Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Nastaveni PHP ve win

2 views
Skip to first unread message

vi...@post.cz

unread,
Oct 30, 2006, 6:40:25 PM10/30/06
to
Dobry den,

potrebuji poradit s nastaveni logovani php na windows 2k3 server. Mam
nainstalovany Apache2, Php5 a php bezi jako modul. Ve skriptech, ktere
tento server zpracovava je pouzita funkce syslog(), ktera podle
dokumentace v defalutnim nastaveni sype logovani ve Windows do Eventlogu
(viz dokumentace). Syslog pouzivam takto: syslog(LOG_INFO,'Register - form
validation error');
Az sem vse funguje.

V php.ini je mozne najit polozku error_log. Ta umoznuje nastavit logovani
bud od Eventlogu nebo do souboru nekam mimo. A prave druha moznost je pro
me dulezita, protoze nechci mit plny Eventlog radku z php, ale rad bych
jej mel citelny a se souborem dale pracoval. Nastavil jsem nasledujici
radky s ruznymi lomitky, s uvozovkami i bez nich, s komentari na zacatku i
bez nich a stale php loguje pouze do Evetlogu a do souboru ani tuk. Muzete
mi nekdo prosim poradit jak donutit PHP aby logovalo do souboru? Je mi
celkem jedno kde na disku bude ani s nastavenim prav nemam problem.

; Log errors to specified file.
error_log = "C:\phperror.log"

; Log errors to syslog (Event Log on NT, not valid in Windows 95).
;error_log = syslog

Dekuji mnohokrat za pomoc ci tip, kde se inspirovat k dalsimu hledani (ne
google - uz jsem se stryckem stravil nad touto otazkou hooodne casu) ci
pokud mate nejake zkusenosti tak jak na to. Je problém v právech? Je to
závislé na dalším nastavení? Jakém?

Martin

Petr Vileta

unread,
Oct 30, 2006, 7:25:31 PM10/30/06
to
<vi...@post.cz> píše v diskusním příspěvku news:ei62h9$2ogn$1...@news.vol.cz...
> Dobry den,

>
> ; Log errors to specified file.
> error_log = "C:\phperror.log"
>
> ; Log errors to syslog (Event Log on NT, not valid in Windows 95).
> ;error_log = syslog
>
> Dekuji mnohokrat za pomoc ci tip, kde se inspirovat k dalsimu hledani (ne
> google - uz jsem se stryckem stravil nad touto otazkou hooodne casu) ci
> pokud mate nejake zkusenosti tak jak na to. Je problém v právech? Je to
> závislé na dalším nastavení? Jakém?
>
> Martin
Nemam s tim zadne zkusenosti, ale neni nahodou po zmene v php.ini
restartovat Apache? Na linuxu jsem taky obcas neco zmenil a bezelo to porad
beze zmen. Az do restartu Apache ;-)

--
Petr

Skype: callto://fidokomik

Na mail uvedeny v headeru zpravy nema cenu nic posilat, konci to v PR* :-)
Odpovidejte na petr na practisoft cz

vi...@post.cz

unread,
Oct 31, 2006, 11:42:06 AM10/31/06
to
Apache jsem restartoval po kazde zmene ;)

Pavel Hanc

unread,
Oct 31, 2006, 1:24:37 PM10/31/06
to
Ahoj,

ja teda nevim jestli to pomuze, ale zkus si nejdriv vytvorit prazdny
textovy soubor dle cesty (napr. viz nize)

> error_log = "C:\phperror.log"

a pak sem pisni :)

Hancis

Pavel Hanc

unread,
Oct 31, 2006, 1:29:18 PM10/31/06
to
Pavel Hanc napsal(a):

Tak jsem si to teda vyzkousel a me to funguje (i s jakymkoliv lomitkem)
Tak nevim ....

Good Luck

Hancis

Karel Zámečník

unread,
Oct 31, 2006, 2:08:35 PM10/31/06
to
Běľný uľivatel nemá oprávnění zapisovat do C:\, záleľí, jaká
oprávnění má Apache proces.

"Pavel Hanc" <han...@humlak.cz> píąe v diskusním příspěvku
news:ei84lv$ka0$1...@ns.felk.cvut.cz...

vi...@post.cz

unread,
Nov 2, 2006, 6:36:01 AM11/2/06
to
Apache(php) běži pod systémem, a systém právo na zápis od adresáře
má, zkoušel jsem i nastavovat everyone. Prázdný soubor jsem vytvářet
taky zkoušel. Napadá mě jeslti to není způsobeno tím, že apache
hostuje více webů (pres mod_vhost_alias), ale tohle přeci nemá s
apache nic společného, tohle ne nastavní php :( U vás taky běží
vhost_alias nebo jedete bez něj?

Pavel Hanc

unread,
Nov 2, 2006, 12:55:52 PM11/2/06
to
vi...@post.cz napsal(a):

u mne jede taky, ale tak jak rikas, to nema s apache moc spolecnyho.

vi...@post.cz

unread,
Nov 4, 2006, 7:46:16 AM11/4/06
to
Mohl bys mi poslat tvuj php.ini (vilda na post tečka cz)? Pokud tam mas
neco co bys nerad poskytnul tak to prosim nemaz, ale nahrad hvezdickama.
Zkusim je porovnat, uvidime kde je chyba. Treba nemam pustenou nejakou
potrebnou extension, nastaven nejaky parametr... Nastavoval jsi na
c:\phperor.log nejaka specialni prava nebo si ho php vytvoril sam? Pod
jakym uzivatelem ti php bezi?

Diky moc za odpovedi.

vi...@post.cz

unread,
Nov 4, 2006, 10:45:14 AM11/4/06
to

Pavel Hanc

unread,
Nov 12, 2006, 10:58:17 AM11/12/06
to
vi...@post.cz napsal(a):

Omlouvam se, nejakou dobu jsem se sem nedostal, jeste to chces ?
Ja ten soubor nevytvarel. Phpko si vytvorilo samo.


Hancis

vi...@post.cz

unread,
Nov 13, 2006, 3:33:07 PM11/13/06
to
Už jsem to vyřešil metodou pokus a omyl. Problém byl už od začátku v
předpokladu, který byl mylný. Funkce syslog() totiž sype na Windows
data do eventlogu nezávisle na nastaveni v php.ini. Do souboru není
možné výstup dostat (nebo nevím jak na to - možná instalace jiného
syslogu....) Vyřešil jsem to tak, že jsem použití funkce syslog musel
zakázat. Bohužel přícházím o info, ale nemám zasypaný eventlog
tunami zpráv z php. Jinou cestu jsem zatím nenašel.
0 new messages