Мангупи владају Србијом;"Дубинска политика" опозиционог блока;Живот на лизинг;Колико је Србија самостална држава;Статистика наша дикa;

1 view
Skip to first unread message

BuntBogoljub

unread,
May 22, 2011, 2:18:16 AM5/22/11
to Bunt Bogoljub
Мангупи владају Србијом

Владајућа политичка олигархија у Србији има потребе да се "поиграва"
са својим грађанима и говори шта им падне "на памет". Најчешћи разлози
за самовољне или политички непристојне изјаве које у себи садрже
неистине или обмане, а често и простаклук је ароганција власти и
њихово третирање јавности.

"Дубинска политика" опозиционог блока

Лидер СНС Томислав Николић је добро закључио да се власт у Србији
после митинга 16. априла не може оборити, нити освојити искључиво
политичким популзмом, већ конкуренцијом програма, људи од идеја и
угледа и успешних пословних пројеката и привлачењем инвеститора. Дакле
СНС и њена коалиција морају да раде на "дубинској" политици са
грађанима и да ојачају инфраструктуру која ће бити спремна и способна
да преузме власт. Припремање људи за преузимање власти је изузетно
тежак посао и он подразумева напоран рад на терену и проверу стручних
и моралних вредности оних који треба да преузму власт.

Живот на лизинг

Скинућемо ланце и катанце и ставити те катанце у уста неким нашим
експертима да више не говоре и да више не лажу овај народ. То је
сигурно, јер Србији треба рад", чувена је реченица Богољуба Карића
коју је изговорио на скупу у зрењанинском Културном центру током
предизборне кампање 2004. Године су пролазиле, прошли су и неки нови
избори, а речи Богољуба Карића и даље звоне у главама преварених
радника, незапослених и осиромашених грађана. У недељнику "Таблоид"
Никола Влаховић вешто осликава стање у којем се налазимо.

Колико је Србија самостална држава

Србији није у ЕУ, али се поставља питање када ће то бити? Рок
неизвестан, и не пре 2020. године. Србија треба да добије "зелено
светло" Европске комисије за статус кандидата крајем ове године или ће
бити кандидатура пролонгирана. ЕУ у политици власти више је идеологија
него начин уређена државе и друштвениих односа. Кандидатура за власт и
ДС је покушај одржавања на власти без обзира на цену коју треба да
плате грађани. Лидер СНС Томислав Николић је рекао да је улазак Србије
у ЕУ заправо испуњавање обавеза државе, посебно власти, које има према
својим грађанима као да је чланица Уније. "За мене је много важно да
испунимо све услове према грађанима, да им обезбедимо праведну,
правичну и уређену државу, економски просперитетну", додаје Томислав
Николић у разгвору са представницима ОЕБСА.

Статистика наша дика...

BuntBogoljub

unread,
May 22, 2011, 2:18:16 AM5/22/11
to Bunt Bogoljub
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages