Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Poprosze 1 kg A60. Dziekuje.

0 views
Skip to first unread message

Marek Teluk

unread,
Mar 23, 2004, 7:32:00 AM3/23/04
to
Witam Fanow,

Musze na dniach kupic aparat - nie stac mnie na jakas kosmiczna cyfre,
wiec wybralem A60, swoja droga wystarczajaca wypasiona.

1 {
Czytalem o E18, ale wyciagam z tego takie wnioski, ze nawet jak sie
cos stanie, trzeba zalatwic naprawe w ramach gwarancji i ma sie
ostatecznie fulsprawny aparat, tak?
}

2 {
Drugie i ostatnie pytanie. Jak najlepiej i najszybciej kupic (mieszkam
w Krakowie):
- Fotojoker? (w promocji);
- Allegro? (sa chyba jakies opcje odbioru recznego i zakupu poza
aukcja);
- Berlin? (bede akurat w weekend).
}

Powalajacych zdjec zycze wszystkim!

--
Best regards,
Marek Teluk

mailto:webdesig...@gazeta.pl
http://webdesign.teluk.net
gg:6691566

safanduaal

unread,
Mar 23, 2004, 8:06:56 AM3/23/04
to

> - Berlin? (bede akurat w weekend).

To chyba najlepszy wybor pod wzgledem ekonomicznym,ceny w Niemczech sa
znacznie nizsze niz w Polsce,ponad to gwarancja niemiecka obejmuje 24
miesiace :-)

Pozdrawiam.


Marek Teluk

unread,
Mar 23, 2004, 8:55:24 AM3/23/04
to
Użytkownik "safanduaal" <lukicc...@stop.poczta.onet.pl> napisał w
wiadomości news:c3pcm2$dg6$1...@news.onet.pl...

Czesc!

Wlasnie nie jestem pewien. W www.ny-camera.net A60 kosztuje 175 eu,
czyli ok. 840 zl. Ale to jest sklep wysylkowy, w szopie w Berlinie
pewnie bedzie drozej. Wole miec polska gwarancje, bede ten aparat
uzywal, a nie chronil foliami, wiec jakby sie mialo cos skopac, to 4
pory roku mi wystarcza! :)

safanduaal

unread,
Mar 23, 2004, 11:38:26 AM3/23/04
to

Użytkownik "Marek Teluk" <webdesig...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
news:c3pfnk$7uh$1...@inews.gazeta.pl...

> Użytkownik "safanduaal" <lukicc...@stop.poczta.onet.pl> napisał w
> wiadomości news:c3pcm2$dg6$1...@news.onet.pl...
> >
> > > - Berlin? (bede akurat w weekend).
> >
> > To chyba najlepszy wybor pod wzgledem ekonomicznym,ceny w Niemczech
> sa
> > znacznie nizsze niz w Polsce,ponad to gwarancja niemiecka obejmuje
> 24
> > miesiace :-)
> >
> > Pozdrawiam.
>
> Czesc!
>
> Wlasnie nie jestem pewien. W www.ny-camera.net A60 kosztuje 175 eu,
> czyli ok. 840 zl. Ale to jest sklep wysylkowy, w szopie w Berlinie
> pewnie bedzie drozej. Wole miec polska gwarancje, bede ten aparat
> uzywal, a nie chronil foliami, wiec jakby sie mialo cos skopac, to 4
> pory roku mi wystarcza! :)


Pisales o E18, zastanow sie ile bedzie kosztowac ewentualna naprawa gdy po
uplywie roku=gwarancji spotka Cie ten przykry incydent.
Skoro jednak nie zalezy Ci na zaoszczedzeniu kilkudziesieciu zlotych i
dluzszej gwarancji to kupuj w Polsce :-))
Moje wypowiedzi sa tylko moimi wlasnymi przemysleniami, a ostateczna decyzje
musisz podjac sam.


Leszek

unread,
Mar 23, 2004, 11:55:11 AM3/23/04
to

Użytkownik "Marek Teluk" <webdesig...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
news:c3pfnk$7uh$1...@inews.gazeta.pl...

> Wole miec polska gwarancje, bede ten aparat


> uzywal, a nie chronil foliami, wiec jakby sie mialo cos skopac, to 4
> pory roku mi wystarcza! :)

Tylko Canon Polska nie uwzględnia awarii E18 (a tylko taki feler ma A60)
twierdząc, że to wina użytkownika (bzdura).
Każą sobie płacić 370 zł za naprawę (pogooglaj).
W Niemczech nie dość, że gwarancja dwa lata to bez problemu naprawiają w
ramach gwarancji (przeżyłem to sam).

Pozdr
Leszek


Marek Teluk

unread,
Mar 23, 2004, 2:43:45 PM3/23/04
to
Użytkownik "Leszek" <les...@beztegopoczta.fm> napisał w wiadomości
news:c3pq5f$6f0$1...@topaz.icpnet.pl...

> Tylko Canon Polska nie uwzględnia awarii E18 (a tylko taki feler ma
A60)
> twierdząc, że to wina użytkownika (bzdura).
> Każą sobie płacić 370 zł za naprawę (pogooglaj).
> W Niemczech nie dość, że gwarancja dwa lata to bez problemu
naprawiają w
> ramach gwarancji (przeżyłem to sam).
>
> Pozdr
> Leszek

Kurcze felek, chyba masz racje. Polska - to dziki kraj, a 2-letnia
gwarancja - to 2 lata robienia zdjec bez stresu, ze bedziesz musial z
jakimis kretynami w serwisie dyskutowac, jak ew. cos sie stanie. Czyli
na bank w Berlinie w poniedzialek w dowolnym sklepie kupuje A60
taniej, niz 999 zl i jeszcze do zalatwienia opcja: get your money back
(VAT 16% - minus prowizja of c.)?

A jak Tobie sie Can skopal, to wysylales poczta?

to]@go2.pl Anubis

unread,
Mar 24, 2004, 2:52:05 AM3/24/04
to
Kup w FotoJoker... cena niska i gwarancje masz rok no chyba ze znajdziesz
gdzies gdzi ecena jest podobna a gwarancja na 2 lata :)
Ja mam A60 od ok 10 miesiecy, zdiecia robi naprawde super szczegolnie przy
swietle dziennym w terenie... trzeba czasem sie pobawic AF bo tam sa 3
rodzaje i kazdy odpowiada roznym oswietleniom... ja uzywam tego pelnego w
pomieszczeniach zdiecia wychodza tez dobrze ale roznie to bywa trzeba
"wyczuc" aparat. A60 robi najladniejsze zdiecia portretowe z malej
odleglosci... bardzo mi sie podoba ze tak wiernie oddaje kolory, detale i
zeczywistosc jak trawa ma taki odcien to taki bedzie nie jakis turkusowy jak
na Sony P32 ;) jak masz wiecej kasy to oczywiscie mozesz kupic inny aparat
nawet innej firmy Fuji A205 i 210 robi calkiem ladne zdiecia !:)
Jesli chodzi o awaryjnosc to ja nie stety mojego A60 dzis wlasnie zanosze do
naprawy aleprzyznam ze sam go zepsulem bo nie kupilem mu pokrowca a nosilem
w cieniutkim skorzanym pokrowcu "kondonie" od golarki ;) czasem mialem pelna
torbe ksiazek i on sie tam obijal... cos sie psuje z wyswietlaczem i trzeba
czasem w niego pukac zeby zamiast grafitowego obrazu z zakluceniami pojawil
sie podglad..
Denerwuje mnie tez to ze zbiera sie kurz pod szybka...
Generalnie aparat polecam iw cale nie jest on taki delikatny bo ma obudowe z
aluminium, dobrze sie go trzynma w dloni i ma ladny wyglad!


RobertS

unread,
Mar 24, 2004, 2:53:54 AM3/24/04
to
safanduaal napisał(a):
w polsce jest za to rekojmia, ktora tez obejmuje 24 m-ce

--
roberts
c:\Program Files\Netscape\sygnatura.txt

Marek Teluk

unread,
Mar 24, 2004, 3:18:19 AM3/24/04
to
Użytkownik "RobertS" <rob...@go2.pl> napisał w wiadomości
news:40613E92...@go2.pl...
> safanduaal napisał(a):

>
> w polsce jest za to rekojmia, ktora tez obejmuje 24 m-ce
>
> --
> roberts
> c:\Program Files\Netscape\sygnatura.txt

Hmm.. :)

Jak to dziala?

Przychodzisz ze skopanym C. po 1,5 roku i kolo mowi: po gwarancji. A
Ty: no ale rekojmia. A on: ok, przyjmuje. Moze slaby ze mnie
konsument, ale jestem ciekawy jak to jest w praktyce. :)

Marek Teluk

unread,
Mar 24, 2004, 3:34:12 AM3/24/04
to
Użytkownik "Anubis" <rafalb7[usun to]@go2.pl> napisał w wiadomości
news:c3rf8f$k8c$1...@nemesis.news.tpi.pl...

Fotojoker. Hmm.. 999 zl. W Berlinie w szopie jakies 50-75 zl taniej.
Roznica w gwarancji. Wydaje mi sie, ze kazda z tych opcji jest dobra,
przeciez to nie jest transakcja zycia, zeby sie nad tym zastanawiac
dluzej jak 15 min.

A60 jest cacy, tj. amatorski, ale dobry, nie zabawkowy. Przeciez nie
kupuje tego aparatu na cale zycie, za rok to bede takie wypasione
aparaty, ze glowa mala - w dodatku tansze, jak wejdziemy do eu.

Moze faktycznie go jakos uszkodziles, z drugiej strony uwazam, ze to
powinno byc odporne - wlasnie powinienes to gdzies rzucic, obrysowac,
walnac, zachaczyc gwozdziem, etc. - a to powinno dalej dzialas, robic
zdjecia. przeciez raz jestes na plazy, raz w lesie, raz w duzej
wilgotnosci, raz na nartach i wieje. nie ma bata, musi dzialac, to nie
jeste jakies jajko, czy co.

Pieprz to. Szybka Cie przeciez nie denerwuje, kurz tez nie, wiec jak
Cie moze denerwowac, ze kurz pod szybka cos tam. Pomysl, ze jestes
korespondentem wojennym i miej do gleboko w...

to]@go2.pl Anubis

unread,
Mar 24, 2004, 4:40:09 AM3/24/04
to

Użytkownik "Marek Teluk" <webdesig...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
news:c3rh9h$sbp$1...@inews.gazeta.pl...

>
> Pieprz to. Szybka Cie przeciez nie denerwuje, kurz tez nie, wiec jak
> Cie moze denerwowac, ze kurz pod szybka cos tam. Pomysl, ze jestes
> korespondentem wojennym i miej do gleboko w...

:))

Naprawde nie chlujnie sie z nim obchodzilem..
Dzis zaniose tylko serwisow w Srodmiesciu Warszawy poszukam, przedmuchaja mi
pod szybka i mam nadzieje ze szybko go naprawia... ja jestem zadowolony chce
kupic wieksza pamiec bo wiosna sie zbliza a ja czasem jezdze nad rzeke Bug
tam jest pieknie...


saymon

unread,
Mar 24, 2004, 9:52:59 AM3/24/04
to
Anubis <rafalb7[usun to]@go2.pl> napisal(a):

> iw cale nie jest on taki delikatny bo ma
> obudowe z aluminium


az wzialem mojego a60 do reki i zaczalem ogladac ...
czy to na pewno jest aluminium? :)

--
saymon

Leszek

unread,
Mar 24, 2004, 11:27:32 AM3/24/04
to

Użytkownik "saymon" <saym...@USUN-TOpoczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:c3s7c5$9kb$1...@topaz.icpnet.pl...

Niestety, plastyk ;(

Pozdr
Leszek


RobertS

unread,
Mar 25, 2004, 3:59:02 AM3/25/04
to
Marek Teluk napisał(a):

>
> Jak to dziala?
>
> Przychodzisz ze skopanym C. po 1,5 roku i kolo mowi: po gwarancji. A
> Ty: no ale rekojmia. A on: ok, przyjmuje. Moze slaby ze mnie
> konsument, ale jestem ciekawy jak to jest w praktyce. :)
wlasnie tak :)
wiecej w archiwum pl.misc.konsumenci

Leszek

unread,
Mar 25, 2004, 10:38:30 AM3/25/04
to

Użytkownik "RobertS" <rob...@go2.pl> napisał w wiadomości
news:40629F56...@go2.pl...

> > Przychodzisz ze skopanym C. po 1,5 roku i kolo mowi: po gwarancji. A
> > Ty: no ale rekojmia. A on: ok, przyjmuje. Moze slaby ze mnie
> > konsument, ale jestem ciekawy jak to jest w praktyce. :)
> wlasnie tak :)

Właśnie tak: błąd E18 nastąpił z winy użytkownika. 370 zł prosimy;)))


--
Pozdr
Leszek
GG 1631219
"Psy szczekają karawana idzie dalej"


kropa

unread,
Mar 25, 2004, 5:34:31 AM3/25/04
to
Leszek <les...@beztegopoczta.fm> wrote in
news:c3sctj$f4a$1...@topaz.icpnet.pl :

> Niestety, plastyk ;(
>

Tylko z przodu jest alu ,reszta to czysty plastik :/

--
Jurczyk na Marsa lub do altanki ! http://jurczyk.unspl.com

"I love the smell of napalm in the morning." - Colonel Bill Kilgore
e-mail: kr...@post.pl ICQ#:56538615 GG#:152255

RobertS

unread,
Mar 29, 2004, 4:09:15 AM3/29/04
to
Leszek napisał(a):

>
> > > Przychodzisz ze skopanym C. po 1,5 roku i kolo mowi: po gwarancji. A
> > > Ty: no ale rekojmia. A on: ok, przyjmuje. Moze slaby ze mnie
> > > konsument, ale jestem ciekawy jak to jest w praktyce. :)
> > wlasnie tak :)
>
> Właśnie tak: błąd E18 nastąpił z winy użytkownika. 370 zł prosimy;)))
ciezar dowodowy spoczywa na sprzedawcy
musi miec opinie bieglego (nie serwisu canona)

Leszek

unread,
Mar 29, 2004, 10:01:41 AM3/29/04
to

Użytkownik "RobertS" <rob...@go2.pl> napisał w wiadomości
news:4067E7BB...@go2.pl...

> > Właśnie tak: błąd E18 nastąpił z winy użytkownika. 370 zł prosimy;)))
> ciezar dowodowy spoczywa na sprzedawcy
> musi miec opinie bieglego (nie serwisu canona)


Pewnie mają, bo to standartowa odpowiedź f-my Canon Polska.

Pozdr
Leszek


Marek Teluk

unread,
Mar 30, 2004, 8:24:04 AM3/30/04
to
Witam,

Kupilem w koncu skubanca w Poczdamie, wierzyc sie nie chce, ale dalem
149 Euro - wychodzi na to, ze taniej, jak w sklepie internetowym :)
LOL

Jestem wiec oficjalnie Fanem A60, jezeli pozwolicie :/

RobertS

unread,
Mar 30, 2004, 6:29:40 AM3/30/04
to
Leszek napisał(a):

>
> > > Właśnie tak: błąd E18 nastąpił z winy użytkownika. 370 zł prosimy;)))
> > ciezar dowodowy spoczywa na sprzedawcy
> > musi miec opinie bieglego (nie serwisu canona)
>
> Pewnie mają, bo to standartowa odpowiedź f-my Canon Polska.
ostatnio chyba im sie poprawilo: 10721020...@news.mm.pl
ale pewnie lepiej nie sprawdzac
0 new messages