Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Paski na wyśiwetlaczu A60

0 views
Skip to first unread message

RP

unread,
Jan 4, 2005, 2:25:12 AM1/4/05
to
Mam problem z A60.
Na wyświetlaczu pojawiają się paski i zakłócenia. Dzieje się tak tylko w
pomieszczeniach. Jeśli zbliżam aparat do okna zakłócenia znikają. Na
zewnątrz w dzień także nie występują. Prześledziłem archiwum ale dokładnie
takiego problemu nikt nie opisał. Może ktoś miał podobny problem i zechce
się podzielić doświadczeniem. Jęśli jest potrzeba otwarcia aparatu i
przeczyszczenia styków, to proszę o instrukcję wykonania takiej czynności.


Songoku

unread,
Jan 4, 2005, 12:06:14 PM1/4/05
to
byc moze jakies urzadzenie wewnatrz wytwarza pole, ktore powoduje
zaklocenia na ekranie?

pozdrawiam!

--
[No OnE KnOwS My StruGGle, TheY OnLy See ThE TroUblE]

RP

unread,
Jan 5, 2005, 2:48:17 AM1/5/05
to

> byc moze jakies urzadzenie wewnatrz wytwarza pole, ktore powoduje
> zaklocenia na ekranie?
>
Niestety nie, sprawdzalem w róznych pomieszczeniach, nie tylko w domu.


Paweł 'Dziku' Spychalski

unread,
Jan 5, 2005, 6:34:01 AM1/5/05
to
RP napisał(a):

Poprostu jest za ciemno i tyle.... zapal więcej światła

--
Paweł Spychalski aka Dziku
<< spychalsk...@strona.pl | GG #1143854 >>
<< www.dzikie.net | Jabber: spych...@jabberpl.org >>

davros

unread,
Jan 5, 2005, 10:18:52 AM1/5/05
to
spotkalam sie z podobnym problemem, gdy w kadrze lub blisko kadru znajdowalo
się źródło światła, zwłaszcza jarzeniowki, wtedy na wyświetlaczu pojawiały
się poprzeczne lub podłuzne, jasne pasy.Można wtedy probowac zmienic kadr.

(widzialam podobny efekt na zdjeciach nawet z canona d1;)
http://forums.sijun.com/viewtopic.php?t=38428 widac to troche na zdjeciu
gdzie pani stoi kolo drzewa.

KOala

unread,
Jun 1, 2005, 1:36:11 AM6/1/05
to
davros napisał(a):

>>Na wyświetlaczu pojawiają się paski i zakłócenia. Dzieje się tak tylko w
>>pomieszczeniach. Jeśli zbliżam aparat do okna zakłócenia znikają. Na
>>zewnątrz w dzień także nie występują. Prześledziłem archiwum ale dokładnie
>>takiego problemu nikt nie opisał. Może ktoś miał podobny problem i zechce
>>się podzielić doświadczeniem. Jęśli jest potrzeba otwarcia aparatu i
>>przeczyszczenia styków, to proszę o instrukcję wykonania takiej czynności.

Miałem dokładnie taki sam efekt- tylko w pomieszczeniach i tylko przy
słabym oświetleniu. Zdjęcia wychodziły prawidłowe. Było tak kilkanaście
dni. Naprawiłem w banalny sposób- aparat spadł mi z biurka i problem
ustąpił. Przyczyną może być luźny styk, zabrudzony albo niewłaściwie
kontaktujący.

KOala

dr Zoidberg

unread,
Jun 30, 2005, 5:19:43 PM6/30/05
to

podobnie u mnie
zdjecia wychodza w miare, na nagraniu widac paski.. :(
efekt ustaje z uplywem czasu
ktos sie orientuje dokladnie w czym rzecz ?


LPoD

unread,
Jul 1, 2005, 7:38:51 AM7/1/05
to

Użytkownik "dr Zoidberg" <sp...@wkosmos.pl> napisał:


> podobnie u mnie
> zdjecia wychodza w miare, na nagraniu widac paski.. :(
> efekt ustaje z uplywem czasu
> ktos sie orientuje dokladnie w czym rzecz ?

Ja nie wiem, ale od jakiegoś czasu mam to samo - tzn. zakłócenia na
wyświetlaczu.

Karolina

unread,
Aug 1, 2005, 5:34:20 PM8/1/05
to
"KOala" napisał :

Witam,
problem w utleniających się stykach - powiedział mi znajomy, który był z tym
problemem w serwisie. Panowie sewisanci załatwili to podobno w 15 min.
Karolina


0 new messages