LiFePo oregedes?

16 views
Skip to first unread message

Karoly Hollichi

unread,
Jun 15, 2026, 1:44:57 AM (13 days ago) Jun 15
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok,

gondoltam leirom a tapasztalataimat, hatha valakinek erdekes. Vasaroltam ezelott 5 evvel, akkor meg csillagaszati aron (110Euro/cella) egy szett hasznalt, 10 eves Winston 300Ah akksit. Kettot vettem plusszba is, "hatha kell cserelni valamelyiket" alapon. Elvegeztem a kapacitas tesztet, mindenikben megvolt 292-300Ah. Azota vegzik a dolgukat, a ket plusz cellat feltoltve betettem a muhely polc ala. Neha ramertem, de nem kellett ujratolteni. Most elovettem, feltoltottem es gondoltam merek egy kapacitast, lam mennyit vesztett az oregedes miatt. Csatoltam a fotokat a meresrol, mindketto tudja azt a kapacitast, amit 5 evvel ezelott mertem es ra is irtam. Ennyit az oregedesrol. Ha az idom engedi, merek egyet a hasznalatban levo csomagon is.


--
Üdvözlettel / Cu stimă / Kind regards,

Hollichi Karoly
2.jpg
3.jpg
1.jpg

Karoly Kovacs

unread,
Jun 15, 2026, 2:04:04 AM (13 days ago) Jun 15
to elektr...@googlegroups.com
ha jól dekódolom, amit írtál (összevetve a képekkel), nem is öregedett?
Vagy?
Számomra nem derül ki a képekből, melyike(ke)t, mikor mérted.

Károly
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAFY0qM8K5_7Ln7KOCgDr%3Dx41T6%3DsGuT7P0q5DU%3DkTUpc5vr6Hg%40mail.gmail.com <https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAFY0qM8K5_7Ln7KOCgDr%3Dx41T6%3DsGuT7P0q5DU%3DkTUpc5vr6Hg%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Karoly Hollichi

unread,
Jun 15, 2026, 3:14:56 AM (13 days ago) Jun 15
to elektr...@googlegroups.com
Mindkettő 292Ah-t tudott vásárláskor, a mérések most készültek. Öt év használat nélküli állás alatt semmit sem romlottak.

Üdvözlettel / Cu stimă / Kind regards,

Hollichi Karoly
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/acc9ad26-9fef-4809-891f-e60269e1a7ad%40koka55.net.

Karoly Kovacs

unread,
Jun 15, 2026, 3:26:54 AM (13 days ago) Jun 15
to elektr...@googlegroups.com
Akkor jól értelmeztem, köszi!

Én is hasonlót tapasztaltam, amikor rossz laptop akkukat szétszedtem és eltettem belőlük a még jó
18650-es cellákat.
Már amikor még 18650-es cellák voltak a laposokban. :)

Károly

Karoly Hollichi wrote:
> Mindkettő 292Ah-t tudott vásárláskor, a mérések most készültek. Öt év használat nélküli állás alatt
> semmit sem romlottak.
>
> Üdvözlettel / Cu stimă / Kind regards,
>
> Hollichi Karoly
>
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> <mailto:elektro-list...@googlegroups.com
> <mailto:elektro-lista%2Bunsu...@googlegroups.com>>
> > címre.
> > A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/ <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/>
> > CAFY0qM8K5_7Ln7KOCgDr%3Dx41T6%3DsGuT7P0q5DU%3DkTUpc5vr6Hg%40mail.gmail.com
> <http://40mail.gmail.com> <https://
> > groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/ <http://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/>
> > CAFY0qM8K5_7Ln7KOCgDr%3Dx41T6%3DsGuT7P0q5DU%3DkTUpc5vr6Hg%40mail.gmail.com
> <http://40mail.gmail.com>?
> > utm_medium=email&utm_source=footer>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-
> lista csoportra.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-
> amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/acc9ad26-9fef-4809-891f-e60269e1a7ad%40koka55.net <https://groups.google.com/d/msgid/
> elektro-lista/acc9ad26-9fef-4809-891f-e60269e1a7ad%40koka55.net>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAFY0qM-e87agUu6FGV2jQFa72pToOSHEWu%3DFUNcwL2Ono34aQg%40mail.gmail.com <https://groups.google.com/d/
> msgid/elektro-lista/CAFY0qM-e87agUu6FGV2jQFa72pToOSHEWu%3DFUNcwL2Ono34aQg%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

gyapo

unread,
Jun 15, 2026, 8:41:08 AM (13 days ago) Jun 15
to elektr...@googlegroups.com
A témához kapcsolódva rámértem a 12 V-os 12 Ah-ás akkura 2 hónap állás
után és 50 %-on van. Nem volt teljesen tele csak közel tele. Az ok a
beépített bms. Nincs BT meg wifi meg kijelző semmi, csak két hónap az
1440 óra és mondjuk 5 Ah fogyott belőle, az 3.47 mA állandó
fogyasztás. Szóval az ilyet nem jó magára hagyni még fél évre se.

Üdv.: gyapo

Karoly Hollichi

unread,
Jun 16, 2026, 6:43:06 AM (12 days ago) Jun 16
to elektr...@googlegroups.com
Az osszeszerelt, bms-el ellatott akkukra en is ra-ranezek. Ha hosszabb ideig nem hasznalom akkor le szoktam huzni a kiegyenlito szalak dugaszat, igy nem fogyaszt semmit. Ha nem lehet hozzaferni, akkor ratoltok kozbe-kozbe.

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/1118291187.20260615144103%40gmail.com.
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages