Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Müüa masin

0 views
Skip to first unread message

Maniac

unread,
Jun 4, 2001, 5:38:22 AM6/4/01
to

Remi Talu wrote:
>
> "Arno" <arn...@solo.ee> wrote in message news:3b1b2f91$1...@news.estpak.ee...
> > AS MicroLink
> > . GARANTII ON VEEL 2-AASTAT
> > . ARVUTI ON AASTA VANA AGA ON KÄINUD SELLEST 9 KUUD
>
> Mainiks veel, et kui lõpptarbija arvuti kellegi edasi müüb, siis garantii
> enam ei kehti.

oootootoot... et ma ostan nt. selle masina, saad kaasa ka arve ning
ML seda enam ei aksepteeri? kuidas te veendute, et see on edasimyydud
masin? Mul läheb nt. 3x edasi myydyd masin katki ja mul on vajalikud
paberid olemas, mis takistab MLi seda masinat fiximast?
ma olen tõsiselt huvitatud sellest.

--
Maniac

Remi Talu

unread,
Jun 4, 2001, 5:55:17 AM6/4/01
to
"Mati Kass" <nu...@ut.ee> wrote in message
news:Pine.GSO.4.32.010604...@math.ut.ee...

> >
> > oootootoot... et ma ostan nt. selle masina, saad kaasa ka arve ning
> > ML seda enam ei aksepteeri?
>
> just nii vaata ML raamat mis sa kaasa saad see kõik on ilusas peenes
> kirjas garantii all kirjas.
>
> Ma lugesin kah seda siis kui arvuti juba ostetud oli.
> Mis teha.

Peenes kirjas? Täpselt samas kirjas, nagu ka ülejäänud garantiitingimused.


Remi


Remi Talu

unread,
Jun 4, 2001, 5:53:57 AM6/4/01
to
"Maniac" <man...@online.ee> wrote in message
news:3B1B570E...@online.ee...
Garantiitingimustes on kirjas:

_______________________________

GARANTIITINGIMUSED

MicroLinki Arvutite AS (siin ja edaspidi MicroLink) annab tootele garantii
materjali või valmistamise defektide osas, garantiitingimustes sätestatud
korras. Garantii seisneb toote tasuta parandamises ehk garantiiremondis. Kui
garantiiremont ei ole võimalik, tarnib MicroLink võrdväärse toote, mis on
garantiiremonti vajava tootega tehnilistelt parameetritelt sarnane või parem
ning on võimeline täitma asendatava toote tööülesandeid. Garantii ei laiene
võõrandatud toodetele.

___________________________________

Raske on tõmmata ühest piiri. Aga enamuse masinate kohta on edasimüüjalt
tagasiside selle kohta, kes täpselt arvuti ostis. Need vajalikud paberid mis
sul olemas on - kui seal olev inf ei lange sinu poolt räägitavaga kokku siis
jätab ML endale õiguse garantiiremonti mitte teostada. Iseasi on see, kas
seda tehakse. Põhimõtteliselt oli minu eelnev kjiri lihtsalt hoiatauseks,
sest müüja lubas suure suuga, et 2 aastat garantiid on veel alles. See aga
ei pruugi toimida.

Remi

val...@dorpat.net

unread,
Jun 4, 2001, 7:30:05 AM6/4/01
to
Remi Talu <remi...@microlink.ee> wrote:
> "Arno" <arn...@solo.ee> wrote in message news:3b1b2f91$1...@news.estpak.ee...
>> AS MicroLink
>> . GARANTII ON VEEL 2-AASTAT
>> . ARVUTI ON AASTA VANA AGA ON KÄINUD SELLEST 9 KUUD

> Mainiks veel, et kui lõpptarbija arvuti kellegi edasi müüb, siis garantii
> enam ei kehti.

soh? siinkohal ma teeks siis na"iteks tigmale (ei ole muuda firmadega
kogemusi) reklaami, kust mina oma komplekti ostsin - et piisab myygiarve
koopiast, edasi voib myya 100 korda.

seadme unikaalne id pannakse ju arve paa""le.

Remi Talu

unread,
Jun 4, 2001, 7:26:30 AM6/4/01
to
<val...@dorpat.net> wrote in message news:9ffrft$188r$1...@vanaema.matti.ee...

Nagu ma ütlesin, ei ole ka ML kedagi ukse taha veel jätnud. Ma lihtsalt ei
pidanud õigeks, kui arvutit müüv inimene reklaamis 2aastast garantiid ehkki
seda ei pruugi olla.


Remi


Marko Sakkos

unread,
Jun 4, 2001, 8:24:03 AM6/4/01
to

>
> soh? siinkohal ma teeks siis na"iteks tigmale (ei ole muuda firmadega
> kogemusi) reklaami, kust mina oma komplekti ostsin - et piisab myygiarve
> koopiast, edasi voib myya 100 korda.

Nojah, ML'il on tegelikult identimiseks arvuti seerianumber ja mottt.

Markos


Remi Talu

unread,
Jun 5, 2001, 2:46:54 AM6/5/01
to
"Hillar Roos" <hil...@hot.ee> wrote in message
news:3B1B9657...@hot.ee...

> Remi Talu wrote:
>
> > Raske on tõmmata ühest piiri. Aga enamuse masinate kohta on edasimüüjalt
> > tagasiside selle kohta, kes täpselt arvuti ostis.
>
> Mida see tähendab? Et kui ma ostan Mikrolink'ist arvuti, siis nõutakse
isikut
> tõendavat dokumenti, et saada infi ostja kohta :-)
> (me räägime eraisikust ostjast)
Ei. Lihtsalt arve läheb ju kellegi nimele. Kui ise ostad, saad ka arve enda
nimele.


> > Need vajalikud paberid mis
> > sul olemas on - kui seal olev inf ei lange sinu poolt räägitavaga kokku
siis
> > jätab ML endale õiguse garantiiremonti mitte teostada.
>

> Mis tähendab inf ei lange minu poolt räägitavaga kokku. Kas ma pean
rääkima
> täpselt, et ostsin sealt sellel päeval ja see kell.

Tood masina remosse, küsitakse nime ja tel. nr.
Aga nagu ma ütlesin, kedagi pole veel tagasi saadetud. Mõnitatud ka mitte.
Kokkulangevust kontrollitud ka mitte. On lihtsalt võimalus =)


Remi


Remi Talu

unread,
Jun 5, 2001, 8:23:19 AM6/5/01
to
"Hillar Roos" <hil...@hot.ee> wrote in message
news:3B1CB61A...@hot.ee...

> > Tood masina remosse, küsitakse nime ja tel. nr.
> > Aga nagu ma ütlesin, kedagi pole veel tagasi saadetud. Mõnitatud ka
mitte.
> > Kokkulangevust kontrollitud ka mitte. On lihtsalt võimalus =)
>
> No siis polnud ju mõtet üldse öelda, et garantii ei kehti pärast
edasimüümist,
> kui kordagi pole seda juhtunud. Pealegi kes keelab mul teist nime öelda.

Kegi ei keelagi teist nime öelda. Ja point on selles, et kui kellelgi ML'is
ühel heal päeval tuleb pähe hakata ostja ja remonti tooja identsust
kontrollima siis võib selguda et garantiid polegi.


Remi


0 new messages