Kouření před školou

75 views
Skip to first unread message

Zdeněk Bělecký

unread,
Sep 15, 2011, 4:14:49 AM9/15/11
to praha...@googlegroups.com
Vážení rodiče, 
stejně jako vám nám vadí kouřící středoškoláci před branami školního areálu, mezi kterými se proplétají žáci naší školy. Už mnohokrát jsme o tom jednali s vedením soukromé střední školy GAPE, které pronajímáme prostory (viz níže uvedený dopis ze dne 13.9.2011). Budeme rádi, když nám i vy pomůžete tím, že vyjádříte svůj názor. Děkujeme. 

Zdeněk Bělecký, ředitel ZŠ Meteorologická


Vážená paní ředitelko,
obracím se na Vás s žádostí o bezodkladné přijetí účinných opatření k zamezení kouření studentů Vaší školy jak uvnitř školního areálu, tak před vstupem do areálu školy u parkoviště v ulici Brunelova. Vzhledem k tomu, že jsme o tomto problému spolu již mnohokrát jednali, si dovoluji upozornit na skutečnost, že dosavadní postupy byly neúčinné, respektive byly účinné vždy jen zčásti nebo po velmi krátkou dobu.
Dnes jsem byl znovu svědkem situace, kdy si studenti zapalují cigarety hned za pavilonem tělocvičny a vzápětí se shluknou před branou školního areálu.
Hloučky kouřících studentů se prodírají žáci prvního stupně, a to jak ráno při příchodu do školy, tak odpoledne při jejím opouštění. Pokud jsou studenti nepřítomni, nahrazují je hromady nedopalků v bezprostředním okolí bran i uvnitř areálu. Pominu-li devastující "výchovný" účinek tohoto příkladu na děti, je jedním z důsledků tohoto jednání i vytváření negativního postoje rodičovské veřejnosti k naší škole. Na nepřijatelnost tohoto stavu opakovaně poukazují naši učitelé, rodiče našich žáků i žákovská samospráva.
V době, kdy každá základní škola bojuje o žáky, je tento stav nadále neudržitelný, protože ohrožuje dobrou pověst naší školy.
Vážená paní ředitelko, považuji tento problém za natolik závažný, že Vás v této souvislosti chci upozornit, že s ohledem na zájmy základní školy a její dobré pověsti u místních občanů zvažuji vypovězení smlouvy o pronájmu.
Na vědomí:
Mgr. Jiří Koubek, starosta MČ Praha - Libuš

Hofman Miroslav, 2N

unread,
Sep 15, 2011, 5:12:11 AM9/15/11
to praha...@googlegroups.com
Nabizim zkusenost ze sve firmy provozujici areal budov.

Obcas nauctujeme mastny uklid po kuracich prislusne firme. Na urcitou dobu okamzite pouci sve zamestnance (v tomto pripade zaky a ucitele) tak razantne ze dalsi pulrok je od kuraku pokoj.
Vedeni firmy (skoly )ma prostredky k vydani a vymozeni prikazu u svych zamesrnancu. Provozovatel budovy k cizim zamestnancum tyto prostredky nema.
S pozdravem
Hofman



Odesláno z iPhone

15.9.2011 v 10:14, "Zdeněk Bělecký" <zdenek....@gmail.com<mailto:zdenek....@gmail.com>>:
--
Tuto zprávu jste obdrželi, protože odebíráte skupinu „Diskusní fórum Praha - Libuš“ služby Groups Google
Pro přispívání do této skupiny, odešlete e-mail na <mailto:Praha...@googlegroups.com> Praha...@googlegroups.com<mailto:Praha...@googlegroups.com>
Chcete-li odhlásit odběr této skupiny, pošlete e-mail na adresu <mailto:Praha-Libus...@googlegroups.com> Praha-Libus...@googlegroups.com<mailto:Praha-Libus...@googlegroups.com>
Další nastavení najdete v této skupině na adrese <http://groups.google.com/group/Praha-Libus?hl=cs> http://groups.google.com/group/Praha-Libus?hl=cs

Zdeněk Horčík

unread,
Sep 15, 2011, 11:35:29 AM9/15/11
to Diskusní fórum Praha - Libuš
Řešení navržené panem Hofmanem mi připadá nadějné, asi předpokládá
předběžnou informaci, že bude v dohledné době použito a potom nezbývá,
než opravdu úklid objednat a částku GAPE fakturovat. Předchozí
návštěva kritických míst s paní ředitelkou GAPE by nejspíš pomohla,
jak jako prevence, tak jako důkaz. Možnost občasné kontroly městskou
policií a sankce za znečišťování prostředí nedopalky je asi
problematická, těžko bude někdo chycen v okamžiku odhazování
nedopalku, samotné kouření za vraty areálu školy postižitelné určitě
není.

Zdeněk Horčík

Zdeněk Bělecký

unread,
Sep 15, 2011, 12:46:09 PM9/15/11
to praha...@googlegroups.com
Díky za oba náměty. GAPE podle smlouvy přispívá na úklid areálu školy, úklid veřejných prostor (parkoviště) zajišťuje jejich majitel, v tomto případě MHMP, jedině ten by to tedy musel vymáhat - ale po kom, že? Vedení GAPE je se situací i naší nespokojeností samozřejmě dobře a dlouho obeznámeno, ale argumentuje tím, že se 1) snaží studenty vyhánět, což podle nás příliš nefunguje, 2) že tam kouří i naši žáci, což není pravda, a 3) jejich rodiče, což neovlivníme. Občasná kontrola strážníků kvůli odhazování nedopalků by určitě prospěla, ale nemohou tam být každou přestávku. Myslím si ale, že se pokoušíme řešit problém za někoho jiného, není to tak? 
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages