Србија се буди из зимског сна! Србија има снаге! Србија пред вратима банкротства! Може ли влада да преживи?Српска просветна стварност: Синдром празних учионица;Влада Србије се плаши протеста и народног бунта; Ко може да плати?

0 views
Skip to first unread message

BuntBogoljub

unread,
Feb 6, 2011, 12:58:39 PM2/6/11
to Bunt Bogoljub

Србија се буди из зимског сна!


Митинг опозиције под вођством СНС показао је своју снагу у
присталицама, организацији и политичким порукама. По обиму и
политичким захтевима за превремене изборе овај скуп присталица СНС и
полиитчких савезника ПСС-БК, НС, ПС је највећи политички скуп после
петог октобра 2000. године, где је било између 70.000 и 100.000
присталица, а власт је то умањила на око 55.000 присталица...

Србија има снаге!

Београд је опет био место у којем је Србија показала да власт мора да
мења своју ћуд, свој однос према сопственим грађанима, али и према
онима који споља желе да јој наметну владу. Београд је опет био место
у којем је Србија показала да су joj потребни нови људи. Они који
знају и потребе народа, који су имуни на корупцију и криминал и који
су, пре свега, градитељи, па онда владаоци! Београд је 5. фебруара -
проговорио.

Србија пред вратима банкротства!

Епидемија неликвидности шири се српском привредом. Чак 14.552
предузећа у Србији има блокиране све рачуне у банкама. Тренутно, та
предузећа су дужна равно 163,68 милијарди динара, а 104.205 радника не
прима плату. Међу "блокиранима" је највише малих предузећа (14.162),
па следи 308 средњих и 82 велика. Према последњим подацима Народне
банке Србије, 39.422 радње су у блокади, и 23.609 правних лица, међу
којима су већ поменута предузећа. То заједно чини 63.031 привредника,
и дуг од 227,4 милијарде динара. Колико ће предузећа од 109.364
регистрованих престати да постоји, остаје да се види. Док приватни
сектор пропада од мера државе дотле држава неплаћа своје дугове нити
доноси свој завршни рачун.

Може ли влада да преживи?

Наивно је веровати да у време технологије, која већ превазилази и
Интернет, могу да се прикрију кључни подаци о било каквим разговорима.
Поготово о онима који се воде у Бриселу, а односе се на Србију. Отуда
наши медији, наравно не сви, праве себи "медвеђу услугу" када без
коменатара пуштају да се невешто бране они који су под лупом европских
стручњака и који ће сутра рећи да ли смо одиста добили прелазну оцену
за добијање места кандидата за Европску унију. Чудно је да се нагађа у
чему је проблем.

Српска просветна стварност: Синдром празних учионица

Образовање има значајну функцију у сваком друштву. Због важности
образовања свака власт жели да одреди његову концепцију и садржину,
како би појединци прихватили вредности и норме система. Зато државе
преузимају бригу о финансирању образовања. Поред тога, у садржајном
смислу покушавају кроз образовање да утврде друштвене норме и
вредности како би изградили осећање припадности својој заједници,
друштвеној групи, религији. Српско друштво је вољом властодржаца
довело до тешког хроничног обољења који називамо "Синдром празних
учионица"...

Влада Србије се плаши протеста и народног бунта

Србија се налази у политичком, социјалном и привредном "ђавољем
кругу". Питање је тренутка када ће незадовољни грађани почети да
протестују, оцењује немачки дневник "Тагесцајтунг" и додаје: "Само је
питање времена када ће се стрпљиви, увиђавни грађани претворити у
побуњени плебс који више није спреман да слуша". Подаци говоре да је у
Србији два милиона сиромашних, 650 хиљада људи нередовоно прима плату.
Бунт и отпор према властима у Србији расте. За сада "тихо", али то
наговештава могући излив незадовољства најширих слојева грађана
рачунајући и оне који су гласали за партије на власти.

Ко може да плати?

Бензин је поскупео, па многи кажу - ко има ауто нека га и плати.
Поскупело је и млеко. Прочитао сам у новинама да дневно 120.000 деце
нема ни кап млека, не зато што нема млека, већ што њихови родитељи
немају пара да купе и оно најјефтиније! Потичем из сиромашне породице.
Моји родитељи немају посао и раде све и свашта да би платили струју,
комуналије, оне најминималније услуге које одређује општина или
држава. Радим и ја, али не као запослен, већ као млад човек који трага
за било којим послом.

Позивамо Вас да се укључите и својим коментарима покажете свест и
осећај за друштвену одговорност. Пишите за блог http://www.buntbogoljub.com/
Изразите своје ставове на друштвене и политичке теме на блогу
Покрета.
Вашим анонимним или јавним коментарима и текстовима, активно помажете
Покрету снага Србије Богољуб Карић.

Размишљања на ове или неке друге актуелне друштвене појаве које вас
лично дотичу, можете послати на адресу buntbogol...@gmail.com


С поштовањем,

Креативни тим ПСС БК

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages