Czwartek, 26.03 godz. 18:30 : wykład Joanny Zabawy - Design Thinking Lesson Learned

7 views
Skip to first unread message

Olga Górnicka

unread,
Mar 25, 2015, 5:34:09 PM3/25/15
to chip...@googlegroups.com
Już jutro, w czwartek 26.03 o godzinie 18:30 warszawski oddział CHI zaprasza na wykład Joanny Zabawy pod tytułem "Design Thinking Lesson Learned". Będziemy na Was czekać w SWPS (Chodakowska 19/31) w auli N310 (3 piętro, koniec korytarza po prawej od wejścia od Chodakowskiej). 


Macie już dość wykładów o Design Thinking dla początkujących? Czujecie, że wszyscy już znakomicie wiemy czym są kolejne fazy i sto razy słyszeliśmy o personach, burzy mózgów, Wizard of oz czy sukcesach typu Zalando? Jeśli czytając te pytania ze smutkiem potakiwaliście głowami to bardzo dobrze się składa, bo ja również. Dlatego zapraszam Was na spotkanie, które bardziej niż wykładem ma być wymianą myśli i doświadczeń osób wprowadzających z sukcesem lub bez metodologię DT do projektowania dla dużych i małych firm. Opowiem o moich doświadczeniach łączenia Design Thinking z Agile i sukcesach/porażkach stosowania narzędzi DT w zderzeniu z presją czasu i hierarchią korporacyjną w kontraście do start-up'ów i organizacji społecznościowych. Poddam pod Waszą opinię listę diagnostyczną objawów dzięki którym można rozpoznać czy dana organizacja naprawdę jest gotowa na przestawienie się na Human-Centered Design czy tylko to deklaruje i jak skutecznie zaplanować efektywną współpracę z firmą będąc niezależnym projektantem. Jeśli czujecie, że nadszedł czas zamknięcia etapu pierwszego prototypowania to dołączcie do spotkania, którym mam nadzieję otworzymy kolejną iterację praktyki stosowania Design Thinking w realiach polskiego biznesu.

Joanna Magdalena Zabawa
Absolwentka projektowania wzornictwa przemysłowego na ASP w Krakowie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie oraz równocześnie kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat zaangażowana zawodowo w tematykę organizacji pozarządowych i centrów nauki. Popularyzatorka metodologii Design Thinking. Z dumą przyznaje się do rozkręcenia kilku masowych inicjatyw społecznych jak np. Maker Space czy Ambasada Krakowian i festiwali. Na swoim koncie ma zarówno współpracę z międzynarodowymi korporacjami (jak na przykład Google czy ABB), słynnymi studiami projektowymi (Rogers Stirk Harbour + Partners) jak i consulting start-up'ów (m. in. dla T-mobile Hubraum). Na co dzień projektuje dla Laboratorium Innowacji PZU i grywa na perkusji.


--
pozdrawiam
Olga Górnicka
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages