Функціональність

98 views
Skip to first unread message

buryakoff

unread,
Jan 22, 2013, 4:40:12 PM1/22/13
to bury...@googlegroups.com
Головними проблемами є:

а) оминути створення другого фейсбуку/вконтакту/однокласників;
(головна відмінність - це рейтинги (рейтинг користувача, рейтинг новини, рейтинг дискусії і т.п.), а також можливість фільтру/додавання записів за регіонами і за тегами. Складним завданням також є налагодження ефективного типового пошуку по-всім темам сайту)
б) створити ефективну взаємодію між розділами.
(важлива можливість легкого додавання посилань на кожен з інших розділів при створенні повідомлень/подій тощо).

Загальна структура (розділи) наступні:
- стрічка новин
- події
- питання/відповіді (частково - функціонує як форум)

- (можливість створення персонального блога (як варіант)).


Стрічка новин.

Включає в собі всі новини, на які користувач підписаний. Фільтрування здійснюється за загальноукраїнськими подіями, за локальними (регіон (область/місто, чи, можливо, більш укрупнено), будинок/під'їзд (але це треба оговорити детальніше, так як тут є питання як реєстрації (приватні дані користувача), так і технічні (ефективність функціювання бази даних))).
При додаванні новини користувач визначає, в межах якого регіону ця новина актуальна. Приналежність до категорії ж визначається доданими тегами. В залежності від рейтингу користувача, він має ті чи інші можливості/обмеження в додаванні новин, коментуванні їх і таке інше.


Події.

Треба обговорити (або вирішити в ході практики), чи робити окрему секцію для подій, показувати їх в загальному списку новин, чи відображувати окремим стовпчиком на тій самій сторінці). Події не займатимуть так багато місця як новини, і, часом, тому є сенс виділити їх в окремий стовпчик (але не в окремий розділ).
Фільтр подій (і їх створення) відбувається за таким же принципом, як і фільтр стрічки.


Питання/відповіді.

По-суті, це - форум, але такий, що має частково спільне з блогом. В загальному сенсі це - секція взаємодопомоги. Тобто, тут мають бути додані питання (впорядковані за категоріями і прив'язані до регіонів (в т.ч.)) щодо конкретного вирішення конкретної соціальної (на приклад) проблеми. ("Як подати позов на ЖЕК", "Як вести себе при певній нештатній ситуації", "Як вести розмову з правоохоронцями, і які маєш права" тощо). Ідеально це все організувати таким чином, щоб деякі основні питання освітлювалися якимись конкретними експертами і, при розв'язанні/повному поясненні ситуації, тема би переходила в стан "розв'язано" для подальшого використання іншими особами при потребі. Переведення теми в той чи інший статус повинен керуватися модератором. (Або, якщо це було - обговорення без експертів, то переводити в стан "вирішено" так само модератором). Подібні теми-роз'яснення є першочерговими як в результатах пошуку, так і в сенсі побудови системи. Але окрім них повинна бути можливість також звичайних форумів.


Як було зазначено вище, дуже важливим є створення можливості легко посилатися на ті чи інші записи з різних розділів. На приклад, при створенні новини на запис з розділу "питання/відповіді", або на подію. Але це - швидше технічне питання.

Персональний блог - це додаткова "опція", але, можливо, є сенс додавання його вже пізніше...

Всі інші сторінки на кшталт "аккаунта і т.п." тут не обговорюються: із ними, здебільшого, - все зрозуміло.


Дизайн.

На разі, активне обговорення цього не стоїть. Спершу повинна вибудуватися загальна концепція в деталях. (Втім, мінімалізм - основна його характеристика).
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages