Autóelektronika - ülések

1 view
Skip to first unread message

Acs Gabor

unread,
Jun 27, 2026, 5:52:07 PM (12 hours ago) Jun 27
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok!

Van-e erről ismeretetek?
Ha kiépítjük egy mai, computerizált autóból a hátsó üléseket, abból
lehet probléma? Ezekben ugye van érzékelő arra, hogy ülnek-e rajta, be
van-e kötve az öv, van ülésfűtés stb.

Egyik kérdés, hogy a stekkereket lehúzva ezt érkékeli-e a rendszer,
fog-e hibát jelezni, vagy nem indulni?

Másik, hogy zsír új, garanciális autó le fogja-e tárolni az eseményt,
ami utána garvesztéshez vezet?

Köszi:
Gábor

Jozef Gabulya

unread,
Jun 27, 2026, 6:30:25 PM (11 hours ago) Jun 27
to elektr...@googlegroups.com
Hello

>hogy ülnek-e rajta
igen hibat dob , de van amelyikbe kikapcsolható
>van-e kötve az öv,
azt benne kell hagyni a becsatoló részét, van amelyikbe van plusz
erzekelo a legzsak miatt
de ezek altalaba mechanikus kapcsolók
az elso ulesbe szokas komolyabb elektronikat rakni

>ülésfűtés
ezzek csak sima elektromos foliak nem igazán nézik hogy be-e van kotve

>utána garvesztéshez vezet
a szerviz is ki szokták szerelni így nem járhat garanciavesztéssel
kivetel ha a szereles kozbe elszakad-megsérül valami vezetek es
amiatt hibasodik meg az auto
de leg rosszab esetbe is csak arra szuntethetik meg a garanciat amihez
hozzányúltak vagyis a hatso ulesekre

>le fogja-e tárolni az eseményt,
valószínűleg nem, de ha nagyon új az auto es eleg komoly a
felszereltsége akkor elofordulhat hogy bekuldi a kozpontba hogy a
hatso ulessel nem tud kommunikálni


Jozsi
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/cba4b12398ba38be472b54807f0a6a36%40e8e.eu.

Gömör Géza

unread,
4:35 AM (1 hour ago) 4:35 AM
to elektr...@googlegroups.com
Hello Acs Gabor!

> Másik, hogy zsír új, garanciális autó le fogja-e
> tárolni az eseményt, ami utána garvesztéshez vezet?

Kérdezd meg a szervizt (az biztos tudja), hogy nagydarab
valami szállításának idejére ki szabad-e szerelni a hátsó ülést.

Géza
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages