Хигијена је пола до здравља;Давитељи радног народа,Викиликс пише: Како је спашена Влада Србије?Суморна времена бајaтог хлеба;На Светски дан слободе штампе постављамо питање: Да ли су медији у Србији слободни?

0 views
Skip to first unread message

BuntBogoljub

unread,
May 7, 2011, 2:49:49 PM5/7/11
to Bunt Bogoljub
Хигијена је пола до здравља

Српско здравство пати хронично од корупције, прикривања иза професије
за грешке у лечењу и, пре свега, у нехигијени. Стање у болницама и
домовима здравља по Србији је веома забрињавајуће. Све су чешће
фаталне инфекције које се добијају по болницама, јер нема "хигјенског"
поретка, нити домаћинског односа.По болницама у Београду харају
бубашвабе, буве , комарци, али и пацови...

Давитељи радног народа

Поштујући традицију још из предтранзицијског доба, новине Press
су одлучиле да у првомајском вишеброју у форми интервјуа угосте лик и
дело Срђана Шапера. Представише га као мага политичког и сваког другог
маркетинга. Али у тексту о томе ни "бе". Исто тако ни о Идолима, а ни
о "београдском давитељу", познатим раним радовима уваженог госта.
Читајући интервју скапирам да је он ту у функцији личног аналитичара и
политичког саветника Броја 1. И, наравно, где год жути нешто причају
то буде отужно смешно. Тако и овај пут. А у интервјуу свега и
свачега...

Викиликс пише: Како је спашена Влада Србије?

Владајућа коалиција очувала је, за сада, своју власт вољом утицајних
амбасадора у Београду који су својим ауторитетом допринели да
промашена владина политика у Србији добије "зелено светло". Влада
Србије је на путу ка кандидатури за ЕУ пала на реформи правосуђа, мада
бисмо могли да констатујемо и много раније...

Суморна времена бајaтог хлеба

Да ли више има икаквог смисла писати о пљачкашкој дружини Мирка
Цветковића, о корупцији, политичком неморалу, о друштву посрнулом у
немаштину? И оно мало опозиционе штампе што угледа светлост дана губи
на значају, када знамо да сутрашњи дан неће донети просперитет. До
јуче смо говорили како поред "жутих" остадосмо на белом хлебу, а данас
нам је и бајати хлеб сладак за оброк. За већину грађана Србије нема
више белог хлеба. Остаде им само "жуто-црвена" коалиција и Тијанићев
РТС да обећава европске интеграције и бољу будућност...

На Светски дан слободе штампе постављамо питање: Да ли су медији у
Србији слободни?

Србија дочекује Светски дан слободе штампе у условима који за медије
никада нису били гори. Новинари живе у беди, корупцији, а страх од
драконских казни често их доводи у ситуацију самоцензуре. Истраживачко
новинарство је готово искорењено, а критички садржаји се могу пронаћи
само у појединим недељницима или на Интернету.Америчка невладина
организација "Фридом хаус" објавила је нови извештај о слободи медија,
а на листи од 196 рангираних земаља, Србија се налази у друштву
делимично слободних медија, и то на 72. месту.


Позивамо Вас да се укључите и својим коментарима покажете свест и
oсећај за друштвену одговорност. Пишите за блог http://www.buntbogoljub.com/
Изразите своје ставове на друштвене и политичке теме на блогу Покрета.
Вашим анонимним или јавним коментарима и текстовима, активно помажете
Покрету снага Србије Богољуб Карић.

Размишљања на ове или неке друге актуелне друштвене појаве које вас
лично дотичу, можете послати на адресу buntbo...@gmail.com


С поштовањем,

Креативни тим ПСС БК

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages