--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAKt831GzHjTGZV%2BhdPB-OKGF7k-Xvdw1%3DgpSg-R%2BFrPzxkicOQ%40mail.gmail.com.
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/fee5cd7c-b34a-4aa9-a11e-6b7fc8d63c83%40ele.hu.
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAKt831GzHjTGZV%2BhdPB-OKGF7k-Xvdw1%3DgpSg-R%2BFrPzxkicOQ%40mail.gmail.com.
-- Pipi
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/89a67de0-4d2d-44c2-a747-55cbe5cb391e%40ele.hu.
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAKt831GzHjTGZV%2BhdPB-OKGF7k-Xvdw1%3DgpSg-R%2BFrPzxkicOQ%40mail.gmail.com.
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAKt831GzHjTGZV%2BhdPB-OKGF7k-Xvdw1%3DgpSg-R%2BFrPzxkicOQ%40mail.gmail.com.
Gondolom Fázis-0 között 230V, fázis-fázis között 400V. Más nem is lehet. Nincs olyan, hogy 3F - 230V. Szerintem..
KI
2026.06.02 22:21 keltezéssel, Pipi írta:
2026.06.02. 22:09 keltezéssel, Pipi írta:
Biztos hogy ennek 3F 400V a kimenete?https://kinco.hu/download/Leirasok/Kinco_KC100_user_manual-V2.3.pdf
ügyesen titkolják, én úgy értelmezem, hogy a kimenő fesz ua. mint a bemenő, vagyis csak 3*230 lesz
2026.06.02. 20:12 keltezéssel, 'Bali Zoltan' via elektro-lista írta:
Hali!
Nemrég szereltem egy ilyent. A cég megvette, én felszereltem, beüzemeltem.
https://www.dialcomp.hu/termekek/ipari-elektronika/vezerlesek/frekvenciavaltok/kc100-2s-0r75g-750w-1-fazis-be
-- Pipi
Itt van komplett varrógép motor mindennel együtt eu szállítással kb 36kHuF.Nemmi b aszakodás felrakod és öröm boldogság.Szerintem kitermeli az árát elég gyorsan.1,5 csík cigi ára....
-- Pipi
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CALe6ebBsibT8R%2BSNOxNjhKgP3-YwUqAf3H%3DUye1-VLZZ5NAMKA%40mail.gmail.com.
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/e9a41268-7d81-2643-b39a-ed0ea2494539%40puzsar.hu.
A most itthon lévő 3F-ú hálózatomra írhatom azt, hogy 3x230V, ezt a 0 és a fázisok között kell mérni és írhatom a 3x400V-ot is, ekkor a fázisok között kell mérni. Egy rendszerről beszélünk mindkét esetben.
KI
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/a2a9c689-ce64-8561-4933-d06744125200%40puzsar.hu.
Hali,
a 230V-os frekiváltónál viszont úgy van, hogy a 230V(eff)
feszültséget egyenirányítjuk, abból lesz kb. 320V egyen. A három
motorkimenet 0-320V között tud mozogni, szóval 320Vpp lesz, úgy
lesz a fázisaik között mérve meg a kábé 200V eff. Némi PWM
trükközéssel lesz 230V szóval a megfelelő motorral deltába kötve
tud működni.
Ami 230V-ról tud 3x400V-ot előállítani, ott már megemeli a DC-t,
kínaiból van ilyen elvileg relatíve olcsón, még nem próbáltam.
(most már van itthon is 3 fázisom, de előtte is volt 2, mert a
bojlerhez másikat húztak be, így járattam a Dahlander motoros
fúrógépemet frekiváltóról. Két fázis közé kötöttem be a VFD-t,
simán működött, arra nem volt védelme. Lehet kapni itthon néha
japán gépsorokból bontott 200V-os frekiváltókat, az is így megy,
beköthető 0-230V közé)
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c764c8e3-47e4-4502-86fa-c5833cd1e657%40gmail.com.
Nem. a 0 és a fázis között lesz 230V, de ha két fázis között mérsz, az 400V lesz. Nincs olyan 3f-ú rendszer, ami a 0-fázis között 400V lenne.
Érdekes, amikor a csillag-delta kapcsolásról beszélsz, úgy néz ki, mintha értenéd. A Csillag kapcsolásban a tekercsek a 0-fázis közé vannak kötve és egy tekercsre 230V jut. Delta kapcsolásban a tekercseket a fázisok közé kötjük, így egy tekercsre 400V jut. Eközben a hálózat nem változik, nem kell emelni vagy csökkenteni a feszültséget.
KI
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/7d1941bd-dc27-4d1f-ab93-c27501f86418%40cavalier.hu.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/bb374331-573d-4aae-b1d1-ce3424068f7c%40gmail.com.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/bb374331-573d-4aae-b1d1-ce3424068f7c%40gmail.com.
De miért kellene átkötni deltába? Ha most csillagban van,a tekercsek 230V-ot várnak. Egy 1f-3f frekiváltó kimenete is ilyen.
KI
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAH%3DLMnto1RrDVm5kMWcgYvLhiJDGxqwJm%3D_AB5xFWZQ%3DMPQJ4g%40mail.gmail.com.