Cantare Frumoasă stea din Betleem

304 views
Skip to first unread message

Irina Briscan

unread,
Oct 21, 2022, 1:34:37 PM10/21/22
to armonii_duhovnicesti
Pace, frati dirijori! Are cineva partitura cantarii Frumoasa stea din Betleem? Am auzit-o anul trecut cantata si in limba romana...originalul fiind in limba engleza...Beautifull star of Bethlehem...
Atasez link ul cu instrumentalul.

arteam romania

unread,
Oct 21, 2022, 2:30:14 PM10/21/22
to Armonii duhovniceşti

---------- Forwarded message ---------
De la: arteam romania <arteam...@gmail.com>
Date: vin., 21 oct. 2022, 21:26
Subject: Re: [armonii_duhovnicesti] Cantare Frumoasă stea din Betleem
To: Irina Briscan <irina201...@gmail.com>



--
Ați primit acest mesaj deoarece sunteți abonat(ă) la grupul „armonii_duhovnicesti” din Grupuri Google.
Pentru a vă dezabona de la acest grup și pentru a nu mai primi e-mailuri de la acesta, trimiteți un e-mail la adresa armonii_duhovnic...@googlegroups.com.
Pentru a vizualiza această discuție pe web, accesați https://groups.google.com/d/msgid/armonii_duhovnicesti/0a269576-f91a-4b53-be2a-7d1a1b5476cbn%40googlegroups.com.
O Scumpa Stea -partitura II.jpeg
O Scumpa Stea -partitura.jpeg

arteam romania

unread,
Oct 21, 2022, 2:30:15 PM10/21/22
to Armonii duhovniceşti
---------- Forwarded message ---------
De la: arteam romania <arteam...@gmail.com>
Date: vin., 21 oct. 2022, 21:26
Subject: Re: [armonii_duhovnicesti] Cantare Frumoasă stea din Betleem
To: Irina Briscan <irina201...@gmail.com>



vin., 21 oct. 2022, 20:34 Irina Briscan <irina201...@gmail.com> a scris:
Beautiful Star of Bethlehem(Fa#)Fast.mp3

ema lazaro

unread,
Oct 22, 2022, 2:57:51 AM10/22/22
to arteam...@gmail.com, Armonii duhovniceşti


E tradusă chiar de sora Cintean.Se afla in harfa Cântați Domnului o cantare 9.




Pe vin., oct. 21, 2022 la 21:30, arteam romania

Bebe BD

unread,
Oct 22, 2022, 4:48:03 AM10/22/22
to armonii_duhovnicesti
Mulţumesc tuturor celor care au adus din nou în faţa noastră acest frumosc colind care a fost scris în anul 1938, în liniştea găsită de autor într-un hambar, atunci când baptistul Robert Fisher Boyce căuta o oază de linişte în familia lui care avea 11 copii. Mai multe despre acest om simplu se pot afla şi din povestea acestui colind, de la link-ul de mai jos, în interpretarea grupului, The Oak Ridge Boys:


A Domnului să fie toată gloria!

Bruda Dumitru (Bebe)

Bucaciuc Cornel

unread,
Oct 27, 2022, 2:02:24 PM10/27/22
to Armonii armonii_duhovnicesti@googlegroups.com
are cineva varianta Romaneasca?

Sent from my iPhone

On 22 Oct 2022, at 11:55, Bebe BD <bebe...@gmail.com> wrote:

Mulţumesc tuturor celor care au adus din nou în faţa noastră acest frumosc colind care a fost scris în anul 1938, în liniştea găsită de autor într-un hambar, atunci când baptistul Robert Fisher Boyce căuta o oază de linişte în familia lui care avea 11 copii. Mai multe despre acest om simplu se pot afla şi din povestea acestui colind, de la link-ul de mai jos, în interpretarea grupului, The Oak Ridge Boys:

Damian Mihai

unread,
May 27, 2026, 7:57:23 AMMay 27
to armonii_du...@googlegroups.com
Pace.
A intrebat demult cineva de aceasta bucata... n-o are nimeni, n-a fost tradusa?
Mile
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages