Witajcie,
W weekend 20-22 maja 2011 odbędzie się w Lanckoronie kurs: "Mój facet, moja kobieta". Prowadzi go dla nas od wielu lat Jurek Demski, teolog rodziny i
małżeństwa, pracownik poradni rodzinnej i jednocześnie niesamowity facet,
który potrafi w prosty i pełen humoru sposób mówić o poważnych
sprawach.
Ten Kurs pomoże Ci w odpowiedzi na pytanie, czy jesteś na
dobrej drodze. Pozwoli Ci jeszcze raz przyjrzeć się fundamentom, na
których budujecie, a także pomoże w świeżym spojrzeniu na bieżące sprawy
w relacji.
Jeżeli nie masz jeszcze tej jedynej, tego jedynego to Kurs
pozwoli Ci lepiej się przygotować, gdy już ten czas nadejdzie.
Jeżeli już byłeś lub byłaś na tym weekendzie i udało Ci się znaleźć w
nim coś wartościowego, to prosimy, zaproś swoich przyjaciół, znajomych,
być może szukają jasności i pomocy w tej dziedzinie. Ten weekend ma
również charakter preewangelizacyjny, dlatego skierowany jest dla
każdego. Dajcie znać proszę w waszych Wspólnotach. Dzięki :)
Tematyka kursu:
- Adam i Ewa - czego Bóg pragnie dla swojego stworzenia?
czyli kilka słów o prawdziwej miłości.
- Czy to Ten, czy to Ta?
jak rozpoznawać wolę Bożą.
- Jak dobrze się poznać?
czyli jak uniknąć rozczarowań (nie kupuj kota w worku!).
- Rozwiązywanie konfliktów.
parę praktycznych wskazówek, jak się porozumieć, kiedy mamy różne zdania.
- A co z leżeniem?
czyli dlaczego określenie granic w relacji ułatwia dojście do celu.
Koszt Kursu: 120 zł (dla studentów 20 zł zniżki)
Zapisy i informacje: zglos...@enchristo.eu
lub tel. 503 056 310
* Kurs nie jest formalnym kursem przedmałżeńskim, ale praktycznym spojrzeniem na sprawy relacji damsko - męskich z Bożej perspektywy.
Świadectwo wspólnoty Harambee:
http://www.harambee.przymierze.info/jak_chodzic.htm
Wypowiedzi uczestników kursu:
Michał:
O
tym kursie dowiedziałem się od kolegi. To on mnie namówił żebym
pojechał. Bardzo miło wspominam te parę dni w Lanckoronie. Kurs podobał
mi się i dał mi dużo. Są to rzeczy które mają wpływ na moje życie, do
tej pory wspominam niektóre słowa Jurka. Myślę, że warto organizować te
kursy i warto na nie jeździć!
B:
Czy taki kurs ma sens? Oczywiście! Po
pierwsze dla ludzi zupełnie zielonych w tematyce otwiera baaaardzo
szeroko oczy, uświadamia jak ważną i skomplikowaną sprawą jest tworzenie
z drugą osobą dobrej i pięknej relacji. I co bardzo ważne - pokazuje
jak do czegoś takiego dojść! Ten kurs wiele dał mi osobiście -
uświadomił mnie i mojemu chłopakowi, że podstawą naszego związku ma być
Bóg a nie nasze najlepsze nawet intencje. W efekcie, właśnie od
ukończenia kursu codziennie czytamy Pismo Święte, kawałek po kawałku. To
chyba najlepszy dowód jakie owoce może przynieść uczestnictwo w takim
kursie :)
kh:
Dla mnie to był wyjazd o tym JAK BUDOWAĆ
RELACJE z drugą osobą; że jest coś ważniejszego w życiu i w naszych
relacjach niż tylko, "żeby było miło", a potem "żeby przetrwać do
pierwszego". Ten weekend był właśnie takim zatrzymaniem w codziennej
bieganinie i pomyśleniem: dokąd właściwie biegniemy i CO tak naprawdę
JEST WAŻNE? A prowadzący - Jurek - ma ogromne doświadczenie i wie, o
czym mówi; nie zmarnował ani chwilki tego czasu w Lanckoronie.
Dzięki!!!
Lityl:
Hej! Na kursie byłam niestety tylko jeden
dzień, więc się specjalnie nie nachodziłam. Pochodziłam za to trochę
wcześniej i się zmęczyłam. Jeśli chcesz wiedzieć, jak chodzić i się nie
zmęczyć - zbieraj manatki i jedź do Lanckorony!
Marta:
"Jak
chodzić ze sobą?". Każdy z nas wie lub wydaje mu się, że zna odpowiedź
na to pytanie, przecież to takie proste. Ja też tak myślałam, że wiem co
to znaczy. Jednak pojechałam na kurs. Stwierdziłam, że nawet jeśli się
niczego nie dowiem to może poznam fajnych ludzi. Po kursie dowiedziałam
się jednego: niestety tylko wydawało mi się, że wiem co to znaczy
chodzić z kimś.
Poznałam tam wiele fajnych osób, z którymi nadal utrzymuję kontakt,
pomimo, że niektórzy są już poza granicami kraju. Poza tym już wiem
teraz na pewno co to znaczy "chodzić z kimś" i JAK to robić, bo to chyba
najważniejsze. Doceniłam w końcu znaczenie takich słów jak: kocham czy
przyjaźń, a także zrozumiałam, iż związek z drugą osobą to bardzo
poważna sprawa, na którą nie można decydować się w przypływie chwilowego
wzruszenia. Dowiedziałam się jak chodzić po drogach życia, by go nie
zmarnować.
Jeśli jesteś osobą, która zastanawia się co zrobić z swoim życiem i
szuka drogi to jest to kurs dla Ciebie, nauczysz się tam JAK CHODZIĆ.
Zapraszamy do odwiedzenia strony
www.enchristo.eu
--
=========Program spotkań wspólnoty (Patrz druga zakładka :)=> Tutaj można zapisywać się na modlitwę wstawienniczą , pomoc przy organizacji spotkań itd ==========
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AhF4skfFSB7BdEcxZTRyTVNJcFhmSy1tVThEYW5hdUE&hl=en
==========Strona Wspólnoty Alfa==========
http://www.namiasteczku.org/50latDA/index.php/wspolnota-alfa
==========Forum Alfa==========
http://www.alfakrakow.fora.pl/
--
Aby wypisać się z grupy wyślij maila na adres: wspolnota-alf...@googlegroups.com
Więcej opcji na: http://groups.google.com/group/wspolnota-alfa?hl=pl