Како министар Драгин "музе" пољопривреду;Нови изум српских званичника "ВИП" пацијент; Бунт у Србији 2011; "Србија 2020." не може без Богољуба Карића;Транспарентно лоша власт;Шта је то "труло" у ДС; Тадићу надуван рејтинг

0 views
Skip to first unread message

BuntBogoljub

unread,
Dec 25, 2010, 8:32:37 AM12/25/10
to Bunt Bogoljub
Како министар Драгин "музе" пољопривреду

...Један од приоритета политике Богољуба Карића био је "највећа
фабрика под ведрим небом", односон пољопривреда. Очигледно је да је
садашњи естаблишмент Србије под притиском ЕУ одлучио да Србија буде у
највећој мери потрошач и купац, а не произвођач и извозник. Проблеми
са несташицом стоке и млека само су резултат катастрофалне државне
политике у овој области у дужем временском периоду...


Нови изум српских званичника: "ВИП" пацијент

И као што приличи једном "ВИП" лику, у италијанским политичким
круговима познатијем, као Џорџ Клуни, своју повређену "Ахилову тетиву"
допустио је да му оперише нико други него Бекамов хирург, угледни
фински стручњак професор др Сакари Орава. Богу хвала, операција је
прошла добро, тако да ће председник Тадић ускоро бити у прилици да
размени искуство са познатим британским фудбалером Дејвидом Бекамом, а
можда ће и измамити неку сузу лепушкасте Викторије Бекам, која сасвим
сигурно још увек памти непријатне тренутке проведене у самоћи, док јој
је супруг био на операцији.


Бунт у Србији 2011.

Тешка економска и социјална ситуација у Србији је једна од узрока што
ће СНС и њени коалициони партнери крајем јануара изићи на протест
против садашње власти. Други разлог је губитак реалност и политичке
одговрности власти на свим нивоима. У светлу тога, лидер СНС Томислав
Николић каже: "Велики митинг Српске напредне странке биће испред Дома
Народне скупштине, највероватније између 22. и 27. јануара. Захтеви су
послати Влади Србије, али одговоре нисмо добили. Подсетићу, тражимо
стопирање продаје 'Телекома', медијску равноправност са чланицама
владајуће коалиције, а тема о којој желимо да разговарамо с
представницима власти је и Косово и Метохија. Власт одбија да
разговара са опозицијом о Косову, чак одбија о томе да разговора и с
неким деловима власти, преузимајући тако за себе заслуге, али не и
кривицу".


"Србија 2020." не може без Богољуба Карића

Србија мора да има предузетнике и политчаре као што је Богољуб Карић
који су способни да развију послове не смао у Србији, већ и у свету.
Крупан капитал као и мала и средња предузећа треба да буду део тог
програма на путу Србије ка ЕУ. Србија 2020. године и њен пут ка ЕУ
мора да почива на слободи и одговорности, патриотизму и привлачењу
капитала наше дијаспоре која није заступљена у овом материјалу. Србију
са оваким амбициозним програмом не може да "вуче" само једна партија
нити коалација, већ читаво друштво.

Транспарентно лоша власт

"Од бројних условљавања која се Србији свакодневно пласирају, ми из
ПСС-а највише поштујемо она која се тичу "европских стандарда" - зато
што су неопходна нама самима, без њих, независно од чланства, не
можемо: европско законодавство, европски стандарди у синдикалном,
здравственом, социјалном и пензионом осигурању, школству, контроли
квалитета производа, заштита животне средине итд. Сматрамо очигледном
истином да су "европски стандарди" у наведеним областима висока
цивилизацијска постигнућа и да Србија у том погледу не треба да
измишља "топлу воду".


Шта је то "труло" у ДС

Неприкосновени лидер странке је Борис Тадић. После њега најмоћнији је
градоначелник Београда Драган Ђилас, показује гласање на скупштини ДС.
Драган Ђилас после Тадића ужива највећи углед, иако је од скора у ДС у
односу на Шутановца и Петровића. Вук Јеремић се одмерио да има
пристојан број присталица.

Тадићу "надуван" рејтинг

Грађани Србије највише поверења од свих политичара имају у Бориса
Тадића, показало је истраживање агенције Политикум. На другом месту је
Томислав Николић, који за Тадићем по поверењу заостаје за шест одсто
гласова испитаника. На трећем месту је Војислав Коштуница са Један од
приоритета политике Богољуба Карића био је "највећа фабрика под ведрим
небом", односон пољопривреда. Очигледно је да је садашњи естаблишмент
Србије под притиском ЕУ одлучио да Србија буде у највећој мери
потрошач и купац, а не произвођач и извозник. Проблеми са несташицом
стоке и млека само су резултат катастрофалне државне политике у овој
области у дужем временском периоду.


Поштовани,

позивамо вас да активно учествујете у раду Бунт-а. Пратите наше
текстове и реагујте коментарима на текстове које објављујемо на "Бунт
Богољуб".


Уколико не желите да примате наше поруке, пошаљите поруку.

Ваш креативни тим

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages