mám následující problém. Píšu webovou aplikaci, která zpracovává
uploadované soubory. Uživatel si otevře stránku s formulářem, zadá cestu
ke dvěma souborům a odešle je na server. Server na ně pustí nějaký
externí program a na tu stránku vypíše linky na nově vytvořené soubory,
které si uživatel zase stáhne. Ten externí program při práci něco
vypisuje na stderr a já bych chtěla, aby se mi to taky vypisovalo na tu
webovou stránku. Pročítala jsem manuál, ale všechno, nač jsem narazila
se týkalo chybových hlášek php, nikoliv toho externího programu. Mohl by
mi někdo poradit, jak na to?
Hanka Skoumalová
záleží na tom jak ten externí prográmek spouštíte.
Pokud použijete třeba exec("spust-tento-program", $pole_s_vystupem);
proměnná $pole_s_vystupem bude typu array a bude obsahovat jednotlivé
řádky výstupu programu.
Pavel Hanč
Hana Skoumalova napsal(a):
Normálně se ten program pouští z příkazového řádku:
~> program parametry vstup1 vstup2 > vystup
a během práce vypisuje něco na stderr a já bych ráda dostala ten stderr
na web. V tom php scriptu to pouštím system($command), kde $command
obsahuje celý ten řetězec "program parametry vstup1 vstup2 > vystup",
ale nevím, jak si zviditelnit to, co jde na stderr.
Hanka Skoumalová
Tak už jsem na to přišla. Psalo se mi to do error_logu apache, takže
jsem to přesměrovala do souboru a čtu to z něj.
H.S.