Chodzi o sprzedaż prywatnej spółce pożydowskiej kamienicy przy ul.
Noakowskiego 16 w Warszawie. Waltzowie i ich krewni odziedziczyli
większość udziałów w tej nieruchomości po Romanie Kępskim, wuju męża
pani prezydent stolicy. I odzyskali ją od stołecznej gminy w
ekspresowym jak na tutejsze warunki tempie.
Sęk w tym, że Kępski nabył udziały w kamienicy, jak wynika z akt
policji II RP i peerelowskiej milicji, od szajki oszustów,
najprawdopodobniej tzw. szmalcowników. Oszuści bezprawnie
przywłaszczyli ją sobie podczas wojny, gdy zginęli albo uciekli jej
prawowici żydowscy właściciele. Mimo potwierdzających tę wersję
dowodów, urzędnicy stołecznego ratusza już w III RP dali wiarę
fałszywkom wystawionym pół wieku wcześniej przez sprytnych złodziei i
w październiku 2006 r. przekazali nieruchomość m.in. Waltzom.
całość: http://24l.eu/8a
--------------------------------------------------------------------
###Obywatele muszą założyc władzy kaganiec i trzymac ją na smyczy###
www.obnie.info TV - www.justin.tv/civiltv