Tervitused,
Siim
"Siim Kärtner" <wa...@hot.ee> wrote in message
news:3E342EEE...@hot.ee...
> Kivimaja penoga soojustades ei juhtu midagi, aga kas minu seina puhul ei
> või tekkida seda nn seinte hingamisprobleemi? Või peaks peno ja vana
> seina vahele jätma õhuvahe (kui palju?) nii et alt õhk sisse ja ülalt
> välja pääseb? Kuid kas siis soojustusest mitte vähem tolku pole?
> Ehk on kellelgi antud teemal jagada kasulikke kogemusi/teadmisi?
>
Oot, õhuvahe? Siis pole soojustusest tolkugi kasu, kui õhuvahest soojus
jalga laseb. Sel juhul liigub õhuvahes välisõhk ja välisest soojustusest
pole kasu tolkugi. Teine asi on ideaalselt ummuksis olev õhuvahe. Siis aga
kaotad just selle, mida mõtled (niiskus jääb ikkagi). Küll aga tekitab
õhuvahe täiendava tingliku soojustuskihi nagu akna vahel.
Kalvi
> Kivimaja penoga soojustades ei juhtu midagi, aga kas minu seina puhul ei
Oled kindel. Minuarust oleneb kivimajast. Osad materjalid ei kannata
niiskust. Kui väljapoole peno paigaldad, siis pead kõik üsna õhutiheda
tegema ja konstruktsioonid soojaks kütma, et sinna niiskust ei imenduks.
Maast tulev niiskus peab olema kah tõkestatud.
Pole spetsialist, kuid sellised asjad on kõrva jäänud.
Hendrik
>. Kui soovid penokaga, siis ainult
>seestpoolt, nii et konstruktsioonid väljapoole jäävad. Välisõhk sisaldab
>vähem niiskust.
>
kas mõned penosordid niiskust läbilaskvad polnud, nö spetsiaalselt
seinade soojustamiseks
sest viimasel ajal on ikka väga palju maju, mis just pealt
sellega kaetud (Kohtuhoone Trt-s näiteks)
Reino