diktálós rögzítés

48 views
Skip to first unread message

Pipi

unread,
Jun 2, 2026, 11:57:08 AMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
Hali!
Tudtok-e olyan csuda szoftverről iphone, vagy android vagy pc-re, ami egy diktált szöveget
begombol valami dokumentum formátumba
valami aprópénz belefér
Köszi

--
Pipi

Alaksza Balázs

unread,
Jun 2, 2026, 12:01:13 PMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
ChatGPT?
Vagy google translate magyar-magyar fordítás?
Alaksza Balázs

Robert Fekete

unread,
Jun 2, 2026, 12:01:24 PMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
Windows gomb +h , és mindhatod akár a wordnek is :)

R.

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6a3d894a-bdda-28f0-0fd2-4c6721b705e2%40puzsar.hu.


elight

unread,
Jun 2, 2026, 3:29:14 PMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
Angolul!

Nekem azt írja ki: "Diktálás jelenleg nem érhető el magyar!"

Üdv István
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-
> lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz
> küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com
> <mailto:elektro-list...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/
> msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-d808ce8f0ebc%40email.android.com
> <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-
> d808ce8f0ebc%40email.android.com?utm_medium=email&utm_source=footer>.

Xorn

unread,
Jun 2, 2026, 3:41:38 PMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
Telepítsd. Nyelvi beállítások.

Best regards,
Andy

Pipi

unread,
Jun 2, 2026, 4:25:42 PMJun 2
to elektr...@googlegroups.com
2026.06.02. 18:01 keltezéssel, Alaksza Balázs írta:
ChatGPT?
megkérdeztem, ezt mondta:

Android és iPhone beépített megoldások

  • Gboard – a Google billentyűzetének hangalapú diktálása magyarul is jól működik.
  • Apple Dictation – iPhone-on a billentyűzet mikrofon ikonjával használható.


Köszi mindenkinek megnézegetem még a win-est is, de szimpibb lesz a telefonos az ismerősömnek

Ha van még ötlet, jöhet

Köszi

-- 
Pipi

Kormos Imre

unread,
Jun 3, 2026, 2:22:59 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com

Mi épp tegnap próbáltunk ki egy 60eFt-os kütyüt - beszartam rajta.

Ez egy bankkártya méretű diktafonszerű izé, felvette a beszélgetésünket és egy komplett tárgyalási emlékeztető - jegyzőkönyvet generált. Annak ellenére, hogy a megbeszélés teljesen kötetlen formában zajlott, tökéletesem megértette, hogy mi volt a cél, mikben egyeztünk meg, még olyan javaslatokat is beleírt, hogy a fejlesztésnek milyen határideje legyen, kik legyenek (IT, telephely-vezető, stb) a felelősök, hány telephelyen kellene pilot rendszerrel indulni, stb. - ezekről szó sem esett. De amiket megbeszéltünk, szépen pontokba szedve, csoportosítva kigyűjtötte.

Soha nem hittem volna el, ha valaki csak elmeséli.. Mégegyszer mondom, kb 2-3 órán át beszélgettünk hárman, és tényleg ez volt a megbeszélés lényege, amit ide kihámozott.. 

Nem titkos, itt egy darab a jegyzőkönyvből:

Áttekintés

A megbeszélések a hulladékgazdálkodási és fémkereskedelmi engedélyek rendszerszintű kezelésére, a kvótakövetésre, a HAK- és kezelési kódok érvényesítésére, az érzékeny FAJ-kódú (NAV engedélyköteles) anyagok átvételére, valamint a telephelyi operációk és logisztika folyamatainak egységesítésére fókuszáltak. 

Kiemelt témák:

•    Telephelyi engedélyezési követelmények heterogén szerkezete (szummás vs. kódonkénti; veszélyes vs. nem veszélyes; gyűjtés vs. előkezelés) és ennek pontos leképezése a rendszerben.
•    Kvóta- és jogosultságkezelés: naptári évre szóló mennyiségi korlátok (pl. 40 millió kg), tiltások nem engedélyezett előkezelési műveletekre, kvótaközelítés riasztásai.
•    „Éven túli gyűjtés” kockázatának proaktív kezelése (nyitókészlet mozgatásának követése, negyedéves/éves adatszolgáltatások).
•    NAV engedélyek és szerződéses keretek automatizált, rugalmas kezelése érzékeny FAJ-kódoknál (több tétel, részszállítás, volumenkeret).
•    Telephelyi működés egységesítése: szerepkör-jogosultságok tisztázása, fuvarozó azonosításának bevezetése bejövő folyamatokban, dokumentumkezelés (szállítólevelek, mérlegjegyek, PDF-ek).
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Fekete Róbert

unread,
Jun 3, 2026, 2:32:06 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
erre pl kíváncsi lennék
<
https://www.earfun.hu/earfun-air-pro-4-plus-teljesen-vezetek-nelkuli-fulhallgato-fekete
>

vajon hogy mehet a fordítás, valós időben?
Douglas Adams bábelhala lassan elérhető közelségben , már csak az kell
hogy amit mondok azt pl a telefon meg mondja a másik nyelven

R.
>> lista+un...@googlegroups.com címre.
>> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
>> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6a3d894a-
>> bdda-28f0-0fd2-4c6721b705e2%40puzsar.hu.
>>
>>
>> --
>> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
>> „elektro-lista” csoportjára.
>> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
>> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
>> lista+un...@googlegroups.com címre.
>> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
>> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-
>> d808ce8f0ebc%40email.android.com <https://groups.google.com/d/msgid/
>> elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-
>> d808ce8f0ebc%40email.android.com?utm_medium=email&utm_source=footer>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> lista+un...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista+un...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a-
> b291-43f864607250%40gmail.com <https://groups.google.com/d/msgid/
> elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Xorn

unread,
Jun 3, 2026, 2:37:31 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Na ja. Érted, hogy mit kérdeznek tőled. De hogyan válaszolsz, ha a másiknak nincs bábelhala? :-)))

Lányomék voltak Japánban. Az egyik szálláson a bácsi, aki nem beszlélt angolul egy szót sem, egyrészt egy papírral fegyverkezett fel, amin sorban volt egy csomó kérdés és arra válasz angolul. A másik meg egy ilyen fordítógép volt, aminek elmondta, amit akart, és állítólag angolul visszamondta... Nem sokra ment vele.

James May in Japan. Kipróbált két ilyen kütyüt, az egyik az egyik, a másik a másik irányba fordított. Azután összeeresztette őket. Ne tudd meg, hogy mi jött ki belőle. :-)))

De ez nyilván évekkel ezelőtt volt, azóta biztosan sokat fejlődött ez is.

Best regards,
Andy

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/955e1fe9-2dcc-4bc0-85af-f11eb8c96477%40harden.hu.

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 3:27:17 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
És ez egy online, netes szerkezet, vagy ezt így ő saját maga tudja?

Gábor
>> [1].
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com
> [2].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-d808ce8f0ebc%40email.android.com?utm_medium=email&amp;utm_source=footer
> [2]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer

Kormos Imre

unread,
Jun 3, 2026, 4:11:24 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Offline felveszi és utólag telefon applikáción keresztül valahol valami
ai kiértékeli.

Innen jött az ötlet: https://www.facebook.com/share/v/1JEfw2SzNY/


KI

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 3, 2026, 4:27:34 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
On 2026. 06. 02. 17:57, Pipi wrote:
> Tudtok-e olyan csuda szoftverről iphone, vagy android vagy pc-re, ami
> egy diktált szöveget
> begombol valami dokumentum formátumba

https://alrite.io/ai/hu/

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 3, 2026, 4:39:33 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com

Horvatorszagban a neni is Google Translatet hasznalt a szallason. Beirta horvatul, aztan kimondatta a magyart. Ebbol lett, hogy "hagytam egy kis szart a hutoben". Kivancsi lettem volna mi volt az eredeti szo horvatul, mert csak udito volt benne :)

Udv,
Szabolcs

elight

unread,
Jun 3, 2026, 5:20:26 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Finoman, hétköznapiban fogalmazva:   "Lónyál!"  ;)

Üdv István
> > <mailto:lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> > >> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> > >> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6a3d894a- <http://
> > groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6a3d894a->
> > >> bdda-28f0-0fd2-4c6721b705e2%40puzsar.hu <http://40puzsar.hu>.
> > >>
> > >>
> > >> --
> > >> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> > >> „elektro-lista” csoportjára.
> > >> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> > >> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> > >> lista+un...@googlegroups.com
> > <mailto:lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> > >> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> > >> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-
> > <http://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9->
> > >> d808ce8f0ebc%40email.android.com <http://40email.android.com> <https://
> > groups.google.com/d/msgid/
> > >> elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-
> > >> d808ce8f0ebc%40email.android.com?utm_medium=email&utm_source=footer
> > <http://40email.android.com?utm_medium=email&utm_source=footer>>.
> > >
> > > --
> > > Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> > > „elektro-lista” csoportjára.
> > > Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> > > leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> > > lista+un...@googlegroups.com
> > <mailto:lista%2Bunsu...@googlegroups.com> <mailto:elektro-
> > > lista+un...@googlegroups.com
> > <mailto:lista%2Bunsu...@googlegroups.com>> címre.
> > > A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> > > groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a- <http://
> > groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a->
> > > b291-43f864607250%40gmail.com <http://40gmail.com> <https://
> > groups.google.com/d/msgid/
> > > elektro-lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com
> > <http://40gmail.com>?
> > > utm_medium=email&utm_source=footer>.
> >
> > --
> > Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> > szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
> > Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> > leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> > lista+un...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> > lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> > A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> > groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/955e1fe9-2dcc-4bc0-85af-
> > f11eb8c96477%40harden.hu.
> >
> > --
> > Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-
> > lista” csoportjára.
> > Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz
> > küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
> > A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/
> > msgid/elektro-lista/
> > CAB%3DTkp8T10BeOTEvNPoz0_TLvw8M%2BQ3QJP6oThtpbdejzeuc6w%40mail.gmail.com
> > <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> > CAB%3DTkp8T10BeOTEvNPoz0_TLvw8M%2BQ3QJP6oThtpbdejzeuc6w%40mail.gmail.com?
> > utm_medium=email&utm_source=footer>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-
> lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz
> küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com
> <mailto:elektro-list...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/
> msgid/elektro-lista/a0c27192-f4c8-4157-97f5-a0a92ad14376%40gmail.com <https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/a0c27192-f4c8-4157-97f5-
> a0a92ad14376%40gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer>.

Karoly Kovacs

unread,
Jun 3, 2026, 5:22:08 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Csak mellékszál.
Két éve combnyaktörésem volt, Badenben műtöttek (kiváló a kórház, az ellátás és a személyzet is).
Ott láttam olyat, hogy vizitnél a doki tol maga előtt egy "állványos" PC-t, a doki mondja a magáét
(diagnózis, észrevételek, mittoménmi), a cuccos meg real time(!) írja is. Csak lestem...
Itt van az attach-ben a kép (a betegtárs arcát kisatíroztam)

Károly
>> lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-d808ce8f0ebc%40email.android.com <https://groups.google.com/d/msgid/
>> elektro-lista/6171939e-ae54-4e97-82a9-d808ce8f0ebc%40email.android.com?
>> utm_medium=email&utm_source=footer>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/624ac77a-d5ec-4e9a-b291-43f864607250%40gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer>.
11a.jpg

Karoly Kovacs

unread,
Jun 3, 2026, 5:23:34 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Hehe! Én is így használom. :)
Vajon ha lefordítom németre, hülyének néznek? ... Annak! :)

Károly

Pipi

unread,
Jun 3, 2026, 9:28:40 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
2026.06.03. 10:11 keltezéssel, Kormos Imre írta:
> Offline felveszi és utólag telefon applikáción keresztül valahol valami ai kiértékeli.
>
> Innen jött az ötlet: https://www.facebook.com/share/v/1JEfw2SzNY/
a facebookos videoban látható plaud note pro tipust próbáltátok?
--
Pipi

Horváth Zsolt

unread,
Jun 4, 2026, 3:43:02 AMJun 4
to elektr...@googlegroups.com

  Bocs, hogy beleugatok...

  Lehet, hogy én egyszerűsítem le túlzottan, de ez a feladat tulajdonképpen az alábbi részfeladatokra bonthatóan megoldható:
  1. Hallott szöveg "megértése", eredeti nyelven
  2. Fordítás célnyelvre
  3. A fordítás felolvasása

   Na most ezekből az utolsó szimpla beszédszintézis, ami már talán a '80-as években is létezett. (Emlékszek, hogy C64-re volt olyan program, ami hangosan felolvasta a beírt szöveget és lehetett állítani a felolvasás jellemzőit, el lehett vele szórakozni.)

   Hallott szöveg megértése: szintén emlékszek, hogy anno a koleszban a fősulin, '98-ban vagy '99-ben az egyik haver letöltött a 486-osomra egy Dragon Dictate (ha jól emlékszek a nevére) nevű programot, ami tudott olyat, hogy mikrofonba belemondtál szöveget, és beírta szövegesen a gépbe.

  Tehát az egésznek a legfineszesebb része a fordítás. Fordítók is vannak már elég régóta, más kérdés, hogy milyen a minőségük... én fizetőset soha semmilyet nem próbáltam, de ez a gyökér böngésző sokszor kéretlenül lefordítja az idegen nyelvű honlapokat és borzalmas, hogy miket művel. Pl. Win key-t lefordítja győzedelmi kulcsnak...  
   A másik, hogy néha nézek olyan videókat, amiket automatikusan fordít valami (talán a Gugli?). Háááát... sokszor valamiért olyan videókat is látok, hogy magyar nyelvű videókat nézek és automatikusan generált magyar nyelvű felirat van alatta. (Talán a siketek és nagyothallók segítésére?) Rengetegszer "félrehallja" az amúgy jól érthető szavakat, kifejezéseket.

  Szóval technikailag nem igazán értem, hogy idáig miért csak most jutott el a tudomány? Mármint hogy ezt mind egy kütyübe ingtegrálták? Illetve hogyhogy nincs még olyan szoftver, ami ezt egyben mind megcsinálja? (Vagy már van, de én nem tudok róla...)

   Persze az is lehet, hogy az ingyenes verziók szándékosan vannak lehülyítve... de hát akkor meg úgy kell az Emmi gyártóknak: így bizalmatlanságot ébresztenek a termékükkel kapcsolatban.


   Horváth Zsolt


-------- Eredeti levél --------

Feladó: Kormos Imre <imre....@gmail.com>
Dátum: 2026 június 3 10:11:29
Tárgy: Re: [elektro-lista] diktálós rögzítés

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 4, 2026, 4:26:33 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com

Most olvasom: 

Valódi tolmács funkció jelent meg a Google Fordítóban 🗣️
Átvált magától férfi vagy női hangra, vagy másik tónusra, ha más beszél.
Pár mp a késése.

Pipi

unread,
Jun 4, 2026, 4:56:14 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
akkor jövőbe kell látnia, hogy pl az eltérő szórendeket összelegózza :)

-- 
Pipi

Karoly Kovacs

unread,
Jun 4, 2026, 5:23:07 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
Nem szorosan ide tartozik, de mostanában pythonban csinálok hasonlókat.
Claude szerint csak egy szóba jöhető, magyarul is tudó modul van ehhez, az "edge_tts", és ebben
sajnos csak két magyar hang van, egy nő, egy férfi. A férfi még úgy-ahogy elmegy szódával, de a nő
borzalmasan hangsúlyoz. Pl. minden vesszőnél megáll, stb. :)

Károly

Pipi wrote:
> 2026.06.04. 22:26 keltezéssel, Kaczmarek Edvárd írta:
>>
>> Most olvasom:
>>
>> Valódi tolmács funkció jelent meg a Google Fordítóban 🗣️
>> Átvált magától férfi vagy női hangra, vagy másik tónusra, ha más beszél.
>> Pár mp a késése.
> akkor jövőbe kell látnia, hogy pl az eltérő szórendeket összelegózza :)
>
> --
> Pipi
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/092cb8e4-2b7b-f529-6129-18bf91f2908e%40puzsar.hu <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/092cb8e4-2b7b-f529-6129-18bf91f2908e%40puzsar.hu?utm_medium=email&utm_source=footer>.

Xorn

unread,
Jun 4, 2026, 5:34:05 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
Oda pont nem kell vessző. :-)

Best regards,
Andy

Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/cd66a70b-a21c-463a-8952-d8207fe0f153%40koka55.net.

Karoly Kovacs

unread,
Jun 4, 2026, 10:19:47 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
Direkt a kedvedért tettem oda. :)

Károly

Xorn wrote:
> Oda pont nem kell vessző. :-)
>
> Best regards,
> Andy
>
> On Thu, Jun 4, 2026, 23:23 Karoly Kovacs <li...@koka55.net <mailto:li...@koka55.net>> wrote:
>
> Nem szorosan ide tartozik, de mostanában pythonban csinálok hasonlókat.
> Claude szerint csak egy szóba jöhető, magyarul is tudó modul van ehhez, az "edge_tts", és ebben
> sajnos csak két magyar hang van, egy nő, egy férfi. A férfi még úgy-ahogy elmegy szódával, de a nő
> borzalmasan hangsúlyoz. Pl. minden vesszőnél megáll, stb. :)
>
> Károly
>
> Pipi wrote:
> > 2026.06.04. 22:26 keltezéssel, Kaczmarek Edvárd írta:
> >>
> >> Most olvasom:
> >>
> >> Valódi tolmács funkció jelent meg a Google Fordítóban 🗣️
> >> Átvált magától férfi vagy női hangra, vagy másik tónusra, ha más beszél.
> >> Pár mp a késése.
> > akkor jövőbe kell látnia, hogy pl az eltérő szórendeket összelegózza :)
> >
> > --
> > Pipi
> >
> > --
> > Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> > Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-
> amailt
> > a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> <mailto:elektro-list...@googlegroups.com
> <mailto:elektro-lista%2Bunsu...@googlegroups.com>>
> > címre.
> > A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> <https://groups.google.com/d/msgid/elektro->
> > lista/092cb8e4-2b7b-f529-6129-18bf91f2908e%40puzsar.hu <http://40puzsar.hu> <https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro- <https://groups.google.com/d/msgid/elektro->
> > lista/092cb8e4-2b7b-f529-6129-18bf91f2908e%40puzsar.hu?utm_medium=email&utm_source=footer
> <http://40puzsar.hu?utm_medium=email&utm_source=footer>>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-
> lista csoportra.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-
> amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/cd66a70b-a21c-463a-8952-d8207fe0f153%40koka55.net <https://groups.google.com/d/msgid/
> elektro-lista/cd66a70b-a21c-463a-8952-d8207fe0f153%40koka55.net>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAB%3DTkp85CsYFUn-NEt84hEyycPUtKgMrEuKQbOv4rrP5fkdWsw%40mail.gmail.com <https://groups.google.com/d/
> msgid/elektro-lista/CAB%3DTkp85CsYFUn-NEt84hEyycPUtKgMrEuKQbOv4rrP5fkdWsw%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 5, 2026, 3:41:36 AMJun 5
to elektr...@googlegroups.com

> Claude szerint csak egy szóba jöhető, magyarul is tudó modul van
> ehhez, az "edge_tts", és ebben sajnos csak két magyar hang van, egy
> nő, egy férfi. A férfi még úgy-ahogy elmegy szódával, de a nő
> borzalmasan hangsúlyoz. Pl. minden vesszőnél megáll, stb. :)

Ilyen sokból csak egy?

https://huggingface.co/models?pipeline_tag=text-to-speech

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 5, 2026, 3:44:03 AMJun 5
to elektr...@googlegroups.com

Claude szerint csak egy szóba jöhető, magyarul is tudó modul van ehhez, az "edge_tts", és ebben sajnos csak két magyar hang van, egy nő, egy férfi. A férfi még úgy-ahogy elmegy szódával, de a nő borzalmasan hangsúlyoz. Pl. minden vesszőnél megáll, stb. :)


Volt még ez a komment:

Fizetős: ElevenLabs. Ingyenes: Kokoro. Nincs egyikkel sincs tapasztalatom, nem tudom mennyire jók magyarban, de ha ezek nem jók magyarul, akkor nagy mák kell, hogy valami más jó legyen. Elevenlabs 11 dollárért 100 percet ad, utána percenként 15 cent még. Kokoróhoz meg kicsit tudni kell pythonozni, de legalábbis githubról tutorialok alapján installálgatni.

Esetleg felmehetsz még a TTS Arena oldalára és ott a leaderboardról pár másik fizetős szolgáltatást is kipróbálhatsz: https://huggingface.co/spaces/TTS-AGI/TTS-Arena-V2


Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 5, 2026, 3:54:13 AMJun 5
to elektr...@googlegroups.com
Ha jól látom, itt az ingyenesben is van API hozzáférés:
https://www.camb.ai/text-to-speech/hungarian

Nyolcféle hangból lehet választani.

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages