----- Original Message -----
From: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
To: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
Sent: Tuesday, January 01, 2013 2:11 PM
Subject: Re: Slučaj bespravnog građenja, (SFRJ) Republika Hrvatska, u
Glinskoj ulici br. 3/I, Zagreb - radi se o građenju suprotno građevinskom
zakonu
> .....................OČITOVANJE........listopad.........1966.
>
> od mene kupili tavanskr prostorije i jednu prostoriju prizemno s lijeve
> strane od ulaza prvobitne prizemne luće u Glinskoj ulici br.
> 3...............
>
> ...................na moju prizemnu kuću u Glinskoj ulici broj
> 3......................(gore iznad su bile tavanske
> prostorije)...............koji se sastoji od dvosobnog stana i
> tavana....................
>
> (POSLIJE OČITOVANJA SU JOŠ GRADILI IZNAD NUSPROSTORIJA tj JUŽNE TERSE I
> OGRADILI ZEMLJIŠTE KOJE NIJE PRODANO NEGO USTUPLJENO U SMISLU TRAJNOG
> KORIŠTENJA
>
> SAMO ZA ULAZ...................jer kuda bi prodavaoc išao u podrum po
> ogrijev i drva? ..............a morao je pronaći drugačiji
> ulaz..............nadajući se da inspekcijska služba i djelovanje primjene
> ZAKONA proradi!!!!)
>
>
>
>
>
> ..........................KUPOPRODAJNI
> UGOVOR.............listopad........1966.............
>
> ................a prodavaocu ostaje....................jednosobni stan s
> nusprostorijama (nusprostorije imaju terasu, tj. to je južna terasa!)
>
>
> ............................KUPOPRODAJNI UGOVOR...................travanj
> ...........1966........
>
> ............................1/3 dijela prava trajnog korištenja
> zemljišta..................sa svrhom da na tavanskim prostorijama kupci
> sagrade I kat.
>
> -----------------sve to u smislu pogodbe od 17. IX.1965.. g...............
>
> stranke se odriču pobijati ovaj ugovor..............
>
> ................strankama je ovaj ugovor pročitan i protumačen...........
>
> ...................kupci imaju pravo na priključal kanalizacije i vodovoda
> od prodavaoca a k tome i poseban ulaz širok 4, 80 m.
>
>
> ....................POGODBA OD 17.09. 1965. ILI
>
> ..................PRIVREMENI KUPOPRODAJNI UGOVOR..............
>
> .........................prizemnu prostoriju s leve strane ulaza
> predviđena za stubište...........
>
> ..........................dio zemljišta kao trajno pravo korištenja od
> ulaznih vrata 4,8O m fronte..............
>
> ................zatvorit ulaz u podrum (ugradio je vrata i zatvorio
> ulaz).................da kupac dobije poseban ulaz ( tj. ako će ulaziti u
> kupljenu nekretninu s stražnje strane i graditi stepenice unutar
> predviđene stubišne prostorije time se stvara boklja neometanost ulaza u
> kuću - a gdje bi prodavaoc držao ugljen i drva i kuda bi ulazio u
> podrum............kasnije je bio prisiljen................nijedan državni
> inspektor nijedne državne institucije nije izvršio
> istragu!.....................po tome se vidi koliko su svi bili
> bezobrazni................imate bolji pridjev za to?)
>
> ..................da kupcu pripada u stubišnoj prostoriji............
>
> ......................obje strane su se odrekle sa pravne strane pobijat
> ovaj ugovor bilo iz kojih razloga.....................
>
> KAKO SU STEKLI ONDA PRAVO NADOGRADNJE NA TUĐEM VLASNIŠTVU - IZNAD
> NUSPROSTORIJA tj. NA JUŽNOJ TERASI - VLASNICI STANA U GLINSKOJ ULICI BROJ
> 3, ZAGREB, REPUBLIKA HRVATSKA I PRAVO RUŠENJA STARE OGRADE NA TUĐEM
> ZEMLJIŠTU I GRAĐENJE SVOJE OGRADE I STEPENICA - ZAR SAMO NA TEMELJU PRAVA
> KORIŠTENJA ZEMLJIŠTA ZA ULAZ U SVOJ BUDUĆI STAN!? - ILI - SU NASILNIČKI
> PREKRŠILI ZAKON!?----------
>
> GRAĐEVINSKA INSPEKCIJA KAO DA NIJE NADLEŽNA ZA SVE TO................ILI
> PITAJTE MINISTARSTVO GRADITELJSTVA REPUBLIKE HRVATSKE.................KAKO
> SE TO GRADILO SVIH OVIH GODINA I PITAJTE MINISTARSTVO KOJE NADGLEDA
> VLASNIČKE ODNOSE I MINISTARSTVO FINANCIJA.............KAKO SE STIČE
> IMOVINA!?
>
> ZAR NA OVAJ NAČIN!?
>
> POLICIJA.....................UPITAJTE VLASNIKA STANA U ULICI GLINSKA BROJ
> 3/I, ZAGREB, REPUBLIKA HRVATSKA....................ZAJEDNO S MINISTROM ZA
> UNUTRAŠNJE POSLOVE..............KAKO SU LEGALIZIRALI TO
> VLASNIŠTVO..............KOJIM PRAVNIM PUTEM....................IMATE TI
> MUP- KUSTOŠIJA U BLIZINI.................NIJE DALEKO..............NI STO
> METARA PREKO OGRADE..................PA LIJEPO
> UPITAJTE...............PROŠETAJTE SE.............NE MORATE ČAK NI PLATITI
> ZA BENZIN I TROŠITI DRŽAVNI AUTO I GUME,....................
>
> NIJE TO BEZOBRAZNO REČENO.......................ZNATE VEĆ ZAŠTO GRAĐANI
> REAGIRAJU TAKO I TAKO................NEĆEMO ZBOG BON-TONA NEKOME TO SLIČNO
> SIPATI U LICE.............
>
> -----------------------------
>
> KAKO SE POŠTUJE GRAĐEVINSKI ZAKON U ZEMLJI..................NA TEMELJU
> ČEGA I KOGA.............?
>
> -----------------------------
>
> HOĆE LI SVE BESPRAVNO SAGRAĐENO INSPEKCIJA U OVOM SLUČAJU
> SRUŠITI................JER GRADILO SE NA TUĐEM
> VLASNIŠTVU.....................NA ZEMLJIŠTU I IZNAD NUSPROSTORIJA tj.
> JUŽNOJ TERASI!!!!!!!!!!!!!!VLASNIKA STANA U ULICI GLINSKE BROJ 3 U
> ZAGREBU, REPUBLIKA HRVATSKA..............SVE U SKLADU UGOVORA I
> GRAĐEVINSKE DOZVOLE OD 1958. GODINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
>
> ILI JE NEKA PRIMJENA ZAKONA JAČA OD UGOVORA I NANESENE ŠTETE VLASNIKU
> STANA U GLINSKOJ ULICI BROJ 3, ZAGREB, REPUBLIKA HRVATSKA -
>
> A KAKVA BI TO PRIMJENA I SNAGA ZAKONA BILA JAČA OD TOGA!? OD
> KOGA................TKO BI TO I KAKO LEGALIZIRAO PRED OČIMA SUDA I SABORA
> I SVIJETA - INTERNACIONALNOG SUDA!?
>
> PRIMJENA ZAKONA KRIMINALACA?! A GRAĐANI REPUBLIKE HRVATSKE SE ONDA MORAJU
> TOME DIVITI!? IZRAZITI USHIT.............."U" - SHIT?!
>
> PA ZNATE NEKE NOVINARE KAKO PRATE SVE U TRENDU.............."U"-SHIT-a!
>
> SUSJEDI KAKO STE IZRAZILI SVOJ "U"-SHIT---------------U ISTOM SLUČAJU!?
> ŠTO ZNATE O TOME!?
>
> NIŠTA? A ZAŠTO SUSJEDI NIŠTA NE ZNAJU O TOME!?
>
> PITAJTE IH U REPUBLICI HRVATSKOJ-------------JOŠ NITKO NIŠTA NE ZNA NIŠTA
> O TOME!
>
> --------------------------------------------
>
> INTERNACIONALNO------------PARLAMENTI I SUDOVI.............ŠTO ZNATE O
> TOME!?
>
> TO JE PRAVNA MATERIJA - BUILDING LAW and etc.
>
> Joseph
>
>
>
>
>
>
> ----- Original Message -----
> From: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
>
> To: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
> Sent: Tuesday, January 01, 2013 9:22 AM
> Subject: Re: Slučaj bespravnog građenja, (SFRJ) Republika Hrvatska, u
> Glinskoj ulici br. 3/I, Zagreb - radi se o građenju suprotno građevinskom
> zakonu
>
>
>>
>> Tko je sve krivično odgovoran - u ovom slučaju?!
>>
>> Politika nas ne zanima i tko sve iz politike korupcijski djeluje (SFRJ
>> ili Republika Hrvatska) - to neki drugi neka istraže - zanima nas samo
>> pravni aspekt istog slučaja.
>>
>> Radi se isključivo o building law i ostalim imovinsko-pravnim zakonima
>> koji su prekršeni.
>>
>> Radi se i o tome da su mnogi susjedi djelovali u prilog prekršitelja
>> građevinskog zakona i imovinsko-pravnih zakona.
>>
>> Jesu li ih i danas netko angažirao da djeluju suprotno primjeni svih
>> pozitivnih zakona zajedno s nekim članovima državnih, političkih i
>> medijskih institucija?
>>
>> Želimo pravno sve definirati - okolnosti i glavne sudionike svih
>> krivičnih prijestupa vezanih za isti slučaj.
>>
>> ----------------------------------------------------
>>
>> TKO ISTIČE POZITIVNE PRAVNE VALORIZACIJE NA POLU-JAVAN I SKRIVEN NAČIN U
>> PRILOG PREKRŠITELJA ZAKONA VEZANIH ZA ISTI SLUČAJ!?
>>
>> TKO IH JE SVE UPUTIO DA SE TAKO ISTIČU!?
>>
>> -----------------------------------------------------
>>
>> Joseph
>>
>>
>>
>>
>> ----- Original Message -----
>> From: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
>> Newsgroups: alt.building.law
>> Sent: Sunday, December 30, 2012 5:54 PM
>> Subject: Slučaj bespravnog građenja, (SFRJ) Republika Hrvatska, u
>> Glinskoj ulici br. 3/I, Zagreb - radi se o građenju suprotno građevinskom
>> zakonu
>>
>>
>>> 1. Gradnja nadogradnje kuće bez važeće građevinske dozvole iz 1958.
>>>
>>> 2. Gradnja iznad prostorije s lijeve strane kuće koja je prodana građena
>>> je
>>> suprotno ugovoru (17.09.1965.) i bez građevinske dozvole
>>>
>>> 3. Gradnja stepenica suprotno ugovoru (17.09. 1965.) i bez građevinske
>>> dozvole
>>>
>>> 4. Gradnja nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru poslije
>>> potpisanog
>>> Očitovanja 1967. godine. i bez građevinske dozvole
>>>
>>> 5. Gradnja ograde i prisvajanje zemljišta suprotno ugovoru poslije 1968.
>>> godine
>>>
>>> 6. Gradnja stepenica na stepenice 1989, godine - i kasnije ostakljivanje
>>> i
>>> zatvaranje vratima nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru
>>>
>>> (Postoji predugovor od 17.09.1965. i na poleđini je potvrda primljenog
>>> novca
>>> između kupca i prodavaoca i obaveza nasljednika.)
>>>
>>> --------------------------------
>>>
>>> Građevinska inspekcija nije na vrijeme djelovala nijednom.
>>>
>>> Porezni ured nije reagirao nijednom.
>>>
>>> Komisija koja ispituje porijeklo sticanja vlasništva nije reagirala
>>> nijednom.
>>>
>>> ---------------------------------
>>>
>>> Danas je 30. 12. 2012.
>>>
>>> Još nitko nije u Republici Hrvatskoj - od službenih osoba nitko nije
>>> podnio
>>> tužbu protiv osobe i osoba koje su tako postupale ili dozvoljavale ili
>>> nisu
>>> izvršili inspekciju.
>>>
>>> ----------------------------------
>>>
>>> Imena neka novinari otkriju - svih mogućih krivaca. (Kako su svi ostali
>>> legalni dokumenti nastajali u vezi istoga - neka novinari otkriju!)
>>>
>>> _______________________________
>>>
>>> Što vi mislite koji komunisti su štitili takvo što u SFRJ i kasnije
>>> nacionalisti u Republici Hrvatskoj!?
>>>
>>> Je li i sam Tito umješan u sve to i kasnije nacionalist Tuđman i drugi
>>> poslije njega jer još uvijek ne postoji nijedan sudski proces?
>>>
>>> --------------------------------
>>>
>>> NOVINARI SVIJETA ISTRAGA JE VAŠA. SVE POTREBNE SVJEDOKE POTRAŽITE.
>>>
>>> PRAVOSUDNI ORGANI KRIVIČNOG GONJENJA U REPUBLICI HRVATSKOJ JOŠ ČEKAJU.
>>> (Je li to slučajno da nitko nije za to sve znao?! Prije i još danas!?)
>>>
>>> Joseph
>>>
>>>
>>
>
Tko je sve krivično odgovoran - u ovom slučaju?!
Politika nas ne zanima i tko sve iz politike korupcijski djeluje (SFRJ ili
Republika Hrvatska) - to neki drugi neka istraže - zanima nas samo pravni
aspekt istog slučaja.
Radi se isključivo o building law i ostalim imovinsko-pravnim zakonima koji
su prekršeni.
Radi se i o tome da su mnogi susjedi djelovali u prilog prekršitelja
građevinskog zakona i imovinsko-pravnih zakona.
Jesu li ih i danas netko angažirao da djeluju suprotno primjeni svih
pozitivnih zakona zajedno s nekim članovima državnih, političkih i medijskih
institucija?
Želimo pravno sve definirati - okolnosti i glavne sudionike svih krivičnih
prijestupa vezanih za isti slučaj.
----------------------------------------------------
TKO ISTIČE POZITIVNE PRAVNE VALORIZACIJE NA POLU-JAVAN I SKRIVEN NAČIN U
PRILOG PREKRŠITELJA ZAKONA VEZANIH ZA ISTI SLUČAJ!?
TKO IH JE SVE UPUTIO DA SE TAKO ISTIČU!?
-----------------------------------------------------
Joseph
----- Original Message -----
From: "Teen Galaxy" <
zdravko....@zg.t-com.hr>
Newsgroups: alt.building.law
Sent: Sunday, December 30, 2012 5:54 PM
Subject: Slučaj bespravnog građenja, (SFRJ) Republika Hrvatska, u Glinskoj
ulici br. 3/I, Zagreb - radi se o građenju suprotno građevinskom zakonu
> 1. Gradnja nadogradnje kuće bez važeće građevinske dozvole iz 1958.
>
> 2. Gradnja iznad prostorije s lijeve strane kuće koja je prodana građena
> je
> suprotno ugovoru (17.09.1965.) i bez građevinske dozvole
>
> 3. Gradnja stepenica suprotno ugovoru (17.09. 1965.) i bez građevinske
> dozvole
>
> 4. Gradnja nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru poslije
> potpisanog
> Očitovanja 1967. godine. i bez građevinske dozvole
>
> 5. Gradnja ograde i prisvajanje zemljišta suprotno ugovoru poslije 1968.
> godine
>
> 6. Gradnja stepenica na stepenice 1989, godine - i kasnije ostakljivanje i
> zatvaranje vratima nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru
>
> (Postoji predugovor od 17.09.1965. i na poleđini je potvrda primljenog
> novca
> između kupca i prodavaoca i obaveza nasljednika.)
>
> --------------------------------
>
> Građevinska inspekcija nije na vrijeme djelovala nijednom.
>
> Porezni ured nije reagirao nijednom.
>
> Komisija koja ispituje porijeklo sticanja vlasništva nije reagirala
> nijednom.
>
> ---------------------------------
>
> Danas je 30. 12. 2012.
>
> Još nitko nije u Republici Hrvatskoj - od službenih osoba nitko nije
> podnio
> tužbu protiv osobe i osoba koje su tako postupale ili dozvoljavale ili
> nisu
> izvršili inspekciju.
>
> ----------------------------------
>
> Imena neka novinari otkriju - svih mogućih krivaca. (Kako su svi ostali
> legalni dokumenti nastajali u vezi istoga - neka novinari otkriju!)
>
> _______________________________
>
> Što vi mislite koji komunisti su štitili takvo što u SFRJ i kasnije
> nacionalisti u Republici Hrvatskoj!?
>
> Je li i sam Tito umješan u sve to i kasnije nacionalist Tuđman i drugi
> poslije njega jer još uvijek ne postoji nijedan sudski proces?
>
> --------------------------------
>
> NOVINARI SVIJETA ISTRAGA JE VAŠA. SVE POTREBNE SVJEDOKE POTRAŽITE.
>
> PRAVOSUDNI ORGANI KRIVIČNOG GONJENJA U REPUBLICI HRVATSKOJ JOŠ ČEKAJU. (Je
> li to slučajno da nitko nije za to sve znao?! Prije i još danas!?)
> Ne postoji DOSJELOST I ZASTARA u slučaju kontinuiranog namjernog kršenja
> ZAKONA sve u cilju sticanja IMOVINE koja nije specificirana po UGOVORU i
> bez GRAĐEVINSKE DOZVOLE.
>
> Kakav je to KRIVIČNI ILI PREKRŠAJNI DELIKT, pravnici najbolje znaju.
>
> Očigledno onaj koji je kršio ZAKON NAMJERNO nije očekivao da bi DRŽAVNI
> ORGANI KRIVIČNOG GONJENJA bili kompetentni u takvom slučaju ili da ih ne
> bi nitko otkrio ni prijavio na očigled cijele javnosti.
>
> OD KUDA TAKVA SIGURNOST U PERMANENTNOM KRŠENJU ZAKONA?! TKO IH SVE POKRIVA
> ILI IH JE POKRIVAO SVIH OVIH GODINA!?
>
> KONZEKVENTNO PITANJE SLIJEDI: KAKAV JE TO TIP KORUPCIJE U DRŽAVI!?
>> 1. Gradnja nadogradnje kuće bez važeće građevinske dozvole iz 1958.
>>
>> 2. Gradnja iznad prostorije s lijeve strane kuće koja je prodana građena
>> je
>> suprotno ugovoru (17.09.1965.) i bez građevinske dozvole
>>
>> 3. Gradnja stepenica suprotno ugovoru (17.09. 1965.) i bez građevinske
>> dozvole
>>
>> 4. Gradnja nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru poslije
>> potpisanog
>> Očitovanja 1967. godine. i bez građevinske dozvole
>>
>> 5. Gradnja ograde i prisvajanje zemljišta suprotno ugovoru poslije 1968.
>> godine
>>
>> 6. Gradnja stepenica na stepenice 1989, godine - i kasnije ostakljivanje
>> i
>> zatvaranje vratima nadstrešnice na južnoj terasi suprotno ugovoru
>>
>> (Postoji predugovor od 17.09.1965. i na poleđini je potvrda primljenog
>> novca
>> između kupca i prodavaoca i obaveza nasljednika.)
>>
>> --------------------------------
>>
>> Građevinska inspekcija nije na vrijeme djelovala nijednom.
>>
>> Porezni ured nije reagirao nijednom.
>>
>> Komisija koja ispituje porijeklo sticanja vlasništva nije reagirala
>> nijednom.
>>
>> ---------------------------------
>>
>> Danas je 30. 12. 2012.
>>
>> Još nitko nije u Republici Hrvatskoj - od službenih osoba nitko nije
>> podnio
>> tužbu protiv osobe i osoba koje su tako postupale ili dozvoljavale ili
>> nisu
>> izvršili inspekciju.
>>
>> ----------------------------------
>>
>> Imena neka novinari otkriju - svih mogućih krivaca. (Kako su svi ostali
>> legalni dokumenti nastajali u vezi istoga - neka novinari otkriju!)
>>
>> _______________________________
>>
>> Što vi mislite koji komunisti su štitili takvo što u SFRJ i kasnije
>> nacionalisti u Republici Hrvatskoj!?
>>
>> Je li i sam Tito umješan u sve to i kasnije nacionalist Tuđman i drugi
>> poslije njega jer još uvijek ne postoji nijedan sudski proces?
>>
>> --------------------------------
>>
>> NOVINARI SVIJETA ISTRAGA JE VAŠA. SVE POTREBNE SVJEDOKE POTRAŽITE.
>>
>> PRAVOSUDNI ORGANI KRIVIČNOG GONJENJA U REPUBLICI HRVATSKOJ JOŠ ČEKAJU.
>> (Je li to slučajno da nitko nije za to sve znao?! Prije i još danas!?)
>>
>> Joseph
>>
>>
>