Cześć:)
Chciałabym Wam powiedzieć o pewnym zdarzeniu o którym sobie dziś przypomniałam. W pierwszy piątek byłam w moim osiedlowym kościele, i tam jest taki stary ksiądz, który przez 40 lat był w Afryce misjonarzem. Mówił on kazanie opierając się na Dzienniczku siostry Faustyny o miłosierdziu Boga i kulcie miłosierdzia. Niby nic nowego, ale w pewnym momencie zaczął opowiadać o szczególnych obietnicach związanych z Wielkim Tygodniem, Koronką do Miłosierdzia i Niedzielą Miłosierdzia. To co mówił wydawało się wręcz niewiarygodne, bo dotyczyło szczególnego odpustu: zupełnego odpuszczenia win i kar.
To jest coś więcej niż odpust zupełny. "Ten
polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych, należnych za popełnione
grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Najszczególniejsza
łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów, z
wyjątkiem sakramentu chrztu świętego, albowiem odpuszczenie win i kar
jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego."
Ksiądz zakończył kazanie powtarzając kilkakrotnie "potrzeba tak malutko..."
Po powrocie do domu sprawdziłam i naprawdę coś takiego jest !
Informacje znalazłam na oficjalnej stronie Sanktuarium w Łagiewnikach:
http://www.milosierdzie.pl/kult_nabozenstwo.php Z tego co usłyszałam na kazaniu polega ona na opuszczeniu win i kar, a że żyjemy w świecie zmiennym i pełnym dziwnych kataklizmów, wypadków samolotowych i innych, fajnie móc się nie martwić że jeszcze trzeba coś odpokutować;p
Kult ten polega na 9 dniowej nowennie od Wielkiego Piątku- czyli 9 dni Koronka do Miłosierdzia Bożego i po 9 dniach w niedzielę Miłosierdzia Bożego komunia św. "komunia
święta musi być nie tylko godna, ale musi spełniać podstawowe wymagania
nabożeństwa do Miłosierdzia (ks. I. Różycki)"- cokolwiek to nie znaczy, ale wydaje mi się że po prostu z miłością i zaufaniem:)
pozdrawiam Was serdecznie
Asia
--
=========Program spotkań wspólnoty (Patrz druga zakładka :)=> Tutaj można zapisywać się na modlitwę wstawienniczą , pomoc przy organizacji spotkań itd ==========
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AhF4skfFSB7BdEcxZTRyTVNJcFhmSy1tVThEYW5hdUE&hl=en
==========Strona Wspólnoty Alfa==========
http://www.namiasteczku.org/50latDA/index.php/wspolnota-alfa
==========Forum Alfa==========
http://www.alfakrakow.fora.pl/
--
Aby wypisać się z grupy wyślij maila na adres: wspolnota-alf...@googlegroups.com
Więcej opcji na: http://groups.google.com/group/wspolnota-alfa?hl=pl