--
Να σας κάνω μια ενημέρωση σχετικά με την περίπτωση του αερίου (Κοινωνικό Κέντρο Αγώνα).
Την προηγούμενη Τετάρτη η Ανοιχτή Συνέλευση Τούμπας μας κάλεσε στην συνέλευση τους και μας είπαν ότι με αφορμή την διακοπή παροχής αερίου σε συμπολίτη στην γειτονιά μας (υπάρχουν περίπου στην περιοχή μας συνολικά 1000 απλήρωτοι λογαριασμοί) να ζητήσουν από εμάς αλλά και από όλες τις συνελεύσεις-επιτροπές γειτονιών τις Θεσσαλονίκης να συμμετέχουν στην συγκέντρωση που θα γίνει την Παρασκευή 2 Νοέμβριου στις 11 το πρωί στα κεντρικά γραφεία της ΔΕΠΑ στην Μοναστηρίου 256 (απέναντι από τα ΚΤΕΛ). Εκεί ο συμπολίτης που του έγινε η διακοπή θα ζητήσει από την εταιρία αερίου να γίνει ένας λογικός διακανονισμός για να πληρώνει αυτά που μπορεί.
Πιστεύω οι διακοπές παροχής αερίου θα είναι ένα φαινόμενο που θα δούμε έντονα τον χειμώνα γι αυτό καλό θα είναι όσοι μπορούμε να κατέβουμε την Παρασκευή κάτω.
Αν κάποια συνέλευση-επιτροπή θέλει να συμμετάσχει στην συγκέντρωση της Παρασκευής , την Τετάρτη 31 Οκτώβρη στις 7.00μμ θα γίνει μια οργανωτική συνέλευση όλων όσων θα συμμετέχουν στην συγκέντρωση της Παρασκευής στο Κοινωνικό Κέντρο Αγώνα ( Σινιόσογλου 22-Κάθετος της Μπότσαρη λίγο πάνω από την Παπαναστασίου ) για ενημέρωση και για δούμε και πόσοι θα είμαστε.
Επισυνάπτω και το Αφησάκι.
Διαμαντής
--
--
Αν λείπετε οι περισσότεροι νομίζω πως δεν έχει νόημα
ίσως χρειαζόμαστε κι εμείς μια ανάσα να σου πω...