Огляд законодавчих ініціатив що стосуються прав та інтересів дитини за пленарний тиждень 20-23 листопада 2018 року

0 views
Skip to first unread message

Ganna Mamalyga

unread,
Nov 19, 2018, 10:39:59 AM11/19/18
to childre...@googlegroups.com
Обкладинка огляду 5.jpg

20-23 листопада 2018 року Верховна Рада України розгляне 4 законопроекти, які стосуються прав дитини
З них 2 законопроекти розглядатимуться  на пленарних засіданнях  ВРУ, а 2 – у комітетах.

 Законопроекти, які розглядатимуться на парламентському засіданні:

 

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування(№ 6350 від 12.04.2017)

 

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 182 КЗпП України та статей 17 та 181 Закону України «Про відпустки», які спрямовані на вдосконалення правового регулювання надання відпусток у зв’язку з усиновленням дитини.

 

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів(№ 6439-д від 14.12.2017)

 

У законопроекті  пропонується:

• виокремити в окрему категорію високогірні населені пункти, які розташовані на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря, за умови, що не менш як 50% сільськогосподарських угідь у межах населеного пункту розташовані на схилах крутизною 20 градусів і більше;

• посилити державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських, зокрема: гарантування державою електрифікації гірських населених пунктів, встановлення пільг з плати за електроенергію, здійснення заходів щодо покращення екологічного стану таких територій, гарантування дотацій та субвенцій з Державного бюджету України  відповідно до бюджетного законодавства тощо;

• уточнити норми закону щодо надання пільг громадянам, яким надано статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, а також передбачити право осіб, які та/або батьки яких мають такий статус, брати участь у конкурсі за результатами вступних випробувань у вищому навчальному закладі у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів;

• при формуванні спроможних об’єднаних територіальних громад враховувати, що кількість навчальних, медичних закладів, закладів культури не може бути меншою, ніж кількість таких закладів, що була до моменту утворення об’єднаної територіальної громади;

• доручити Кабінету Міністрів України розробити та подати на розгляд Верховної Ради України державну цільову програму розвитку гірських населених пунктів.

• Відповідні зміни пропонуються до законів України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», «Про вищу освіту».

• Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, «є  посилення державних гарантій для населених пунктів, які мають статус гірських та високогірних, покращення соціального захисту громадян України, які проживають в таких населених пунктах, встановлення правових основ для забезпечення сталого екологічно збалансованого економічного та соціального розвитку гірських територій в Україні».

 

Законопроекти, які розглядатимуться в комітетах:

 

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб(№ 6125 від 23.02.2017)

 

Метою законопроекту, як зазначено в Пояснювальній записці до нього, є удосконалення державної політики з питань протидії торгівлі людьми, що дозволить покращити якість надання послуг та допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Досягти цієї мети пропонується шляхом внесення до Кодексу адміністративного судочинства України, а також законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про протидію торгівлі людьми» змін, відповідно до яких: 1) встановлюється, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи щодо затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх особами, які постраждали від торгівлі людьми. При цьому адміністративному суду надається право звернути до негайного виконання постанову про затримання до завершення розгляду заяви про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (зміни до абзацу шостого пункту 6 частини першої статті 18, пункту 5 частини другої статті 256 КАСУ); 2) до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері соціального захисту населення відноситься здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також вирішення відповідно до законодавства питань запобігання насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (підпункти 18, 19 пункту «б» частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»); 3) пропонується нове визначення поняття «торгівля людьми», а також встановлюється новий перелік суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми (зокрема, із цього переліку виключається Президент України із одночасним його доповненням такими суб’єктами, як Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування) (зміни до частини першої статті 1 та статті 5 Закону України «Про протидію торгівлі людьми») тощо.

 

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу(8584 від 10.07.2018)

У законопроекті шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про освіту» пропонується на законодавчому рівні визначити поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановити адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівни-ком, керівником, або засновником закладу освіти.

Як зазначається в п. 6 пояснювальної записки до законопроекту, його прийняття дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії явищу булінгу, що матиме наслідком покращення психічного здоров’я дітей та дорослих, створення безпечного освітнього середовища, а також підвищення ступеню зосередженості дітей на навчанні.

 

Дивіться в додатку детальнішу інформацію про законопроекти.

Огляд здійснюється Жіночим консорціумом України за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в огляді.


З повагою,
Ганна Мамалига

Спеціалістка програми участі дитини | Жіночий консорціум України
Ganna Mamalyga | Child Participation Program Specialist | Women's Consortium of Ukraine
Тел/mobile: +38 093 870 62 58;+38 098 648 04 38ga...@wcu-network.org.ua | wcu-network.org.ua
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages