Огляд законодавчих ініціатив що стосуються прав та інтересів дитини за пленарний тиждень 22-25 травня 2018 року

0 views
Skip to first unread message

Ganna Mamalyga

unread,
May 21, 2018, 5:36:36 PM5/21/18
to childre...@googlegroups.com


​22-25
травня 2018 року Верховна Рада України розгляне 6 законопроектів, які стосуються прав дитини
З них 1 законопроект розглядатиметься  на пленарних засіданнях  ВРУ, а 5 – у комітетах.

 Законопроекти, які розглядатимуться на парламентському засіданні:

 

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування(№ 6350 від 12.04.2017)

 

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 182 КЗпП України та статей 17 та 181 Закону України «Про відпустки», які спрямовані на вдосконалення правового регулювання надання відпусток у зв’язку з усиновленням дитини.

 

Законопроекти, які розглядатимуться в комітетах:

 

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації на безоплатне харчування дітей)(№ 6230 від 23.03.2017)

 

У законопроекті пропонується внести зміни до статей 29 та 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якими для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та деяких інших категорій дітей, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, замість безоплатного харчування, передбаченого чинними положеннями вказаних статей, запроваджується грошова компенсація вартості відповідних продуктів харчування. 

 

2. Проект Закону про внесення зміни до частини першої статті 164 Сімейного кодексу України (щодо розширення підстав позбавлення батьківських прав)(№ 6463 від 18.05.2017)

У законопроекті пропонується доповнити перелік підстав, за яким мати та батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, їх засудженням за вчинення умисного кримінального правопорушення проти іншого з батьків.

3. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку виїзду дитини за межі України(№ 6647 від 23.06.2017)

 

У законопроекті пропонується внести зміни до Сімейного та Цивільного кодексів України, а також до Закону України «Про охорону дитинства», в яких визначити порядок (у тому числі спрощений) виїзду дитини за межі України. Вказаний проект, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, «розроблено з метою уточнення порядку виїзду дитини за межі України, в частині спрощення механізму надання батьками згоди на виїзд дитини за межі України, передбачення можливості виїзду на підставі рішення суду у разі відсутності згоди одного з батьків, а також надання спрощеного порядку тимчасового виїзду дитини за межі України для лікування, участі у міжнародних олімпіадах,  міжнародних музичних, художніх та інших творчих конкурсах, міжнародних дитячих змаганнях,  спортивних заходах тощо».

 

4. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо забезпечення конституційного права українських сімей на достатній життєвий рівень)(№ 6576 від 09.06.2017)

 

У законопроекті пропонується запровадити допомогу при народженні дитини та до досягнення нею трирічного віку (замінивши допомогу при народженні дитини), а також визначити категорії осіб, які мають право на таку допомогу. Крім того, передбачається, що при народженні першої дитини призначатиметься допомога у розмірі 15 000 гривень, другої - 20 000 гривень, третьої та наступної дитини - 30 000 гривень, а до досягнення дитиною трирічного віку надаватиметься щомісячна допомога на першу та другу дитину – в розмірі 200% прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, на третю та наступну дитину - в розмірі 300% прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на момент здійснення виплати.

 

5. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми(№ 8294 від 19.04.2018)

 

Метою законопроекту, як зазначено у пояснювальній записці до нього, є «поліпшення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми, хворими  на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативну допомогу (далі – діти, хворі на важкі захворювання)». Для цього пропонується надати вказаним особам  право на відпустку без збереження заробітної плати до досягнення такими дітьми 16 та 18 років відповідно (зміни до Закону України «Про відпустки»), а також включити їх до осіб, які підлягають загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню та загальнообов‘язковому державному соціальному страхуванню (зміни до законів України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування»). Крім цього, вказаним категоріям хворих дітей надається право на отримання щомісячної державної допомоги сім‘ям з дітьми у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зміни до Закону України «Про державну допомогу сім‘ям з дітьми»)

 

Дивіться в додатку детальнішу інформацію про законопроекти.

Огляд здійснюється Жіночим консорціумом України за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в огляді.


З повагою,
Ганна Мамалига

Асистент програми захисту прав дитини | Жіночий консорціум України
Ganna Mamalyga | Child Rights Protection Program Assistant | Women's Consortium of Ukraine
Тел/mobile: +38 093 870 62 58 | ga...@wcu-network.org.ua | wcu-network.org.ua
Огляд законодавчих ініціатив на пленарний тиждень 22-25 травня 2018.pdf
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages