Formulár s našeptáváním a předvyplněním údajů

14 views
Skip to first unread message

Stanislav Vasko

unread,
Nov 29, 2021, 11:53:04 AM11/29/21
to 'Petr Turek' via django-cs, Django users
Zdravím,

potřeboval bych poradit, nebo nakopnout na správný směr, jak řešit následující problém. Mám aplikaci, která obsahuje data o produktech, vše v modelu Product. Z toho potřebuji vytvořit nabídku pro klienta. Ta se skládá z košilky běžných prvků jako email, telefon apod., ale zároveň do nabídky potřebuji “nalinkovat” nabídnuté produkty. Uvažuji, že udělám formulář pro model Nabídka a pak jako formset/formfactory model Nabídka_produkty, kam si poznamenám nabídnuté produkty s příslušnou slevou (procenta/fixní cena). Ale, jelikož moc nekamarádím s JS (používám ho jen když opravdu musím) a Django mě vždy překvapí na co vše má jednoduché a praktické udělátko, jdu se poradit. Nepotřebuji řešení, spíše určit smět. Celé mi to “komplikuje” to našeptávání a dynamické přidávání/ubírání řádků s produkty, jinak bych šel do formfactory a mám za chvíli hotovo.

Co jsem zatím “vymyslel”: napsat si našeptávač pro hledání jako async dotazy do Product. Tím by se pak dalo přefiltrovat nějaké pole s nabídkou ID produktů. Když si pak uživatel vybere, tak nějakým tlačítkem přidat produkt do formuláře pro nabídku produktů (asi nějaký JS, který zase async koukne do Product a natáhne data jako název či cena). Při odeslání formuláře si uložím formulář Nabídky a následně si z POST vytáhnu i data o produktech a podle potřeby si je zpracuji. Jen to asi bude víc práce v JS než v Django.

Co vy na to? Nebo máte tip na nějaký postup/funkci v Django, která se hodí? Osobně jsem dost nerad, když musím míchat JS a Django. Je otázkou, zda na toto není už správné vystavit modely Product a Nabídka, a přes Rest API použít nějaký JS framework jako ucelené řešení. Ale to je pro me až poslední volba.

Díky a hezký večer, Standa
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages