Pentru Isus vreau să trăiesc (Living for Jesus)

22 views
Skip to first unread message

Bebe BD

unread,
Jun 5, 2026, 4:59:33 AMJun 5
to armonii_duhovnicesti
Dragi cântăreți și instrumentiști,

Același autor de imnuri, Charles F. Weigle, care ne-a lăsat imnul, Vreau să-ți spun amice totul despre Domnul, a scris și a compus în anul 1903 imnul: Living for Jesus (Pentru Isus vreau să trăiesc), în anii tinereții sale, cu 29 de ani înainte de a compune imnul amintit mai sus, cunoscut de creștinii de pretutindeni.

Imnul, cu versurile lui, prin care un tânăr își exprima dorința sa de a trăi pentru Domnul Isus, se poate asculta aici:

A Domnului Dumnezeu este toată gloria!

Cu recunoștință,
Dumitru Bruda (Bebe)
Pentru Isus vreau sa traiesc.mp3
Pentru Isus vreau sa traiesc.pdf
Pentru Isus vreau sa traiesc.sib
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages