mam do grupowiczow pytanie o ten zestaw:
http://allegro.pl/show_item.php?item=41515574
do tej pory widzialem tylko tulejki na filtry 52mm, wiec zaciekawilem sie ta
oferta z tuleja na 37mm.
czy ktos z Was ma wlasnie taka tulejke?
z jednej strony mniejsza srednica filtrow to zaleta (nizsza cena, nie
zaslaniaja lampy az tak) ale martwi mnie to, czy przez tak mala srednice
dodatkowych szkielek nie pojawi sie winietowanie?
w sumie obiektyw od a60 nie ma nawet 20mm ale... lepiej byc pewnym ;)
pozdrawiam
Mam dokładnie taką samą tulejkę z filtrem i dwa obiektywey do tego : TELE2x
i Wide 0,45 z macro. Mi się sprawdza super i jestem zadowolony.
Jednak mimo to zasłania także trochę w wizjerze, a przy zdjęciach z lampą
prawy dolny róg zdjęcia jest trochę przyciemniony. Jednak ja raczej nie
używam tego do zdjęć z lampą.
Pozdrawiam
Enricos
obiektywy tzn. konwertery ma sie rozumiec? tez na 37mm?
> Jednak mimo to zasłania także trochę w wizjerze, a przy zdjęciach z lampą
> prawy dolny róg zdjęcia jest trochę przyciemniony. Jednak ja raczej nie
> używam tego do zdjęć z lampą.
a jak z winietowaniem? nie ma zadnych sladow?
> obiektywy tzn. konwertery ma sie rozumiec? tez na 37mm?
tak właśnie takie konwertery
>
> a jak z winietowaniem? nie ma zadnych sladow?
tak jak pisałem bez konwerterów z samym adapterem i filtrem w prawym dolnym
rogu jest ciemniej przy zdjęciach z lampą błyskową. Przy użyciu konwerterów
nie używam lampy błyskowej ale przypuszczam, że byłyby ciemniejsze części
zdjęcia i to nie tylko w robu ale na wiąkszej części kadru.
Ja raczej unikam konwertera jak robię zdjęcia z lampą, a używam go do zdjęć
plenerowych i makro bez lampy i nie mam problemu.
Pozdrawiam
Enricos
ale chodzi mi o winietowanie na zdjeciach bez lampy.. np. czy przy zdjeciu
nieba rogi nie sa ciemniejsze od srodka zdjecia itp?
to, ze z lampa wyjdzie ciemny rog to wiem, to oczywiste.
co mnie martwi to to, czy przy tak malej srednicy filtrow/konwerterow (37mm)
nie pojawi sie winietowanie takze przy zdjeciach bez lampy.
Enricos
Moglbys napisac jaki konkretnie masz konwerter szerokokatny, i jeszcze
gdybys rzucil jakimis fotkami z zastosowaniem tego sprzetu to by bylo milo
:)
Chce sobie sprawic jakis wide-konwerter. Jeszcze przed paroma godzinami
bylem napalony na konwerter King F-130 ale potem zobaczylem pare
przykladowych fotek i nie wyglada to najlepiej - efekt szerokiego kata
dokladnie taki jak bym chcial, ale niestety zdjecia dookola sa mocno
niewyrazne. Wiem ze za taka kase nie ma sie co spodziewac rewelacji, ale
moze jednak mozna dostac konwerter w podobnej cenie, ale nie dajacy tak
intensywnych negatywnych efektow ubocznych?
--
saymon
Witam,
Jeszcze tak naprawdę się tym nie bawiłem, ale w eekend zrobię parę fotek i
prześle, bo w tygodniu nie mam czasu :))
Pozdrawiam
Enricos
super, czekam na fotki! :)
a jaki to konkretnie producent i model tego konwertera?
--
saymon
Pozdrawiam
Enricos
i jak tam przykladowe fotki? :)
--
saymon
Sorki ale mnie zmogło silne przeziębienie i kiblowałem w łóżku. S± teraz
dłuższe dni więc postaram się w tym tygodniu.
Enricos