Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

utf-8 a session

4 views
Skip to first unread message

Jan Řežab

unread,
Jan 21, 2004, 12:11:44 PM1/21/04
to
Dobry den.

Mam skript php ktery je ulozen v kodovani utf-8. Chci zalozit session.
Pouziju funkci session_start(); a v prohlizeci se mi obevy.
Kdyz ten soubor prekoduju do windows-1250 tak to funguje bez problemu.

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already
sent by (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
d:\www\pracak\login.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers
already sent (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
d:\www\pracak\login.php on line 2


Nevite cim to muze bejt?

Diky.

Ondrej Pecina

unread,
Jan 21, 2004, 2:49:12 PM1/21/04
to
vim, je to tim, ze "headers already sent" :)

tipuju, ze to bude tim, ze UTF-8 si na zacatek
souboru dava informaci, ze "je to ono samo",
tedy ze soubor je v UTF-8 encoding

tento netisknutelny znak na zacatku souboru
je poslan klientovi a kdyz se snazis poslat cookie
(coz neni nic jineho nez obyc. hlavicka HTTP protokolu)
tak ze objevi znama hlaska "headers already sent".

Posli prosim zdrojak toho souboru, jinak
se nema cenu o tom bavit.

--op


Jirka Kosek

unread,
Jan 21, 2004, 6:11:09 PM1/21/04
to
Jan Řežab wrote:

> Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already
> sent by (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
> d:\www\pracak\login.php on line 2
>
> Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers
> already sent (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
> d:\www\pracak\login.php on line 2

Nejspíš jste použil editor, který na začátek souboru vložil
(neviditelný) znak BOM, který se však do klienta pošle ještě před tím
než session mechanismus posílá cookies. Stačí použít editor, který na
začátek UTF-8 souborů BOM nevkládá. Snad všechny editory kromě Notepadu
to umí.

--
-----------------------------------------------------------------
Jirka Kosek
e-mail: ji...@kosek.cz
http://www.kosek.cz

Jan Řežab

unread,
Jan 22, 2004, 2:05:15 AM1/22/04
to
Jirka Kosek napsal(a):

> Jan Řežab wrote:
>
>> Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already
>> sent by (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
>> d:\www\pracak\login.php on line 2
>>
>> Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers
>> already sent (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
>> d:\www\pracak\login.php on line 2
>
>
> Nejspíš jste použil editor, který na začátek souboru vložil
> (neviditelný) znak BOM, který se však do klienta pošle ještě před tím
> než session mechanismus posílá cookies. Stačí použít editor, který na
> začátek UTF-8 souborů BOM nevkládá. Snad všechny editory kromě Notepadu
> to umí.
>
Diky za odpovedi. Pouzil jsem PSPad. A uz jsem to v nastaveni vypnul.
Takze to funguje vsechno v poradku. Diky.

Bzz

unread,
Jan 23, 2004, 6:43:50 AM1/23/04
to
Jenľe, kdyľ ten znak na začátku souboru není, tak uľ to není korektní
UTF-8.:-(

Michal Mucha


"Jirka Kosek" <ji...@kosek.cz> píąe v diskusním příspěvku
news:400f...@vse470.vse.cz...
Jan Řeľab wrote:

> Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already
> sent by (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
> d:\www\pracak\login.php on line 2
>
> Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers
> already sent (output started at d:\www\pracak\login.php:1) in
> d:\www\pracak\login.php on line 2

Nejspíą jste pouľil editor, který na začátek souboru vloľil
(neviditelný) znak BOM, který se vąak do klienta poąle jeątě před tím
neľ session mechanismus posílá cookies. Stačí pouľít editor, který na
začátek UTF-8 souborů BOM nevkládá. Snad vąechny editory kromě Notepadu

Jaroslav Kadlecek

unread,
Jan 27, 2004, 2:06:36 AM1/27/04
to
at je problem v cemkoli.. nejjednoduse se toho problemu zbavis, kdyz na
zacatek skriptu das funkci:

ob_start();


Jarda

"Bzz" <mu...@mail.muni.cz> píąe v diskusním příspěvku
news:Hrxxy...@news.muni.cz...

Jirka Kosek

unread,
Jan 27, 2004, 6:46:20 AM1/27/04
to
Bzz wrote:

> Jen¾e, kdy¾ ten znak na zaèátku souboru není, tak u¾ to není korektní
> UTF-8.:-(

To není pravda. BOM je znak jako každý jiný. Jeho použití má význam
pouze v kódování UTF-16, které má dvě varianty podle pořadí oktetů
(bajtů) ve slově (16bitové hodnotě) a BOM umožňuje jednoznačně
identifikovat variantu UTF-16. V UTF-8 je pořadí oktetů jasně definované
a BOM je zcela zbytečný. Pouze aplikace od MS začaly BOM vkládat i do
UTF-8 a tak se to postupně naučily i ostatní aplikace.

jajo...@azet.sk

unread,
Sep 1, 2007, 5:23:53 PM9/1/07
to
Kukam, že aj tato diskusia ma problem s kodovaním niektore znaky su ine v
citaci a v originale :D
0 new messages