Ali rendelések

65 views
Skip to first unread message

Acs Gabor

unread,
Jun 17, 2026, 5:06:00 PM (10 days ago) Jun 17
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok!

Gondoltam, még gyorsan lerendelem a ki tudja mióta halogatott
rendeléseket, hogy még a júli 1 előtt ideérjen.
Erre azt látom, hogy az eddig minden free shipping helyett minden
terméken van 1-2-3 ezresnyi szállítási költség.

És ez így nem a 3 EUR beépítése az árba, ha pl. a feladó előre ezt
valahogy ki tudná fizetni..
Hanem miért van, hallottatok erről?

- Hormuzi szoros? Nem valószínű, mert most született a megállapodás a
megnyitásról és pár napja még nem voltak fenn ezek a szállítási díjak.

Nem tudok másra gondolni, hogy most a kínai rájött, hogy minden EU-s
rendel, mint az őrült, hogy megússza az adót és ezen próbálnak hasznot
húzni..?

Ha így van, akkor júli 1 után vajon visszaállnak a normális szálltási
djak, mikor elmúlik a beőrülés?

Gábor

Acs Gabor

unread,
Jun 18, 2026, 1:37:11 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Benn van 9 termék a kosárban, ha megnyomom a checkoutot, kétfelé megy a
dolog, lesz egy international és egy local irány. Az international
irányban van 55 ezerért cucc a kosárban. Ha itt is megnyomom a piros
továbbvivő gombot, felmegy a végösszeg még bő 5 ezerrel úgy, hogy
megjelenik két újabb sor az elszámolásban.
Lett egy majd' 15 ezres VAT összeg és egy 9,5 ezres VAT adjusment.

Most arra gondolok, a vám-mizéria miatt lehet, hogy leszívták az EU-ban
lévő készleteket a vevők és ezért látom olyan drágának a cuccokat, mert
lényegében csak kvülről jövő árut lehet most beszerezni?

Gábor

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 18, 2026, 2:19:19 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
A choice-os cuccok továbbra is free shipping, ha eléred a 10 dolláros rendelést. És nincs rajta a 3 eurós (plusz áfa!) sarc.

A nem choice-osoknál változó, továbbra is sok free shippinges van és változó, hogy ráteszik-e a plusz sarcot. Amit egyébként még nem kellene, csak elsejétől.

Ed

Sent from a tamagotchi

elight

unread,
Jun 18, 2026, 2:22:00 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Ne aggódj, majd normalizálódik a helyzet. És megint lehet majd apró sarokat olcsón kapni. Én nemrég rendendeltem belülről és kívülről is. Még nem volt ilyen, de akkor jobban odafigyelek majd Euból jöjjön a cucc. Azért a szoros és a vámbevezetés miatt a közelebbi szállítóknál alaposan megcsappanhatott a készlet.
Egy apró érdekesség. Megint eltörött a szeszfokolóm. Jobbára ilyesmit a gazdaboltban szoktam venni.  Pár éve vettem, volt vagy 2800Ft. Nézem a polcukon háromféle is  van, kettő kínai a harmadik noname. Egységáron tartják, darabja 8000.- Ft.  Röstellem nem kérni, de látom hőmérős nincs. Mondom nekem olyan kellett volna! :) És megyek haza, túrom a netet. A praktikerben is van. De azt általában csak vasárnap szoktam preferálni ha valami sürgős, mert zömmel minden kicsit drágábban szok lenni mint általában.  Azét nézem az árát,  Mennyiiii!?  Ezerháromszázkilencven, és ez is kínai. Még műanyag tokot is adnak hozzá és mifelénk is van még négy darab az árúházban. Útközben beszaladtam és megvettem.  Hazaérve kérdi a párom, miért nem vettem kettőt? Hát, mert mire majd kell úgyse találom meg. ;)
Na mindegy, szóval akkor majd megint kitalálnak valamit a ferdeszeműek mint a postaleveleknél. Nem darabonként jön mad háromeuróért az az árú, hanem konténerben egyben levámolva. Akinek kell talán így is veszi majd.  Egyébkén jobb, nagyobb, értékesebb dolgokat már én is jobbára Eun belülről szoktam..
Üdv István

Xorn

unread,
Jun 18, 2026, 2:30:58 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Szerintem a kicikínai simán megcsinálja, hogy összevár egy konténerre való X termékkategóriájú cuccot, és az egész konténert vámoltatja 3 Euróért, majd EU-n belül újracsomagolja, vagy azt sem, csak a 4 terméket 4 külön csomagban fogod megkapni egy darabban kézbesítve, összeszigszalagozva olyanformán, mint manapság a bundle dealben vett cuccokat.

Best regards,
Andy 

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/76554DD7-921A-4ED8-B419-67770A6F7AB1%40ele.hu.

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 18, 2026, 2:55:53 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Nem fogja, hiszen termékfajtánként és nem csomagonként számolódik a sarc.

Ed

Sent from a tamagotchi


Xorn

unread,
Jun 18, 2026, 3:28:03 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Pont ezt mondom.

Best regards,
Andy

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 18, 2026, 3:40:50 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com

Nekem mar most is igy jon. A kis boritekok benne vannak egy nagy boritekban, belfoldi feladoval.

Udv,
Szabolcs

Acs Gabor

unread,
Jun 18, 2026, 7:00:00 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Köszi a válaszokat, Urak!

Végül leadtam most a rendelést, nem húzom tovább az időt. Valszeg a HUF
erősödése miatt ugyanott lehetünk árakban, mint fél éve..

Hátha valakinek adok vele ötletet, lerom, miket vettem:
- egy 200 és egy 300A-es DC oldali áram, teljestmény mérő, akkukapac
mérő, túláram védő: DT20W
- AC oldali fesz, telj stb. mérő és túláram védő KWS-302
- 100A-es Gyűrűs AC oldali telj mérő KWS-AC301
- Akku belsőellenállás mérő 3 tizedesre RC3563
- 100A ideális dióda, no gnd, no FW voltage limit
- 3 és 4A-es lábas biztosítékok a balancer vezetékekre
- 30x40-es órás nagyító

Ezek jó részét Ti tanácsoltátok a korábbiakban, köszönöm mindenkinek!

Gábor
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/76554DD7-921A-4ED8-B419-67770A6F7AB1%40ele.hu
> [1].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/76554DD7-921A-4ED8-B419-67770A6F7AB1%40ele.hu?utm_medium=email&utm_source=footer

elight

unread,
Jun 18, 2026, 8:17:38 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Ezt az ideál diódát belinkelhetnéd. Mi az, hogy no FW? Én hasolót kerestem napelemcsoport átkapcsolásra de 200V-ost már sajnos nem találtam.  Vetten helyette hagyományos kettős diódásat, hűtőtönkre szerelhetőt.  20-25A-nél 30W melegedés még elviselhető. Úgyis mindig csak az egyik dióda nyit.
És végre, bár nekem már nem az első ilyen, inkább sokadik, sikerült venni egy nagyon jó digitális kézi nagyítót. Nyáknézegetéshez mindig is egy ilyen testhezálló eszközt szerettem volna, ami ott a táskában és bárhová bármikor kivihető. És ezek között is van elég sok "szemét".  Sokszor pont ott nem élesek ahol kellene.  Na ez sem tökéletes, mert néha fényes felületen becsillog, de azért ez az egy hiba még elviselhető.  Van egy kétkamerásom is, az nem csillogós, de pont ahol kellene a két kamera közti távolságokon az meg nagyon életlen.  Pedig a gyártó részéről jó ötlet volt két távolság tartományra optikát rakni, csak a kivitelezés nem nagyon sikerült.  Üdv István


Acs Gabor

unread,
Jun 19, 2026, 9:17:11 AM (9 days ago) Jun 19
to elektr...@googlegroups.com
Ez az: https://www.aliexpress.com/item/1005010429329522.html
A többinél megadják a nyitó irányban használható fesztartományt is,
ennél nem. Záróban 40V.

Ezeket az adatokat még próbálom feldolgozni, de még nem teljesen vágom,
ha két napelem stringet kapcsolsz párhuzamosan, hogy az menjen,
amelyikből több fesz. jön, akkor azt elbírja-e.

Most, ahogy leírtam, felötlött bennem, hogy ha diódával akarunk több
szegmenst közösíteni, lehet hogy valamiféle multivibrátor jön létre,
mert az üresjárási fesz nagyobb, mint a terhelt, MPPT-vel optimalizált
fesz. Hogy a nagyobb feszültségűt engedi a dióda az inverterre, az
behúzza a feszültségét, amitől a másik stringnek lesz nagyobb a fesze,
amire annak a diódája fog győzni stb.

Gábor
> -------------------------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/76554DD7-921A-4ED8-B419-67770A6F7AB1%40ele.hu?utm_medium=email&utm_source=footer
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/D83D852B-75DA-489B-BA4B-CCBD5288FFD4%40ele.hu
> [1].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/D83D852B-75DA-489B-BA4B-CCBD5288FFD4%40ele.hu?utm_medium=email&utm_source=footer

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 19, 2026, 12:08:03 PM (9 days ago) Jun 19
to elektr...@googlegroups.com

A napelem panelben nincs dioda ami rovidre zarja az arnyekolt cellakat?

Meg azt mondja a ChatGPT, hogy erdemesebb mini MPTT-t tenni, mert a felig arnyekolt cella is tobbet ermel, mint a diodaval athidalt. Szoval lehet, hogy megeri radobni azt a 20$-t panelenkent.

Udv,
Szabolcs

Acs Gabor

unread,
Jun 19, 2026, 12:31:14 PM (9 days ago) Jun 19
to elektr...@googlegroups.com
Létezik érdemi MPPT 20 dolcsiért? Amit Józsi linkelt múltkor, az sokkal
drágább volt. Asszem.

Gábor
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/3ebd12e4-2986-4ebe-acaf-03fd2eb3dcec%40gmail.com
> [1].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/3ebd12e4-2986-4ebe-acaf-03fd2eb3dcec%40gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer

elight

unread,
Jun 19, 2026, 12:34:06 PM (9 days ago) Jun 19
to elektr...@googlegroups.com
Én ilyet vettem mert a 4db-os napelemsorom max 150V-ot adhat ki.
https://www.aliexpress.com/item/1005006612386969.html
Ez egy az egyben lerendezi két táblasor átkapcsolását, csak lesz némi
vesztesége. De 10-20A-nél még nem annyira vészes.

Amit linkelsz azt néztem én is,   de maximum 100V-osat találtam, ez
nekem pedig nem lesz jó.
Én nézegetem reggel, ha éjjelre úgy van , hogy lekapcsolom a
napelemsorokat, a reggeli napfényes bekapcsolásnál a töltőim szépen
szabályozgatnak, megkeresik az optimális munkapontokat. Ez kb 10-20
másodpercig elszokott tartani, mire nyugalomba jut egy egy töltőm. Utána
ahogy erősödik a napfény egyet egyet lépeget időként felfelé. Ha felhő
jön akkor pedig lefelé. Szóval ezek a lépések nem egy idegbeteg
folyamatként játszódnak le. Elektronika végzi, nem hallani relékattanást
tehát közben, nincs kopó, vagy ívet húzó alkatrész sem. A FET-eknek,
IGBT-knek pedig szerintem mindegy hányszor kapcsolnak, mert a PWM, vagy
szabályzó jel közben is zörög. Én nem aggódok, még ha létrejönne is az a
multivibrátor, mert elég lassan váltogat majd. Szerintem nem fog
felgerjedni magasabb frekvenciákra.  És azért sem, mert én a klasszikus
Keleti és nyugati táblasoromat kapcsolom majd.  Ezek délben már csak
töredékét adják a csúcs munkaponti áramoknak. Arra számítok, hogy
először a keleti leépíti a töltést, ahogy csökken rajta a napfény
intenzitása, és délután pedig felépíti  a töltő felfelé lépegetve a
nyugati napelem áramát.  Maximum, mivel pont dél irányú a nyeregtető,
dél körül lehet egy tíz-húsz perce tartamú kereszteződés de elég
alacsony kb. a névleges áram tizede mennyiségű terhelés mellett. Az meg
szerintem billegjen ha akar.
Esetleg ellenvélemény? Mi az amivel nem számoltam és mégis gondot
okozhatna?  Mert ha valamit mégis zavar, akkor még mindig áttérhetek egy
időalapú átkapcsolásra is. De akkor már kell hozzá még két DC SSR is! 
Ez pedig már be van tervezve a távfelügyelet és átkapcsolás miatt nálam
eleve.  Szóval, hogy ennyire kíváncsivá tettél,  remélem lesz módom
kipróbálni mind a két esetet.

Üdv István

Imre Kormos

unread,
Jun 20, 2026, 3:42:12 AM (8 days ago) Jun 20
to elektr...@googlegroups.com
Én ezt a jelenséget akartam követni, ezért vettem 3 fesz-árammérő panelt - csak aztán mégsem lesz panel a nyugat-észak-nyugati tetőn..
Ki

Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

gyapo

unread,
Jun 20, 2026, 10:47:46 AM (8 days ago) Jun 20
to elektr...@googlegroups.com
June 19, 2026 18:31 Acs, you wrote:
AG> Létezik érdemi MPPT 20 dolcsiért? Amit Józsi linkelt múltkor, az sokkal drágább volt. Asszem.

MPPT helyett nem jó egy áramgenerátoros step-up tápmodul? Akár pár
V-ból is tud valamit belefacsarni a közös vezetékbe. A dióda meg közös
fesz+nyitófesz alatt semmit nem enged át.

Üdv.: gyapo

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 20, 2026, 4:00:52 PM (7 days ago) Jun 20
to elektr...@googlegroups.com

Pataki István

unread,
Jun 21, 2026, 6:57:42 PM (6 days ago) Jun 21
to elektr...@googlegroups.com
A napokba rendeltem 30+ USD értékben többféle audio kábelt, és fizetésnél minden egységhez oda írta, hogy VAT included, majd a végén rátett 5+ USD-t, mondván, hogy VÁM előleg, ha több lesz, akkor ő állja, ha kevesebb, akkor visszautalja a pénzt. Kíváncsian várom.
pi

----- Eredeti üzenet -----
Feladó: Acs Gabor <levl...@e8e.eu>
Válasz: <elektr...@googlegroups.com>
Címzett: <elektr...@googlegroups.com>
Elküldve: 2026. 06. 17. 23:05:57
Tárgy: [elektro-lista] Ali rendelések
________________________________________________________________________________

Pataki István

unread,
Jun 21, 2026, 7:12:07 PM (6 days ago) Jun 21
to elektr...@googlegroups.com
Azt kifelejtettem, hogy nincsen szállítási költség (a minimum 10USD, vagy legalább 3 darab túllépve), és az árak elég alacsonyak, vannak is kétségeim a minőséggel kapcsolatban.

Ha az ember egy bizonyos dologra keres rá, akkor már évekkel ezelőtt is úgy volt, hogy drágák az ingyenesen szállítottak, az olcsóbbaknál meg jelentős szállítási díjat számítanak föl, és a végösszeg hasonló. Talán a "visszaküldési politikával" trükköznek.

Rengeteg egyéb jelenség is van, például ugyanaz a kereskedő ugyanazt a cuccot forgalmazza mindkét módszerrel, talán az ingyenes szállítást későbbi időpontra ígéri. Néha meg a kirívóan olcsó/akciós cuccokból csak egy-két darabot lehet rendelni, esetleg a harmadik darab rendelésénél tízszer akkor lesz hirtelen a szállítási díj. Arra viszont nem szűrnek, ha egymás után két rendelést adok le ugyanarra, mindkettő benne marad az akcióban.

pi

----- Eredeti üzenet -----
Feladó: Pataki István <li...@ipataki.hu>
Válasz: <elektr...@googlegroups.com>
Címzett: <elektr...@googlegroups.com>
Elküldve: 2026. 06. 22. 0:25:48
Tárgy: Re: [elektro-lista] Ali rendelések
________________________________________________________________________________

Xorn

unread,
Jun 22, 2026, 1:12:32 AM (6 days ago) Jun 22
to elektr...@googlegroups.com
Magyarországnál mindegy, de más országokban van olyan, hogy a szállítási díj nem ÁFA köteles, és ott a vámértékbe sem számít feltétlenül bele.

Best regards,
Andy

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Gergely Vakulya

unread,
Jun 25, 2026, 10:42:50 AM (3 days ago) Jun 25
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok!

En most neztem. Nem irtam fel, hogy mennyi volt a termekek ara mondjuk 1 honapja, de valahogy erzesre sok. Illetve ha kettot rendelek, akkor mindegyik termek kb. 3 euroval olcsobb lesz (de csak kb, es a tovabbiak mar nem lesznek olcsobbak). Ez mindegyik choice-os. Szoval szerintem itt bele lett epitve az arba.

73/DX
HA4UC Gergo

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Zoltán Hermesz

unread,
Jun 25, 2026, 2:39:25 PM (3 days ago) Jun 25
to elektr...@googlegroups.com
Ha csojszos és átléped a 10 dolcsit akkor ingyen szállít. kimarad a 3 dolcs.



--
VÉDD ISMERŐSEID E-MAIL CÍMÉT!
 
Amennyiben továbbküldesz egy emailt,
előtte töröld ki a levélben szereplő többi címet,
hogy ne keringjenek az interneten a spamküldők örömére.
 
Köszönet érte.

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 25, 2026, 3:34:48 PM (3 days ago) Jun 25
to elektr...@googlegroups.com
On 2026. 06. 25. 20:39, Zoltán Hermesz wrote:
Ha csojszos és átléped a 10 dolcsit akkor ingyen szállít. kimarad a 3 dolcs.

Viszont megemelték a termékárakat choice-ban 4-5 dezsővel egyik napról a másikra.

Ed

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 25, 2026, 3:37:07 PM (3 days ago) Jun 25
to elektr...@googlegroups.com
On 2026. 06. 25. 16:42, Gergely Vakulya wrote:
> Illetve ha kettot rendelek, akkor mindegyik termek kb. 3 euroval
> olcsobb lesz

Csak azok, amelyeknél oda van írva a 2 db-os mennyiségi kedvezmény.

Ed

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages