Fwd: !! AKTUALITY A INFORMACE (NEJEN) O ČINNOSTI INICIATIVY CHCEME VOLIT DISTANČNĚ !!

0 views
Skip to first unread message

Blanka Mladek

unread,
Aug 12, 2021, 9:08:46 PM8/12/21
to csklub v Ch-Ch, cscluba...@googlegroups.com, in...@csclubnz.org, in...@csclubtauranga.nz
Preposilam, kdyby to nekoho z vas tez zajimalo :-)
*blankaVážení krajané, milí přátelé, 

 

doufáme, že na plné obrátky užíváte letní prázdniny. Ať už trávíte léto v Čechách nebo kdekoli jinde ve světě, rádi bychom se s Vámi podělili o nejnovější aktuality, o kterých byste měli vědět. 

Budeme rádi, když je budete sdílet dál ve Vaší krajanské komunitě. Předem děkujeme!

 

Během víkendu 5. - 6. 6. 2021 proběhl vzdělávací maraton Virtuální setkání českých škol ve světě 2021kterého se zúčastnilo přes 250 lidí z 28 zemí světa.  

 

Metodická podpora výuky českých žáků v zahraničí (NPI)

Národním pedagogickém institutu ČR by pro české školy v zahraničí rádi připravili podporu vzdělávání formou webinářů (popř. seminářů) a mají zájem o to, aby nabídka vzdělávacích akcí co nejvíce vyhovovala právě školám v zahraničí. NPI proto žádá o vyplnění tohoto velmi krátkého dotazníku a to nejpozději do 15. 8. 2021. Vzdělávací akce by v NPI rádi zahájili v průběhu prvního pololetí školního roku 2021/2022.  

 

VÝZKUM: Nové přístupy ke koordinaci krajanské problematiky 

Vědecký tým konsorcia GEOMIGRACE z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Etnologického ústavu AV České republiky, NUVIT (Národního ústavu pro výzkum inovativních technologií) a spolku Czexpats in Science si vás dovoluje požádat o vyplnění dotazníku na téma krajanských záležitostí. Zadavatelem projektu je Ministerstvo zahraničních věcí ČR (které ale nebude mít přístup k Vašim individuálním odpovědím). Zde je přímý odkaz na výzkumný projekt Nové přístupy ke koordinaci krajanské problematiky.

 

Krajanská konference v Senátu PČR (7. - 8. října 2021)

Stálá komise Senátu PČR pro krajany žijící v zahraničí, společně s odbornými partnery Etnologickým ústavem Akademie věd ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR, a Mezinárodním koordinačním výborem zahraničních Čechů pořádá konferenci pod názvem „ÚLOHA A MÍSTO ZAHRANIČNÍCH ČECHŮ V BILATERÁLNÍCH VZTAZÍCH A AKTUÁLNÍ POTŘEBY ČESKÉ DIASPORY Celou konferenci bude možné sledovat online na www.senat.cz. Přihlášky zasílejte do 19. září 2021.

 

Online KONGRES Průvodce vícejazyčnou výchovou (20. - 25. 9. 2021)

Projekt Kateřiny Spiess-Velčovské, ředitelky České školy Rhein-Main, koordinátorky iniciativy Chceme volit distančně a týmu odborníků na vícejazyčnou výchovu nabírá na obrátkách! Zapište si datum plánovaného online KONGRESU (20. - 25. 9. 2021) 

REGISTRACE NA ONLINE KONGRES 20.-25.09.2021 ZDARMA ZDE

 

 

!!!VOLBY do Poslanecké sněmovny PČR (7. - 8. října 2021)!!!

(v Severní a Jižní Americe 6. - 7. října 2021)

 

Pokud se letos na podzim do PS PČR dostanou zejména strany, které jsou korespondenčnímu hlasování nakloněné, je pravděpodobné, že tato novela projde jak v PS PČR, tak v Senátu PČR. V takovém případě bychom mohli volit korespondenčně v prezidentských volbách v lednu 2023!

  • Pojďte letos volit! Iniciativa Chceme volit distančně pro Vás připravila manuál JAK VOLIT ZE ZAHRANIČÍ a mnoho dalších informací.
  • Sdílet můžete také FB událost Zahraniční Češi jedou volit 2021, kde v záložce Diskuze najdete všechny důležité novinky ohledně letošních podzimních voleb.
  • Volit v zahraničí je zatím možné pouze osobně, a to buď na velvyslanectvích nebo na generálních konzulátech. Na honorárních konzulátech volit nelze!
  • Volit v zahraničí je možné dvěma způsoby: (1) zápisem do zvláštního seznamu voličů na Vašem zastupitelském úřadě, nebo (2) na voličský průkaz (na ten můžete volit kdekoli).


Informujte se a zapište se k volbám včas!!!

 

!! POZOR!! do zvláštního seznamu voličů je nutné se zapsat (často osobní návštěvou, ale někdy i přes datovou schránku apod.) do 29. srpna 2021

!! POZOR!! voličský průkaz je nutné požádat do 1. října 2021

 

 

!!CHYSTÁME DALŠÍ VIRTUÁLNÍ DEBATY ZAHRANIČNÍCH ČECHŮ!!

 

Hlavním cílem iniciativy CHVD je, aby vznikl zákon, který umožní zahraničním Čechům volit korespondenčně. Proto chystáme debaty s politickými stranami, které mají vůli tento zákon prosadit a mají ochotu s námi komunikovat. Registrační formulář na obě virtuální debaty je nutné vyplnit ZDE 

 

4. Virtuální debata zahraničních Čechů. Hosté: kandidáti koalice SPOLU se uskuteční 19. září 2021 v 18 hod. (CEST) přes video-konferenční platformu Zoom.

 

5. virtuální debata zahraničních Čechů. Hosté: Piráti a Starostové se uskuteční 26. září 2021 v 17 hod. (CEST) přes video-konferenční platformu Zoom

 

 

Pěkný zbytek prázdnin a úspěšné zahájení nového školního roku přejí,

 

Ing. Dagmar Straková

Zakladatelka a koordinátorka iniciativy Chceme volit distančně

Česká škola bez hranic BruselBelgie

a

Marta McCabe, PhD

Koordinátorka iniciativy Chceme volit distančně pro Čechy žijící v USA

Česká a Slovenská škola v Severní Karolíně, USA


Za všechny koordinátory iniciativy zahraničních Čechů ChVD

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages