FW: Manželská setkání 50+ - Letní kurz 31 července až 7 srpna 2021 - Vranov u Brna

12 views
Skip to first unread message

Michalec Zdeněk

unread,
Apr 23, 2021, 2:02:18 PM4/23/21
to Chlapi-Informace (chlapi-informace@googlegroups.com)

Přátelé, předávám pozvánku na letní kurz Manželských setkání pro páry „zralejšího věku“.

Pro vás mladší to samozřejmě není, ale zato máte šanci se zúčastnit klasických Manželských setkání (viz https://www.setkani.org/akce/nove/6136#anchor6136).

Přejme si všichni, aby tyto akce mohly na rozdíl od loňského léta v plném rozsahu proběhnout.

Zdeněk Michalec

 

 


Milí přátelé!

Někteří z Vás v minulých letech projevili zájem účastnit se letního kurzu MS 50+ (někteří z Vás již byli účastníky letního kurzu MS50+ v roce 2019, někteří poslali i přihlášku na rok 2020 a někteří z Vás projevili zájem o účast i v roce 2021).

S mnohými z Vás jsme plánovali se potkat už v minulém roce 2020 na druhém ročníku kurzu (v roce 2019 proběhl první kurz MS 50+ v Bystřici nad Pernštejnem - krátká vzpomínka viz příloha mailu).

Bohužel, vše bylo nakonec jinak, jak víte – tak to v životě bývá.

Situace s epidemií je sice stále závažná. Věříme však, že do léta se zlepší a budeme moci  realizovat letošní letní kurz. Doufáme, že Vás onemocnění neskolilo nebo jste se ubránili nákaze, že někteří z Vás jsou již očkovaní  a do léta nás ještě přibude (předpokládáme, že ve věkové kategorii 50+ bude už většina z účastníků kurzu naočkována).

Ve světle současné situace se nám  úvodní témata kurzu - např. "Na prahu změn", "Nové životní situace" apod. - zdají ještě aktuálnější a naléhavější, než když jsme začínali. A nejen pro manželství.   

Možná, že Vám již chybí společenství přátel a  stejně jako my už se těšíte na dobu, kdy se budeme moci opět setkat i osobně. Věříme, že letos se již kurz uskuteční, i když možná za nějakých  zpřísněných hygienických  podmínek.  Proto si dovolujeme poslat toto pozvání.

V příloze naleznete pozvánku a přihlášku na letošní LK MS 50+, abyste mohli  nejen přihlásit sami sebe, ale pozvat i své blízké nebo přátele. Uzávěrka přihlášek je 15.5.2021, ale vzhledem k omezené kapacitě kurzu doporučujeme neotálet s přihlášením (je již přihlášeno nebo projevilo zájem cca 16 párů).

Máme pro nás zamluvený celý objekt Duchovního centra sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna, kde jsme již měli naši Zimní obnovu 2020.  Všude jsou pokoje s vlastní sociálkou, funkční výtahy, krásný sál i živá kaple, nádherná zahrada a okolí.

Pro letošní rok jsme vybrali téma „MALÝ PRINC V NÁS“  a tým již pilně shání rekvizity a chystá všechny  další potřebné věci. 

Tak, jak to zatím vypadá – zájemců bude hodně – kapacita Vranova je nyní cca 45 pokojů – abychom zachovali intimitu kurzu, kterou většina účastníků oceňovala v roce 2019 – plánujeme kapacitu maximálně 35 až 40 párů.

Už jsme obdrželi první přihlášky, které jsou k dispozici v „sekci pro manžele“ na www.centrumrodin.cz   anebo v příloze tohoto mailu. 

Kurz je veden v křesťanském duchu, ale je otevřen všem. Absolvování alespoň jednoho ročníku základního kurzu Manželských setkání považujeme za nezbytné.

Upřímně doufáme, že v plánovaném termínu od 31.7 do 7.8.2021 to situace již dovolí a kurz se uskuteční. Je pravděpodobné, že účast na kurzu bude podmíněna očkováním (varianta, kterou preferujeme) nebo negativním testem na Covid-19. Během akce budeme respektovat aktuální protiepidemická opatření.

Srdečně Vás za tým MS 50+ zdraví

Jana a Petr Švíkovi

vedoucí pár Manželských setkání 50+


Malátova 7, 586 01 Jihlava
Mobil: +420 724 295 234; +420 602 773 291
ja...@svika.eu ; svika...@seznam.cz

 

 

**********************************************************************************************************

Krátký text z pozvánky na jaře 2019, kdy jsme teprve Vše připravovali pro první letní kurz.

**********************************************************************************************************

Jak jsme k tomu došli?

Je nám přes padesát, máme 3 vnoučata a 3 dospělé děti, staráme se o dva stárnoucí rodiče a dva  již zemřeli. Do našeho společného života vstoupily nové životní situace, ne vždy takové, jaké jsme čekali. A taky nové role.

Přáli jsme si vytvořit aktivitu, která by nám umožnila se v této životní etapě zorientovat, znovu se pochopit a sblížit se a potkat se s páry, které to mají podobně.

Proto jsme se pustili do velké neznámé a pro letošní rok chystáme s CPR Vysočina novou aktivitu -  kurz pro manžele v druhé polovině života.

Bude se konat v srpnu v Bystřici nad Pernštejnem a naším záměrem je prohloubit některá důležitá témata  ze základního kurzu MS (nový pohled na odpuštění a rozdíly a potřeby v páru a jak si  v tom pomáhat, aby nám spolu bylo dobře) a doplnit o další, která jsou specifická pro manžele v této životní etapě (jak reagovat na změny a nové životní situace, jak snášet těžkosti, které přicházejí, úkoly druhé poloviny života, vícegenerační soužití, doprovázení dospělých dětí a jak se vyrovnat s tím, že jejich životní cesta je jiná, než jsme si představovali. Probereme také nové role jako prarodičovství - co ano a co ne, také co znamená být ,,manželé  otevření službě"  apod.)

Pokud by Vás to zaujalo a rozhodli jste se jet s námi, budeme moc rádi.

Napište nám pak, prosíme na adresu svi...@centrumrodin.cz  a rezervujte si místo a na stejnou adresu se pak posílá vyplněná přihláška - viz příloha.

Přejeme krásnou postní dobu 

Jana a Petr Švíkovi z Jihlavy

 

Přihláška MS 50+_LK 2021_final.pdf
Přihláška MS 50+_LK 2021_final.docx
Vzpomínka na MS 50+_letní kurz 2019 a zimní obnova 2020.pdf
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages