Adatkapcsolat saját HW-hez zárt IT rendszerben

15 views
Skip to first unread message

Miklós Ökrös

unread,
Jun 17, 2026, 3:22:44 PM (10 days ago) Jun 17
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok!

Egy eszközömet szeretném integrálni egy zárt, erősen korlátozott céges hálózatba. Szükségem lenne egy kezelőfelületre, ahol lehet paramétereket beállítani, optimális esetben le-, és visszatölteni teljes konfigurációt. A készülék LAN-on kapcsolódik a világhoz. Saját EXE-t készítettem, azzal tökéletes, de azt nem szeretnék futtatni. WEB felület tökéletes lenne, de azt ezzel a kontrollerrel nem tudok létrehozni.
Sok-sok éve soros terminált készítettem hasonló célra, most is megfelelne, csak soros port már nincs a mai gépeken, USB-hez pedig driver kell (GOTO 1).
Esetleg van valami ötletetek, hogy mit lehetne használni ilyen esetben?

Köszönettel:
Miklós

Karoly Kovacs

unread,
Jun 17, 2026, 3:39:48 PM (10 days ago) Jun 17
to elektr...@googlegroups.com
Ötletem nem sok van, de kérdezd meg Klódot! Meglepően komplex feladatokra meglepően kompetens
válaszokat ad.

Károly
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAM_Y526s5PP6_5W5aZP4pFhBNX_W5COXGkZxhpr%2Bys0m7wjb%3Dw%40mail.gmail.com <https://groups.google.com/
> d/msgid/elektro-lista/CAM_Y526s5PP6_5W5aZP4pFhBNX_W5COXGkZxhpr%2Bys0m7wjb%3Dw%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Fekete Róbert

unread,
Jun 18, 2026, 12:35:13 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
imádom az ilyen céges hozzáállást, persze ha vesznek agy nagycéges
valamit, akkor ott elfogadják hogy hát ezt így kell használni, a kicsit
meg szívatják
jópézé mindent, esp mögé ami megcsinálja a web-es felületet, és
csatlakozik a kütyüdhöz pl soroson, lehet lan modulosat is kapni, és
akkor tömör gyönyör a cégnek,
te meg hozzácsapsz még 1-2 milcsit a számlához :) ( gondolom itt ér
bilibe a kezem)

https://www.hestore.hu/prod_10047946.html
ráreszted a codexet, gyorsan ráfaragja neked a felületet és a
kapcsolatot a te motyóddal, de az is lehet hogy ezt feldugva a lanra meg
a tied is lanos, fix ip vel lekérdezi a tiedet és ott van a webes amin
meg lehet látni letölteni visszatölteni... meg stb


R.
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> lista+un...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista+un...@googlegroups.com> címre.

Acs Gabor

unread,
Jun 18, 2026, 1:56:04 AM (10 days ago) Jun 18
to elektr...@googlegroups.com
Szia!

Esetleg olyan soros interface-t használni, amihez a Windowsban van
gyárilag driver?

Vagy a Te eszközöd és az ő rendszerük közé egy kiegészítő vasat, ami WEB
felületet ad feléjük, RS-232-t a Tiéd felé.. pl. kicsi RPi.

Amúgy a Tibbohoz mintha lenne olyan program, ami bent van a gépben és
soros portnak látszik a Windows felől, de a LAN-on kapja az adatokat.
Bár ha soros drivert nem engednek felrakni, valszeg ezt se :(

Még el lehetne gondolkozni USB HID interface-en, azt a Windows natív
támogatja.
Pld. VNC2-höz van gyári USB HID/UART bridge:
https://ftdichip.com/Support/Documents/AppNotes/AN_194_VNC2_UART_to_HID_Class_Device_Bridge.pdf

Gábor
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> [1].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAM_Y526s5PP6_5W5aZP4pFhBNX_W5COXGkZxhpr%2Bys0m7wjb%3Dw%40mail.gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages