Autóelektronika - akksik

0 views
Skip to first unread message

Acs Gabor

unread,
Jun 27, 2026, 6:01:10 PM (8 hours ago) Jun 27
to elektr...@googlegroups.com
Elektromos autó hatótáv-növelés..

Szerintetek pót akkunak szabad LiFePO4 kockákat használni?

Amiért kérdezem, egyrészt hogy az autóban az lötyögni fog, nm biztos
hogy jó neki. Másik, hogy eregethet-e valami ártalmas gázokat a kocsi
légterébe, amit nem lenne jó belélegezni?
Ha igen, hogyan lehet megoldani?

Álltólag már léteznek ilyen hatótávnövelő megoldások. Meg jó lenne, ha
távoli utakon lehet napelemmel áramot gyűjteni.

Gábor

Erdos Zoltan

unread,
Jun 27, 2026, 6:26:10 PM (8 hours ago) Jun 27
to elektr...@googlegroups.com

ezzel keresd meg volt listatagunkat, V.P. kollegat, fb-n ott van az ismeroseim kozott  



Vírusmentes.www.avg.com

Jozef Gabulya

unread,
Jun 27, 2026, 6:39:26 PM (7 hours ago) Jun 27
to elektr...@googlegroups.com
> ártalmas gázokat a kocsi légterébe,

a lifepo4-k zart cellak nem igazan lehet olyan hogy valami gázt
eregetnek kivetel ha megsérül

>autóban az lötyögni fog, nm biztos hogy jó neki.

elég sok e-autoba mar lifepo4 cellák vannak és nem árt neki

> hatótávnövelő megoldások.
van
https://www.alibaba.com/product-detail/E-Mingze-New-10KW-Portable-EV_1601322779542.html
135kg es 10kW type2 toltestre való

> ha távoli utakon lehet napelemmel áramot gyűjteni.

megoldva
https://villanyautosok.hu/2026/01/30/napelemekkel-kap-ingyen-aramot-a-nissan-suv-ja/

"villanyautón 3,8 m² fotovoltaikus panel található lefedve"
" A valós körülmények között végzett tesztek szerint a rendszer
ideális napos idő esetén naponta akár 23 km extra hatótávot biztosít.
Olyan napsütéses városokban, mint Barcelona, Dubaj és Új-Delhi, az
átlag 17,6 km. Egy rövid, kétórás, 80 km-es út során az akkumulátorba
körülbelül 0,5 kWh energia kerül"


Jozsi
> Vírusmentes.www.avg.com
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/9adb1cb9-856f-47d2-8cc6-ab21b117ac47%40gmail.com.

elight

unread,
12:42 AM (1 hour ago) 12:42 AM
to elektr...@googlegroups.com
A tetőre szerelt napelem az út viszonylatában szerintem nem sokat jelent. 800 km-es úton meg lehet spórolni 5kWh-t. Álló helyzetben termelet energia lényegesebb lehet, hogy ne a fedélzeti akku üljön be.
A fiam is arra használja az autóra a tetősátor elé kitett napelemet, hogy egy powerbanknak használt lifepot töltse, és a napi fogyasztás (hűtőtáska, kávéfőz, ledeslámpák, telotöltés) ne az autót terhelje. Ahhoz, hogy kitelepülve jelentős energiát lehessen nyerni, harmonika szerűen összecsukott, utánfutóra szerelt napelemeket lehet használni. Az kiteregetve a tízen-húsz negyzetméter már jeletősebb energia lehet, persze ha süt a nap sokáig. Ilyenre is láttam már megoldást.   Üdv István
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages