imminent eviction in Sheikh Jarrah דחוף! עזרה בשייח ג'ראח

5 views
Skip to first unread message

Bnei Avraham

unread,
Mar 16, 2009, 3:40:57 AM3/16/09
to bneia...@gmail.com

דחוף!!!

רק מטרים ספורים מהכביש להר הצופים, בו רבים מאיתנו נוסעים מדי יום, בשכונת שיח ג'ראח, מתרחשת בימים אלה השתלטות של עמותות הימין והמדינה על בתים פלסטינים תוך פינוי התושבים מבתיהם בהם הם מתגוררים מזה עשרות שנים. שיטת חברון פועלת גם בירושלים.

בימים אלה עומדות שתי משפחות נוספות בשכונת שיח ג'ראח בפני פינוי מבתיהם על סמך טענה מפוקפקת שהאדמות נרכשו על ידי יהודים בסוף המאה התשע עשרה.

בכדי למנוע את רוע הגזירה דרושים מתנדבים לשהות בבתים של שתי המשפחות במהלך שעות היום והלילה. ניתן להגיע לכמה שעות. מי שעובד באוניברסיטה או גר בצפון העיר יכול לקפוץ במהלך היום לכמה שעות ולחזור (מדובר במרחק של חמש דקות נסיעה מהאוניברסיטה). אפשר להביא ספר או מחשב נייד. עצם השהייה היא החשובה.

מטרת השהייה בבתים היא להפגין סולידריות עם המשפחות העומדות בפני גרוש מבתיהם, וכן לנסות ולעכב את הפינוי עד שהעניין ישוב ויתברר בבית המשפט בעוד כמה ימים. הדיון החוזר בבית המשפט מבוסס על תצהיר שהוגש היום על ידי המשפחות ואשר מציג מסמכים חדשים הנוגעים לבעלות על הנכס.

לא ניתן לדעת מתי יבואו לפנות את המשפחות מבתיהן אולם בגלל הפנייה החוזרת לבית המשפט הימים הבאים הם קריטיים. ייתכן שהמפנים ירצו לבצע את הפינוי עוד קודם לדיון בבית המשפט על מנת לקבוע עובדות בשטח. הפינוי יכול להתרחש בכל שעות היממה.

תושבי הבתים והשכונה כמהים לסולידריות של השמאל היהודי ומאד מתוסכלים ממיעוט התמיכה לה הם זוכים. במאבק הקודם על הבתים ב 2002, בשיא ימי האינתיפאדה, הייתה נוכחות ותמיכה מאסיבית של ישראלים שהצליחה למנוע את ביצוע הפינוי. זה הזמן להראות שתתכן סולידריות יהודית פלסטינית. זה חשוב לתושבים המאמינים שעדיין ניתן לבסס סוג של אמון הדדי ודו קיום בעיר. הם מתקשים להבין מדוע השמאל היהודי לא מצטרף למאבק כל כך צודק?

הבתים נמצאים ממש בקרבת הכביש העולה משיח ג'ראח להר הצופים ליד מתחם שמעון הצדיק. על מי שמוכן לשהות בלילה להצטייד בשק שינה.

לפרטים יש לפנות לאריק 050-5607034

מי שמוכן להיכלל ברשימת SMS בכדי שניתן יהיה להזעיק אותו מיד ברגע הפינוי - נא לשלוח את מספר הטלפון הנייד ל am...@mscc.huji.ac.il

نداء عاجل

 اخطارات لاخلاء عائاتي الغاوي وحنون في الشيخ جراح

  تسلم أهالي حي الشيخ جراح، عائلة الغاوي وعائلة حنون واللتان تتالفان من 52 فردا،  اخطارات لاخلاء منازاهم ابتدا من 15.03.2009. 

نهيب أبناء شعبنا بالتوجة الى خيمة الاعتصام في الحي والى بيوت عائلتي الغاوي وحنون ابتدا من يوم السبت  الموافق 14/3  من أجل دعم ومناصرة العائلات المتضررة من سياسة التطهير العرقي التي تمارسها قوات الاحتلال ضد شعبنا في القدس.

القدس، 12.03.2009

Action Alert

Imminent Eviction of two additional families in Sheikh Jarrah

  The ِAl-Hanoun and Al-Ghawi families comprising 52 family members, received evacuation orders as of the 15th March 2009.

We are calling on all to be present at the Sheikh Jarrah Protest Tent and the houses of Hanoun and El-Ghawi starting Saturday, March 14th. Support the Hanoun and El-Ghawi families and all Palestinians victims of Israel’s Ethnic Cleansing policy.

 Jerusalem, 13th March 2009

  --
Visit our google group for more information and updates: http://groups.google.com/group/bnei-avraham?hl=en

Itai Fiat

unread,
Mar 16, 2009, 4:53:50 PM3/16/09
to bnei-a...@googlegroups.com
חברים,

קראתי את המכתב, וראיתי התייחסויות ב"הארץ", אבל תוכלו לספק יותר פרטים, בפרט על ההיבטים המשפטיים? אולי עותק של הפסיקה הרלוואנטית?

בתודה,

איתי

2009/3/16 Bnei Avraham <bneia...@gmail.com>--
All nationalists have the power of not seeing resemblances between similar sets of facts.
- George Orwell, "Notes on Nationalism"

תמר

unread,
Mar 17, 2009, 1:49:50 PM3/17/09
to bnei-a...@googlegroups.com
שלום איתי,
אני הייתי שם אתמול. אין לי עותק של הפסיקה הרלוונטית, אבל ישבתי אצל משפחת חנון ושמעתי את הסיפור מאבי המשפחה, ואחר כך בא גם אבי המשפחה השניה שמיועדת לפינוי והמשיך לספר.
אני הכי ממליצה לך לבוא לשם - מדובר באנשים נחמדים במיוחד, באמת. הם הציעו לנו לראות עותקים של המסמכים המשפטיים אבל לנו זה היה קצת פחות חשוב.
אם אתה רוצה, אנסה לכתוב מה שאני זוכרת מהסיפור - אבל בגלל שלא רשמתי, אולי הפרטים לא יהיו מדויקים.
ממש קל להגיע לשם - כמה עשרות מטרים מכביש מס' 1, ליד האמריקן קולוני. 
בקצרה, הם טוענים שהמסמכים שעל-פיהם מנסים המתנחלים להוכיח בעלות על המקום מאשרים בסך הכל שקבוצה של יהודים ספרדים שכרה את המקום לשלוש שנים בלבד, לפני כמאה שנה.
אני לא לגמרי הבנתי מה כל כך עקרוני בהוכחה שלא היתה בעלות יהודית על המקום, אלא רק הסכם שכירות.
הרי גם אם היתה בעלות יהודית, אז אם היא מצדיקה את שיבת הבעלים היהודיים לבתים, לי נראה די ברור שיש כאן פתח לשיבת בעליהם הערביים של בתים לטלבייה, בקעה ועין כארם, לפי היגיון זהה.
הם לא כל כך התעניינו בטיעון הזה, כי הם משוכנעים שאין כל בסיס להוכחת בעלות יהודית על הבתים.
הם סיפרו שהיה להם עורך-דין יהודי שמומחה בדינים בינלאומיים, אבל הוא לא מספיק עמד לצידם ולכן הוחלף בעורך דין פלסטיני שמייצג אותם כיום.
הם התלוננו שהשופט בבית משפט השלום - יצחק שמעוני - אינו הוגן ולדעתם גם נגוע בגזענות. הם סיפרו שעוד לפני השימוע הוא ביקש להביא כוחות ביטחון לבית המשפט, לטענתם בגלל שידע מראש שיפסוק לרעתם.
לגבי ההשלכות הפוליטיות, הם טוענים שאולמרט ולופוליאנסקי ביצעו עד כה את מדיניות הטיהור האתני מספיק לאט ומספיק בשקט בשביל לא להצית התלקחות רבתי של אינתיפאדה מזרח ירושלמית.
אבל הם הזהירו שברקת, בגלל האינטנסיביות שבה הוא מבצע אותה מדיניות, יגרום להתלקחות מסוכנת מאד.
אחד מראשי המשפחה סיפר שבסילואן כבר היה עימות בין התושבים לשוטרים בסיטואציה דומה, והצהיר שאם יבואו לפנותו הוא יעדיף למות ולא לעזוב את ביתו, וגם הזהיר שהשוטרים יופתעו מהמהירות שבה יוכל להזעיק את תושבי סילואן לעזרתו בעימות עם השוטרים. וזאת הוא אומר למרות שאינו איש חמאס, ורוב הלקוחות שלו יהודים (הוא טכנאי צילום במקצועו). דרך אגב, העברית שלו מדהימה - כמו להקשיב למשורר מהדור הישן, מבחינת הדיוק ועושר הביטוי.
הוא סיפר שהוא נולד בבית הזה, אפילו לא בבית חולים, והדגיש שהוא מעדיף למות מאשר להתפנות ממנו.
הוא סיפר גם שהשב"כ ממרר את חייהם של תושבי מזרח העיר. לקוחות שלו סיפרו לו למשל, שקיבלו פניות מהשב"כ שניסו לשכנע אותם להעסיק יהודי במקומו. דרך אגב, הוא ציין שרוב הלקוחות שלו עומדים לצדו במאבק ומוכנים לעזור בכל עת - ערבים ויהודים כאחד.
הוא סיפר שבתפילת יום שישי במסגד תמיד מזמזם לו מעל הראש המסוק של כוחות הבטחון, וזו לא צורה לחיות. הוא הצהיר גם שאם העם הפלסטיני יקבל את ההשפלה הזו בהכנעה, הוא באמת לא ראוי לעצמאות ולא ראוי לחיים.
מקווה שעזרתי במשהו,
תמר  
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages