فرض کنید یک مدیر حساب پم شرایط خود را به شرح زیر اعلام می کند:
(حداقل سرمایه 1 دلار، مشارکت در سود 50%، جریمه برداشت زودتر از موعد 20%)
حال اگر در مدت 1 ماه حساب مذکور 17 درصد رشد کند، سود حاصله در این ماه معادل 1700 دلار خواهد بود.
با توجه به درخواست مدیر حساب، 50 درصد از سود حاصله (850 دلار) باید برای وی واریز گردد. حال 850 دلار باقیمانده از سود این ماه باید به نسبت سرمایه اولیه بین سرمایه گذاران تقسیم گردد:
مدیر حساب: 30% = 255 دلار، سرمایه گذار اول: 50% = 425 دلار، سرمایه گذار دوم: 20 % = 170 دلار
و در ماه جدید سرمایه ها به صورت زیر مجدد تقسیم می گردد.
مدیر حساب: 595 + 510 + 3000 = 4105 دلار
سرمایه گذار اول: 425 + 5000 = 5425 دلار
سرمایه گذار دوم: 170 + 2000 = 2170 دلار