PoznajAtom.org - biuletyn kampanii. 16.02.2014

4 views
Skip to first unread message

Adevo

unread,
Feb 17, 2014, 10:50:49 AM2/17/14
to antyatom

-- Treść oryginalnej wiadomości --

Temat: PoznajAtom.org - biuletyn kampanii. 16.02.2014
Data: Sun, 16 Feb 2014 23:15:04 +0100
Nadawca: PoznajAtom.org <in...@poznajatom.org>
Odpowiedź-Do: Zielony Instytut <bi...@zielonyinstytut.pl>
   


 
 
 
 
 

Ankieta: Mieszkańcy Pomorza nie chcą elektrowni jądrowej


Blisko 69% osób mieszkających w pobliżu miejscowości proponowanych na lokalizacje elektrowni jądrowej w woj. pomorskim jest przeciwnych tej inwestycji. Podobne zdanie prezentuje także prawie 83% turystów przyjeżdżających w te rejony na wakacje – wynika z ankiet zawartych w pracy dyplomowej „Przyrodnicze i społeczne uwarunkowania lokalizacji planowanej elektrowni jądrowej w północnej części województwa pomorskiego”, wyróżnionej przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne. Autorka pracy – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego – Katarzyna Kupska rozdała ankiety zawierające szczegółowe pytania odnośnie potencjalnej inwestycji, którą wypełniło 312 mieszkańców gmin Choczewo, Gniewino i Krokowa, i odwiedzający te miejscowości turyści. Wyniki ankiet znacznie odbiegają od tych przeprowadzonych na zlecenie ministerstwa gospodarki, promującego powstanie inwestycji.

 

Rozbiórka elektrowni jądrowej w Wielkiej Brytanii pochłonie dziesiątki miliardów funtów


Niedawno Pełnomocniczka Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska mówiła, że nie wie, co się stanie z odpadami jądrowymi z polskich elektrowni jądrowych. Tymczasem na zachodzie Europy, gdzie coraz więcej elektrowni jądrowych jest już wysłużonych ten problem jest coraz bardziej aktualny i wiadomo, że jego rozwiązanie nie będzie tanie. Odpady trzeba zabezpieczać przez miliony lat.

Więcej
 

Premier Czech: Ceny gwarantowane dla EJ mogą dramatycznie obciążyć obywateli i biznes


Nowy premier Czech Bohuslav Sobotka zapowiedział na posiedzeniu parlamentu, że nie popiera cen gwarantowanych na budowę elektrowni jądrowej. Ceny gwarantowane zapewniałyby operatorowi elektrowni określoną wysokość zysków ze sprzedaży prądu, która miałaby pokryć duże wydatki związane z jej budową. Po objęciu przez niego stanowiska rozbudowa elektrowni Temelin o dwa kolejne reaktory została wstrzymana.

Więcej


Przez Fukushimę Japonia spada o kolejne 6 miejsc w rankingu wolności mediów


Japonia znalazła się dopiero na 59 miejscu w rankingu wolności mediów Reporterów bez Granic – spadek o 6 pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem. Za główną przyczynę niekorzystnej pozycji kraju organizacja podaje cenzurę związaną z katastrofą w Fukushimie. Jeszcze w 2010 roku Japonia klasyfikowana była na 11 miejscu.

Kolejne spotkania z autorem książki o Fukushimie – Piotrem Bernardynem


W najbliższych dniach w różnych miastach Polski odbędą się spotkania z autorem książki „Słońce jeszcze nie wzeszło” Piotrem Bernardynem. Książka opowiada o tsunami i katastrofie jądrowej, i ich następstwach dla japońskiego społeczeństwa. Szczegółowo opisuje mechanizm tzw. nuklearnej wioski - proatomowego układu pomiędzy politykami, naukowcami i mediami w Japonii. Poznajatom.org objęło publikację patronatem medialnym.

 
 
 
 
         
 

Otrzymujesz ten mail ponieważ jesteś na liście odbiorców. Jeśli chcesz zrezygnować Kliknij tutaj

 

 

www.poznajatom.org 

 
         

 




bezNazwy1.txt
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages