Katino
dienoraštis
Privariau po foteliu. Ech, geras!
Nuobodžiauju.
Prisiminiau audringą jaunystę. Tupėjau kadais ant stalo, kapojau letena
kondensuotą pieną iš skarbos. Atėjo ANIE ir kaip pradės rėkt. Aš gi ne dundukas,
suvariau leteną kiek tilpo į skarbą ir ant trijų likusių - marš už šaldytuvo.
ANIE baubė dar tris dienas. Labai didžiavausi savimi.
Šiandien aš tingiu.
Tingiu myžt. Ėsti - daugiau nebegaliu. Tyliai tupiu, snūduriuoju.
ANIE
nervyjasi, dairosi pakampėm, dreba ir laukia zapadlo.
Nu bet kokie
nepatogūs ANŲ dubenėliai. Bandžiau sutaršyt mėsos gabalą - ale kol letena
neužkabinau, nė velnio nepavyko. Nu paimtų normalius dubenėlius ir ėstų ant
grindų. Iššššgamosssss.
Primyžau po foteliu. Ech, geras!
Nuo pat
ryto atlikau namų inspekciją. Paklydau antklodėje. Vos išsikapsčiau. Išgamos
dvikojės. Pritempia pilnus namus visokio šlamšto - o man kankinkis. Brandinu
keršto planą.
Sugalvojau. Įgyvendinau. Prisirijau kažkokio mėšlo nuo
stalo - uogienės gal, - įlindau į spintą ir ilgai, su pasimėgavimu vėmiau ant ką
tik išskalbtų, bet dar nelygintų skalbinių. Daba ANA cyps, kol nepereis į
ultragarsą.
Atspėjau. ANA cypė taip, kad visam bute lemputės sutrūkinėjo.
Bet ėst davė.
ANA naują madą sugalvojo. Duoda man ėsti tik po pusę
pakelio. O tai, "oi, katinėli, tu viso nesuvalgai, turbūt nealkanas."
Prietranka! Aš ne nesuvalgau, o pasilieku ant paskui! Ji juk ne kas penkias
minutes man ką į dubenėli įmeta. Anie gi suverčia visai dienai - ir viskas! O
ėsti norisi. Vat ir tenka pasilikti, tipo, atsargai. Nemyšiu, bo po foteliu
nieko neliks. Varau išrausiu smėliuką, naudos šiandien iš jo vis tiek
jokios.
Primyžau po foteliu. Čia tai ge-ras!!
Ryte buvau
nepakartojamas. ANA išeina į koridorių - o aš jai į rankinę krapiju. Tipo, myžu,
aha. ANA taip kvykė, kad visos varnos Sereikiškių parke nuo šakų nukrintaliojo.
Nu, aš po sofa - šmykšt. Ilgai žvengiau. Aš gi nemyžau, tik šiaip pagąsdinau.
Išsidūrė, išsidūrė..
Vakarienės metu ANAM kandžiojau apatinę leteną.
Stipriai kandžiojau pliką apatinę leteną. Nulis emocijų. Pradėjau kandžioti, o
po to daryt šitaip "Buueeee! - nu, tipo, vemiu aš nuo jo. ANAS kaip užbaubs!
Nunešiau skudurus po vonia. Žvengiu. Teks patupėti po vonia, kol ANAS nueis
miegot.
Tupėjau po vonia. Palaukiau, kol anie išeis. Primyžau po foteliu.
Primyžau po toršeru. Primyžau po antru foteliu. Geras!
Basčiausiu po
namus ieškodamas daiktų, prie kurių iki šiol nebuvau prikišęs letenų. Neradau nė
vieno. Jaučiu nerimą.
Prie mano dėžutės tulike yra kilimėlis. Anie jį
patiesė, kad gražu būtų, aga. Iš tikrųjų tai jį labai patogu apvaryt. Arba
apdrabstyt smėliuku. Moksliškai tariant, pragaro mašinai vardu "dulkių siurblys"
darbelio geram pusvalandžiui. O jei sumyžti taip, kaip tik aš moku, tai
kilimėlio plovimui ir džiovinimui išeitų savaitė. Anie po kurio laiko
susiprotėjo, kad kilimėlis jiems hemorojų varo, o ne grožiui tarnauja. Ir
nustojo jį kloti prie mano dėžutės. Ale antra vertus, anie buki kaip bato aulas.
Jiems nė į galvą, kad toks pats kilimėlis guli vonioj! Visą apdorojau. Pilnai.
Tai yra, visiškai. Ana taip kaukė, kad gretimam name tarakonams ausų būgneliai
susproginėjo. Tuoj puolė skambinti Anam: "Oi, katinėlis, taip pridirbo,
taip...." O man tai kas? Man gerai, tupiu po vonia, manęs iš ten ne tik kad
ranka, nauja šluota neiškrapštysi.
Išstypinau iš po vonios. Primyžau po
foteliu. Geras!
Buvau nepakartojamas. Iš ryto žadinau Anuos. Jie,
niekšai, nesikėlė. Šokinėjau kaip jaunas antilopas, trypiau kaip bizonų kaimenė,
riaumojau, kaip sužeista pantera. Kad nors ką.
Nu bent ausim krusteltų.
Pamėginau leist priešmirtinius garsus - drūnyja, niekšai. Kandžiojau apatines
letenas - jokios reakcijos. Bet gi aš gudrutis, aga. Palindau po kaldra ir šalta
šlapia nosim Anai į pilvą - čmok! Atgijo kaip miela. Vat tik ko kaukia -
neaišku.
Primyžau po foteliu. Geras, aga..
Vakar parėjo Anas.
Užėjo į virtuvę. Aš jam baubiu: "Ėst duok", jis man "dar turi dubenėlyje". Aš
jam vėl: "Čia mažai, ėst duok!", jis man atgal "Dar turi". Skupirdiajus. Iškart
viršgarsiniu nuvariau myžti šalia dėžutės. Bet Anas kažkaip savo pelės smegenais
susiprotėjo, ką ketinu daryti. Ir užmetė akį į tuliką kaip tik tuo metu, kai
pusė grindų jau buvo užtvindyta, o kita pusė kaip tik buvo tvindymo procese.
Pamėginau nešt kudašių. Tiesą sakant, gan sėkmingai. Išskyrus pindiulį, kurį
Anas spėjo įsegti man pavymui. Skridau trumpai, bet nemaloniai. Visą naktį
kaupiau pyktį ir visa kita. Na, palauk. Išeisi tu į darbą.
Ana, višta,
penktadienį pasiėmė noutą ir pasiplovė kažkur trim dienom. Nėr kaip rašyti.
Detalės paskui. Kol kas trumpa trijų dienų ataskaita:
Primyžau po foteliu.
Geras!
Primyžau po foteliu. Ech, ge-ras!
Primyžau po foteliu.
Nusišauk!
Penktadienį nuo pat ryto mokiau ANĄ vaikščiot keturiom, kaip
visi padorūs katinai. Palindau po išskleista sofa ir ėmiau dainuot kiek gerklė
neša. Išžviegiau "Du gaidelius", "Alyvas" ir "What happened to your love". ANA
blaškėsi aplink sofą keturpėsčia ir vapėjo: "Oi, katinėli, ko taip
įsimiauksėjai?" Kiek besistengiau, vis tiek kreivai vaikšto, šikną vyzgina ir
galvos kailiu grindis šluoja. Tikra nevėkšla. Ale bent ėst davė.
O vakar
ANA parvilko silkės. Šiaip jau aš žuvies nelabai, bandė man ANIE visokių
lašišų-eršketų pakišti - mėšlų mėšlas, žodžiu. Bet daba kažkaip ėmiau ir
užsimaniau. Karktelėjau ANAI - mikliai man du gerus šmotus atvanojo. Surijau
vienu prisėdimu. O ji, parazitė, pasirodo, sūdyta. Užgėriau kas pirmiausia po
snukiu pasimaišė - pienu. Bezdėjau taip, kad boksininkui iš trečio aukšto iš
pavydo šiknos gumelė persprogo.
Vakar pasižymėjau. Ilgai ir kruopščiau
sumyžinėjau visą smėliuką dėžutėje, kol jis nepavirto smirdžia lipnia bala.
Pasislėpiau už tualeto durų, tykojau. ANAS įėjo į tualetą, o aš per dėžutės
kraštą letenom - opssss! Ir visa košė jam ant kelnių. Tikras šūdasvydis. ANAS
cypė falcetu, išbalo ir drebėjo. O man kas? Aš po vonia tupėjau ir
krykštavau.
Sugalvojau, aga. Už gerą elgesį man reikia išskirti premiją -
plius tris pakelius maistelio per dieną. Nes penkių šiaip mažoka. Dabar beliko
tiems pusgalviams išaiškinti visus šio sandėrio privalumus.
Primyžau po
foteliu. Geras!
Vakar vakare ANA parsivilko namo - ir puolė mane tąsyt:
"Oj, katinėli, kaip tavęs pasiilgau, kaip tu gyveni, ar gražiai elgiesi?" Aš
murkiau ir glaustinėjausi, kol ji nenuėjo į tuliką. Vos tik ji ten - aš po sofa,
aga. Aišku, kvykė. O po to ji viršutines letenas kažkokiu kremu terliojosi.
Indelis buvo atidarytas - nu aš ir lyžtelėjau. Pasirodė skanu, su alaviju ir
kitais džiaugsmais. Prisirijau tiek, kad visą naktį žagsėjau. ANA plaikstėsi
aplink, rovėsi kailį nuo makaulės ir vapėjo: "Ach, mano katinėlis apsinuodijo!"
Ryte po to kosmetinio šūdo sėdau kakoti - gerai nuėjo, minkštai. Daba žinosiu,
kuo Friskies užkąsti.
Ryte ANO reikalavau ėst. Jis, reiškia, man ėdalą
krauna ir taip paniekinamai: "Ech tu, vargšas giminaiti ....!"
Įsižeidžiau.
Privariau po foteliu. Geras!
Vykdžiau archeologinius
kasinėjimus dėžutėje. Kontrolinių mėginių ėmimai, kultūrinių sluoksnių
atidengimas, iškasenų-šukių-šiukšlių ekspertizė. Pusdienį prasidulkinau, nieko
įdomaus neradau. Net nuotaika dingo. O dar ANIE likusią dienos dalį baubė:
"Bliamba, @!#$, ko vėl visą tuliką apmyžai-apšikai-apkasei? Ir dar šepetėlį
sudirbai, galvijau!" Beširdžiai, bejausmiai išgamos.
ANAS vakar atitempė
ėdalo, iškart tris pakelius davė. Aš juos vienu ypu gurkt! Ne tai, kad suėdžiau,
tiesiog įsiurbiau vienu mauku. ANAS dar bandė ėsti kukurūzus - pusę stiklainio
atmušiau nuo jo teisingame mūšyje. Po to baisiai baubėm. O ANA, višta, rankeles
taip nuolankiai sudėjo ir kad duos aikčiot: "Ach, katinėlis mums ačiū sako!"
Besmegenė neraliuota. Aš gi aiškiu tekstu rėkiu: darrrr [censored] duokit!
Nedavė. O išplautą kilimėlį jie veltui tualete patiesė, oi
veltui.
Primyžau ant kilimėlio.
Geras!