
és kívül rengeteg karbantartási, felújítási, takarítási munkák sora
vár arra, hogy a kórház jobb kondícióba kerüljön. A kórházban a
kertek, kerti bútorok, kerítés, támfalak a kitaposott területek (az
újonnan épített támfalakkal körülölelt zöld területeken a talaj
kiegyenlítésre, visszafüvesítésre és ...virágosításra vár)
felújítására a kórháznak kevés a kapacitása. A betegek és
hozzátartozóik ilyen feltételek mellett nem tudják rendeltetésszerűen
használni a parkot.

Az önkéntes program részletei:

* A diákok megérkeznek a helyszínre június 10-én 9 órára.
* Koordinátoraink egy programindító megbeszélésen elmondják a
munkatervet és lefektetik a szabályokat.
* Kiválasztják a résztvevők közül, hogy ki melyik munkát vállalja,
mely tevékenységre alkalmas. A feladatok megoldásához enyhe fizikai
erőfeszítésre van szükség, a gyakorlatokat a koordinátor a csoport
átlagéletkorának, a nemek arányának, illetve az esetleges betegségek
(allergia) függvényében állítja össze, figyelve arra is, hogy a teljes
program alatt biztonságban legyenek a résztvevők.
* A csapatokra osztott diákok a koordinátorokkal bejárják a
helyszíneket.
* A fiatalok beöltöznek munkaruhába, átveszik a szükséges eszközöket
és elkezdődik a kórház megszépítése, a kertek helyrehozatala, a
kerítés festése.
* Ebédszünet (koordinátoraink védőitalt az egész nap során
biztosítanak a résztvevők számára, de szendvicset hozzanak magukkal a
diákok.)
* A közös étkezés közben élménybeszámoló, tapasztalatcsere, a
helyszínek forgatása
(a csapatok délután más tevékenységgel folytatják a munkát).
* A nap végén közös tapasztalatcsere, élményfeldolgozás
A programról fotódokumentáció készül, és elérhetővé tesszük a
résztvevő diákok saját készítésű blogjait is (ha van, és ha
szeretnék)"
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages