Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

a60 i tulejka na 37mm

0 views
Skip to first unread message

tomos

unread,
Feb 7, 2005, 2:15:43 PM2/7/05
to
witam

mam do grupowiczow pytanie o ten zestaw:
http://allegro.pl/show_item.php?item=41515574
do tej pory widzialem tylko tulejki na filtry 52mm, wiec zaciekawilem sie ta
oferta z tuleja na 37mm.
czy ktos z Was ma wlasnie taka tulejke?
z jednej strony mniejsza srednica filtrow to zaleta (nizsza cena, nie
zaslaniaja lampy az tak) ale martwi mnie to, czy przez tak mala srednice
dodatkowych szkielek nie pojawi sie winietowanie?
w sumie obiektyw od a60 nie ma nawet 20mm ale... lepiej byc pewnym ;)

pozdrawiam


TPI NEWS

unread,
Feb 8, 2005, 7:00:31 AM2/8/05
to

Użytkownik "tomos" <tom...@o2.pl> napisał w wiadomości
news:cu8eqf$11e$1...@nemesis.news.tpi.pl...
Witam,

Mam dokładnie taką samą tulejkę z filtrem i dwa obiektywey do tego : TELE2x
i Wide 0,45 z macro. Mi się sprawdza super i jestem zadowolony.
Jednak mimo to zasłania także trochę w wizjerze, a przy zdjęciach z lampą
prawy dolny róg zdjęcia jest trochę przyciemniony. Jednak ja raczej nie
używam tego do zdjęć z lampą.

Pozdrawiam

Enricos


tomos

unread,
Feb 8, 2005, 12:36:39 PM2/8/05
to
> Mam dokładnie taką samą tulejkę z filtrem i dwa obiektywey do tego :
TELE2x
> i Wide 0,45 z macro. Mi się sprawdza super i jestem zadowolony.

obiektywy tzn. konwertery ma sie rozumiec? tez na 37mm?

> Jednak mimo to zasłania także trochę w wizjerze, a przy zdjęciach z lampą
> prawy dolny róg zdjęcia jest trochę przyciemniony. Jednak ja raczej nie
> używam tego do zdjęć z lampą.

a jak z winietowaniem? nie ma zadnych sladow?


ENRICOS

unread,
Feb 9, 2005, 7:42:03 AM2/9/05
to

Użytkownik "tomos" <tom...@o2.pl> napisał w wiadomości
news:cuat5n$ef$1...@atlantis.news.tpi.pl...

> obiektywy tzn. konwertery ma sie rozumiec? tez na 37mm?

tak właśnie takie konwertery


>
> a jak z winietowaniem? nie ma zadnych sladow?

tak jak pisałem bez konwerterów z samym adapterem i filtrem w prawym dolnym
rogu jest ciemniej przy zdjęciach z lampą błyskową. Przy użyciu konwerterów
nie używam lampy błyskowej ale przypuszczam, że byłyby ciemniejsze części
zdjęcia i to nie tylko w robu ale na wiąkszej części kadru.
Ja raczej unikam konwertera jak robię zdjęcia z lampą, a używam go do zdjęć
plenerowych i makro bez lampy i nie mam problemu.

Pozdrawiam

Enricos


tomos

unread,
Feb 9, 2005, 12:17:49 PM2/9/05
to
> > a jak z winietowaniem? nie ma zadnych sladow?
> tak jak pisałem bez konwerterów z samym adapterem i filtrem w prawym
dolnym
> rogu jest ciemniej przy zdjęciach z lampą błyskową. Przy użyciu
konwerterów
> nie używam lampy błyskowej ale przypuszczam, że byłyby ciemniejsze części
> zdjęcia i to nie tylko w robu ale na wiąkszej części kadru.
> Ja raczej unikam konwertera jak robię zdjęcia z lampą, a używam go do
zdjęć
> plenerowych i makro bez lampy i nie mam problemu.

ale chodzi mi o winietowanie na zdjeciach bez lampy.. np. czy przy zdjeciu
nieba rogi nie sa ciemniejsze od srodka zdjecia itp?
to, ze z lampa wyjdzie ciemny rog to wiem, to oczywiste.
co mnie martwi to to, czy przy tak malej srednicy filtrow/konwerterow (37mm)
nie pojawi sie winietowanie takze przy zdjeciach bez lampy.


ENRICOS

unread,
Feb 10, 2005, 3:10:07 AM2/10/05
to

Użytkownik "tomos" <tom...@o2.pl> napisał w wiadomości
news:cudged$r4p$1...@atlantis.news.tpi.pl...
Sprawdzę to w domu i dam znać jutro, ale nie wydaje mi się żeby były
problemy bo trochę zdjęć wykonałem.

Enricos


saymon

unread,
Feb 14, 2005, 5:22:54 PM2/14/05
to
TPI NEWS <adampj...@poczta.onet.pl> napisal(a):

> Mam dokładnie taką samą tulejkę z filtrem i dwa obiektywey do tego :
> TELE2x i Wide 0,45 z macro.

Moglbys napisac jaki konkretnie masz konwerter szerokokatny, i jeszcze
gdybys rzucil jakimis fotkami z zastosowaniem tego sprzetu to by bylo milo
:)

Chce sobie sprawic jakis wide-konwerter. Jeszcze przed paroma godzinami
bylem napalony na konwerter King F-130 ale potem zobaczylem pare
przykladowych fotek i nie wyglada to najlepiej - efekt szerokiego kata
dokladnie taki jak bym chcial, ale niestety zdjecia dookola sa mocno
niewyrazne. Wiem ze za taka kase nie ma sie co spodziewac rewelacji, ale
moze jednak mozna dostac konwerter w podobnej cenie, ale nie dajacy tak
intensywnych negatywnych efektow ubocznych?

--
saymon

ENRICOS

unread,
Feb 15, 2005, 10:43:27 AM2/15/05
to

Użytkownik "saymon" <saym...@poczta.onet.USUN-TO.pl> napisał w wiadomości
news:cur88j$845$1...@opal.icpnet.pl...

Witam,

Jeszcze tak naprawdę się tym nie bawiłem, ale w eekend zrobię parę fotek i
prześle, bo w tygodniu nie mam czasu :))

Pozdrawiam
Enricos


saymon

unread,
Feb 15, 2005, 11:45:22 AM2/15/05
to
ENRICOS <adampj...@poczta.onet.pl> napisal(a):

> Jeszcze tak naprawdę się tym nie bawiłem, ale w eekend zrobię parę
> fotek i prześle, bo w tygodniu nie mam czasu :))

super, czekam na fotki! :)
a jaki to konkretnie producent i model tego konwertera?

--
saymon

ENRICOS

unread,
Feb 16, 2005, 9:38:59 AM2/16/05
to

> super, czekam na fotki! :)
> a jaki to konkretnie producent i model tego konwertera?
>
nie wiem bo to sprowadzane było z USA ale chyba na pudełkach było tylko made
in Japan

Pozdrawiam
Enricos


saymon

unread,
Feb 25, 2005, 6:01:31 AM2/25/05
to
ENRICOS <adampj...@poczta.onet.pl> napisal(a):

> nie wiem bo to sprowadzane było z USA ale chyba na pudełkach było
> tylko made in Japan
>
> Pozdrawiam
> Enricos

i jak tam przykladowe fotki? :)

--
saymon

ENRICOS

unread,
Mar 1, 2005, 10:18:55 AM3/1/05
to

>
> i jak tam przykladowe fotki? :)
>
Witam,

Sorki ale mnie zmogło silne przeziębienie i kiblowałem w łóżku. S± teraz
dłuższe dni więc postaram się w tym tygodniu.

Enricos


0 new messages