Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Autoliising

1 view
Skip to first unread message

Ivar Uibo

unread,
Jan 10, 2001, 1:38:55 PM1/10/01
to
Uurisin siin nati finantsasju ja tulemus on
et uue auto peab siiski liisima, ning esimene
sissemakse võiks olla nii väike kui võimalik.

Näiteks ühisliising pakub juriidilistele
isikutele säärast asja:

"juridiilistele isikutele kapitalirendi puhul
võimalik ajatada kolmele esimesele maksele (10%+10%+10%)"

suht kena. Samas käivad kuulujutud et BRC'st
saab ka 0% sissemaksega. Keegi teab sellest
midagi lähemalt?

/// Ivar


Paul Keres

unread,
Jan 10, 2001, 2:02:30 PM1/10/01
to

>suht kena. Samas käivad kuulujutud et BRC'st
>saab ka 0% sissemaksega. Keegi teab sellest
>midagi lähemalt?

Saab jah. Aga ma ei tea, mismoodi see täpselt neil
käib. Ainult osadel autodel vist, mille nad lambist valivad.
Miks ma nii arvan? Kui kõnnid ringi seal salongis,
siis näed, et osadel on 0% lipik klaasi peal. Aga
osadel ei ole. Äkki saab iga autot kokkuleppega nii?
Peaks järgi uurima

Paul

Holger Lihtmaa

unread,
Jan 10, 2001, 2:04:31 PM1/10/01
to
> "juridiilistele isikutele kapitalirendi puhul
> võimalik ajatada kolmele esimesele maksele (10%+10%+10%)"

Aga kui juba juriidiline iskik mängus, siis juba kasutusrent,
saad liisingumaksetelt käibe tagasi.


Holger


Kuno Talimaa

unread,
Jan 10, 2001, 2:02:09 PM1/10/01
to

Holger Lihtmaa >Aga kui juba juriidiline iskik mängus, siis juba kasutusrent,
>saad liisingumaksetelt käibe tagasi.

Saad saad. Enne saad maksuametilt revisjoni kaela ja peale seda alles hakkad
lootma...

kt


Ivar Uibo

unread,
Jan 10, 2001, 2:13:01 PM1/10/01
to
"Holger Lihtmaa" <hol...@trinet.ee>

> Aga kui juba juriidiline iskik mängus, siis juba kasutusrent,
> saad liisingumaksetelt käibe tagasi.

Odoot... Meaning et kapitalirendi korral
ei saa? Hm... See teeb millegi sobiva
leidmise veel raskemaks... :(

Igaljuhul täielik jama. Oleks pidanud selle krdi
väljavaadatud Volvo 850'ne juba eelmisel aastal ära
ostma. Nüüd on vist hilja, täna tegin päringu, homme
näeb.

Aga muidu pole ühest küljest pole uuemate heade autode
hinnad veel piisavalt all. Teisest küljest ei pakuta
vanematele vähegi mõistlikutel tingimustel liisingut.

Krdi eeslid, arvavad et kõik noored ja mitte
veel liialt varakad inimesed peavad uusi 250K
kurgikärusid ostma... ??? :((

/// Ivar, #%#?&#?&"#


Ivar Uibo

unread,
Jan 10, 2001, 2:19:03 PM1/10/01
to
"Ivar Uibo" <iv...@mindworks.ee>

> Igaljuhul täielik jama.

Rääkimata sellest et tundub et enamusel
esmaomanikest on raha vaid baaskonfi jaoks
jätkund. :|

/// Ivar


Andres

unread,
Jan 11, 2001, 1:44:36 AM1/11/01
to
õige, kui hunti kardad, ära metsa mine. Aga kui sa ei küsi tagasi, vaid
palud ettemaksuks jätta, siis revisjoni ei tohiks tulla.

Andres

Ahti

unread,
Jan 11, 2001, 2:19:20 AM1/11/01
to
Ivar Uibo wrote:
>
> suht kena. Samas käivad kuulujutud et BRC'st
> saab ka 0% sissemaksega. Keegi teab sellest
> midagi lähemalt?

Mina sain aru, et ainult mingid konkreetsed autod. Ja arvatavasti
valitud sellised, mida keski muidu ei taha. Sest need 0% kirjad olid
igasuguste (vabandust omanike ees) Fordide ja Opelite peal.

Ahti.

nullike

unread,
Jan 11, 2001, 2:23:36 AM1/11/01
to Ivar Uibo

Ivar Uibo wrote:

> suht kena. Samas käivad kuulujutud et BRC'st
> saab ka 0% sissemaksega. Keegi teab sellest
> midagi lähemalt?

BRCst ei tea, aga kui sa juba liisima hakkad, siis võta kõigilt
liisingufirmadelt pakkumine. Kõigi intress erineb pisut.

Martin P. Rinne

unread,
Jan 11, 2001, 2:27:17 AM1/11/01
to

Suudad sa veenvalt selgitada, soovitavalt käibemaksuseadusele viidates, miks
ei peaks juriidiline isik sõiduauto kasutusrendilepingu kuumaksetelt
käibemaksu tagasi saama? Ja mis see maksuametit peaks huvitama, eriti kui
antud sõiduauto pealt firma erisoodustusele ettenähtud tulu- ja sotsmaksu
tasub (kokku 397vms krooni).

Kapitalirendilt jah ei saa. Oli planeeritud käibemaksuseaduse muudatus, et
nii kapitali- kui ka kasutusrendilt saab 2/3 käibemaksu tagasi, sama hooga
oleks ka bensiinilt samamoodi saanud... jäi ära. 2002. aastaks äkki
proovivad uuesti.

Anti Aedna

unread,
Jan 11, 2001, 4:17:08 AM1/11/01
to
> > Saad saad. Enne saad maksuametilt revisjoni kaela ja peale seda alles
> > hakkad lootma...

Pole siiani kuulunud ühtegi klienti, kellel oleks käibeka tagasisaamisega
probleeme olnud.

> Kapitalirendilt jah ei saa. Oli planeeritud käibemaksuseaduse muudatus, et
> nii kapitali- kui ka kasutusrendilt saab 2/3 käibemaksu tagasi, sama hooga
> oleks ka bensiinilt samamoodi saanud... jäi ära. 2002. aastaks äkki
> proovivad uuesti.

Sõiduauto puhul jah ei saa, kaubikutelt ja veoautodelt saab juhul, kui nad ikka
firma tootmisvahenditena kirjas on.

AA


Andres

unread,
Jan 11, 2001, 5:45:52 AM1/11/01
to
> Pole siiani kuulunud ühtegi klienti, kellel oleks käibeka tagasisaamisega
> probleeme olnud.

> Sõiduauto puhul jah ei saa, kaubikutelt ja veoautodelt saab juhul, kui nad ikka
> firma tootmisvahenditena kirjas on.

kas sõiduautolt siis ka ei saa, kui tegevusalaks autorent/kullerteenus
vms võtta. siis oleks tootmisvahend?

Andres

Paul Keres

unread,
Jan 11, 2001, 9:00:00 AM1/11/01
to
Jama. Audi A6 peal oli ka. Ja mitte see vana mudel, vaid uus.
Kunagi kohe alguses, siis kui see pakkumine tuli.

Paul

Katriin

unread,
Jan 12, 2001, 4:14:39 AM1/12/01
to
0% on BRC enda omanduses olevatel autedel peal, teised on siis vastavalt kas
Hansa Liisingu vms. jagu ja seal ei anna seda % 0ks keerata.
Üks tähelepanek veel: konnid mööda platsi ja vaatad et hind/auto on suht
soodsad - pärast selgub et kusagil hinna juures vaike kiri: autolaen. müüja
eraisik ja soovitavalt siis ka ostja. firmale ja liisinguga: hinnale
lisandub käibemaks.
kat

Ahti <ah...@tele2.ee> wrote in message news:3A5D5E78...@tele2.ee...

Urmas Sander

unread,
Jan 12, 2001, 4:29:46 AM1/12/01
to

"> Üks tähelepanek veel: konnid mööda platsi ja vaatad et hind/auto on suht


Teine tähelepanek on selline, et nad on seal suht laisad kliendiga suhtlema.
Oues on autod lume all, aknad jääs, hindu ega muud infi näha ei ole, mingit
paberit ka neil anda pole, ma motlen siis toas. Voiks ju olla nimekiri
müügil olevatest autodest, öeldi, et Netis on ju koik olemas... vot siis
lugu. Peab leeklambiga klaase sulatama, et läbi klaasi hinnasilti näha?
Lontrused.
Urmas


Holger Lihtmaa

unread,
Jan 12, 2001, 5:46:06 AM1/12/01
to
> Odoot... Meaning et kapitalirendi korral
> ei saa? Hm... See teeb millegi sobiva
> leidmise veel raskemaks... :(

Yep nii ta on ....


Holger


0 new messages