Salut,
faină inițiativa, totuși îmi lasă ceva semne de întrebare.
De ce vă place să vă fragmentați? Am tot scris și am invitat lume la
TechTalks, și nu pentru că am eu ceva cu alte evenimente, ci tocmai
pentru a păstra cumva o continuitate. Era frumos dacă erau invitați și
persoanele de pe cjlug.
Din numărul de evenimente pe care le aveți în arhivă, meetup.com zice că
mai mult de 7-8 oameni (dintre care 3 organizatori) nu au fost. Dacă
lăsați un mesaj pe cjlug, poate mai veneau cei 10-15 oameni care veneau
și la TechTalks.
Sper să nu se mai întâmple astfel de situații în viitor :(
Sper să nu mai fie așa elitistă lumea...
Nu vreau să fiu înțeles greșit, sunt chiar curios să particip la astfel
de evenimente, doar că m-am simțit pissed off că nu s-au anunțat mai
devreme pentru a avea persoane ce au mai venit la TechTalks și care
așteaptă evenimente de gen (aici nu mă refer doar la ce am făcut noi,
line-up-ul Cluj.rb intră în focus).
>
> In opinia mea scopurile Cluj.rb sunt:
>
> 1. De a avea meetup-uri tehnice la intervale stabilite de timp. 2.
> Talk-urile sa fie pe orice tehnologie doar ca pana acum am avut
> prezentari pe: ruby & rails, javascript, objective-c, AWS.
>
Same we did cu TechTalks, cel puțin am avut perioade de timp când am
reușit ambele (mai puțin subiectele la fel).
> Are you people in?
Voi încerca să fiu prezent.
E bai dacă scriu despre evenimente pe softwareliber.ro?
Spor
Nu vreau să fiu înțeles greșit, sunt chiar curios să particip la astfel
de evenimente, doar că m-am simțit pissed off că nu s-au anunțat mai
devreme pentru a avea persoane ce au mai venit la TechTalks și care
așteaptă evenimente de gen (aici nu mă refer doar la ce am făcut noi,
line-up-ul Cluj.rb intră în focus).
Voi încerca să fiu prezent.
În data de Jo, 16-06-2011 la 18:58 +0300, Andrei Ursan a scris:
O zi de 10,
Arkde
Cine nu a primit ultimele detalii, atenție:
Meetup-ul va avea loc la pizzeria More de pe Clinicilor!!!
http://www.pizza-more.ro/contact.php