Katalin Tímea Stupek
unread,Jun 7, 2011, 5:38:11 AM6/7/11Sign in to reply to author
Sign in to forward
You do not have permission to delete messages in this group
Either email addresses are anonymous for this group or you need the view member email addresses permission to view the original message
to ELTE Radnóti DÖK
Én fb-n kaptam róla értesítést Tardos Zsófitól, van egy ilyen event,
hogy "Önkéntesek hete - szépítsük meg a János kórház kertjét", úgyhogy
én meg bemásolom az ottani szöveget plusz infónak.
"A betegek ellátása mellett a János Kórházban számtalan egyéb
tevékenység megvalósítására is nagy szükség van. Az épületeken belül
és kívül rengeteg karbantartási, felújítási, takarítási munkák sora
vár arra, hogy a kórház jobb kondícióba kerüljön. A kórházban a
kertek, kerti bútorok, kerítés, támfalak a kitaposott területek (az
újonnan épített támfalakkal körülölelt zöld területeken a talaj
kiegyenlítésre, visszafüvesítésre és ...virágosításra vár)
felújítására a kórháznak kevés a kapacitása. A betegek és
hozzátartozóik ilyen feltételek mellett nem tudják rendeltetésszerűen
használni a parkot.
Az önkéntes program részletei:
* A diákok megérkeznek a helyszínre június 10-én 9 órára.
* Koordinátoraink egy programindító megbeszélésen elmondják a
munkatervet és lefektetik a szabályokat.
* Kiválasztják a résztvevők közül, hogy ki melyik munkát vállalja,
mely tevékenységre alkalmas. A feladatok megoldásához enyhe fizikai
erőfeszítésre van szükség, a gyakorlatokat a koordinátor a csoport
átlagéletkorának, a nemek arányának, illetve az esetleges betegségek
(allergia) függvényében állítja össze, figyelve arra is, hogy a teljes
program alatt biztonságban legyenek a résztvevők.
* A csapatokra osztott diákok a koordinátorokkal bejárják a
helyszíneket.
* A fiatalok beöltöznek munkaruhába, átveszik a szükséges eszközöket
és elkezdődik a kórház megszépítése, a kertek helyrehozatala, a
kerítés festése.
* Ebédszünet (koordinátoraink védőitalt az egész nap során
biztosítanak a résztvevők számára, de szendvicset hozzanak magukkal a
diákok.)
* A közös étkezés közben élménybeszámoló, tapasztalatcsere, a
helyszínek forgatása
(a csapatok délután más tevékenységgel folytatják a munkát).
* A nap végén közös tapasztalatcsere, élményfeldolgozás
A programról fotódokumentáció készül, és elérhetővé tesszük a
résztvevő diákok saját készítésű blogjait is (ha van, és ha
szeretnék)"