Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

"Wojna" banków

3 views
Skip to first unread message

Tomasz Kiełpiński

unread,
Oct 10, 2008, 6:46:53 AM10/10/08
to
Witam serdecznie,

Jak wam się podobają ostatnie reklamy banków "punktujące" konkurencję? Myślę
tu głównie o Nordei
(gdzie na 9 piętrze widać faceta wychodzącego z banku z psem wyglądającym
identycznie jak Fąfel z reklam Getinbanku, z komentarzem Hyryylainena o
skomplikowanych procedurach), Skoku Stefczyka (Nareszcie u siebie po
wizytach w Eurobanku (chyba?) (czerwona kolorystyka z przebitką na
Bawarczyka), PEKAO (niebiesko i Pinokio), ING (pomarańczowo) i Nordei (znów
niebiesko i Wiking)), gdzie nie można się dogadać po polsku i Multibanku
("Panie Konradzie, proszę przenieść wszystkie pieniądze do Multibanku").

Ja osobiście wolę taką komunikację z przymrużeniem oka niż nie pokazujące
całej prawdy reklamy o tym ile to można dostać zakładając lokatę.

Pozdrawiam,
Kiełpiś

--
Bzdrężyło. Szłapy maślizgajne Tomasz Kiełpiński
Bujowierciły w gargazonach a.k.a. "Kiełpiś"
Tubylerczykom spełły fajle, Odpowiadając prywatnie,
Humpel wyświchnął ponad usuń: FALSZYWY z adresu

Andrzej P.

unread,
Oct 10, 2008, 11:14:29 AM10/10/08
to

Użytkownik "Tomasz Kiełpiński" <FALSZYW...@poczta.onet.pl> napisał w
wiadomości news:gcnc5u$1i5$1...@mx1.internetia.pl...

> Ja osobiście wolę taką komunikację z przymrużeniem oka niż nie pokazujące
> całej prawdy reklamy o tym ile to można dostać zakładając lokatę.

Trochę nieładnie tak zaczynać ale w której reklamie bank kiedykolwiek
powiedział "Całą prawdę"?:)
POzdr
AP


igoR szczurka

unread,
Oct 10, 2008, 5:56:18 PM10/10/08
to
Dnia Fri, 10 Oct 2008 12:46:53 +0200, Tomasz Kiełpiński napisał(a):

> Ja osobiście wolę taką komunikację z przymrużeniem oka niż nie pokazujące
> całej prawdy reklamy o tym ile to można dostać zakładając lokatę.

Pomysł bardzo w porządku. I osobiście nie miałbym nic przeciwko - gdyby nie
dukanie Pana Głównego Bohatera. Nie jest może tak tragicznie jak w jego
poprzedniej reklamie, ale używanie sekundowych przerw w ramach znaków
przestankowych, oraz sztuczny entuzjazm objawiający się "wykrzyknikami" na
końcu każdego zdania - jest IMAO niewiele lepsze niż koszmarne naturszczyki
z reklamy SKOKu, albo Vision Express.

Ja rozumiem, że można być zagramaniczną "gwiazdą" jakiegoś tam niedzielnego
show i że jest to rekomendacja wystarczająca do zagrania w reklamie - ale
dukanie zdań na poziomie przedszkolnego teatrzyku mnie osobiście bardzo
przeszkadza. Bo dzieci potrafią być urocze, a taki stary koń jest raczej
żałosny.
A szkoda bo rzeczywiście mogło być fajnie. :)
--
C
igoR szczurka |'_> FAQ grupy pl.comp.dtp
@ gmail com / | http://dtp.art.pl
| \\
---=============\___DD GG:5239818 / Skype:igor_sz

Tomasz Kiełpiński

unread,
Oct 13, 2008, 3:33:51 AM10/13/08
to

A to jest bardzo dobre pytanie :) Mbank przynajmniej wprost pyta czy można
ufać aktorowi w reklamie i sugeruje sprawdzenie samemu. Może jakieś kampanie
wizerunkowe można by było pod to podpiąć? :) A po za tym instytucje
finansowe, które powinny być szczególnie wrażliwe na zaufanie społeczne i
wiarygodności, próbują zrobić wała ze swoich potencjalnych klientów. Ciekaw
jestem ile zyskałby bank, który ośmieliłby się to powiedzieć wprost.

Pozdrawiam,
Kiełpiś

--
Był czas mrutszławy, ślibkie skrątwy Tomasz Kiełpiński
Na wałzach wiercząc świrypły, a.k.a. "Kiełpiś"
A mizgłe do cna borogłątwy Odpowiadając prywatnie,
I zdomne świszczury zgrzypły. usuń: FALSZYWY z adresu

Tomasz Kiełpiński

unread,
Oct 13, 2008, 3:35:02 AM10/13/08
to
'Twas brillig when igoR szczurka wrote:
> Dnia Fri, 10 Oct 2008 12:46:53 +0200, Tomasz Kiełpiński napisał(a):
>> Ja osobiście wolę taką komunikację z przymrużeniem oka niż nie
>> pokazujące całej prawdy reklamy o tym ile to można dostać zakładając
>> lokatę.
> Pomysł bardzo w porządku. I osobiście nie miałbym nic przeciwko - gdyby
> nie dukanie Pana Głównego Bohatera. Nie jest może tak tragicznie jak w
> jego poprzedniej reklamie, ale używanie sekundowych przerw w ramach znaków
> przestankowych, oraz sztuczny entuzjazm objawiający się "wykrzyknikami" na
> końcu każdego zdania - jest IMAO niewiele lepsze niż koszmarne
> naturszczyki z reklamy SKOKu, albo Vision Express.
> Ja rozumiem, że można być zagramaniczną "gwiazdą" jakiegoś tam
> niedzielnego show i że jest to rekomendacja wystarczająca do zagrania w
> reklamie - ale dukanie zdań na poziomie przedszkolnego teatrzyku mnie
> osobiście bardzo przeszkadza. Bo dzieci potrafią być urocze, a taki
> stary koń jest raczej żałosny.
> A szkoda bo rzeczywiście mogło być fajnie. :)

Masz na myśli tego polskiego Fina?

Pozdrawiam,
Kiełpiś

--
Brzdeśniało już; ślimonne prztowie Tomasz Kiełpiński
Wyrło i warło się w gulbieży; a.k.a. "Kiełpiś"
Zmimszałe ćwiły borogowie Odpowiadając prywatnie,
I rcie grdypały z mrzerzy. usuń: FALSZYWY z adresu

0 new messages