خدمات تولید محتوا حرفه ای

3 views
Skip to first unread message

Anti natalism

unread,
Jul 23, 2023, 12:06:27 PM7/23/23
to وبلاگ من

تولید محتوا چیست؟
«محتوا پادشاه است» حتماً این جمله معروف در مورد اهمیت تولید محتوا را شنیده اید، اینطور نیست؟ کمتر کسی پیدا می شود که سخنی از بیل گیتس در تمجید از تولید محتوا نشنیده باشد. اما منظور او از محتوا چه بود؟ آیا همه محتوا پادشاه است؟ یک متخصص محتوا باید چه نوع محتوایی تولید کند تا برای کاربران اینترنتی ارزشمند باشد؟ یافتن پاسخ این سوالات به ما به عنوان کارشناسان تولید محتوا کمک می کند تا از رازهای تولید محتوا مطلع شویم. بیایید و یاد بگیرید که چگونه محتوای همیشه سبز و با کیفیت بنویسید که هم مورد پسند خوانندگان باشد و هم گوگل آن را دوست داشته باشد و از طرف دیگر برای مشاغل مفید باشد. آنچه در زیر خواندید یک راهنمای جامع برای تولید محتوا است.
this
در ژانویه 1996، بیل گیتس در وبلاگ خود درباره نقش مهم تولید محتوا در دنیای آینده و در اینترنت نوشت. اکنون که در سال 1400 هستیم، تولید محتوا همچنان اهمیت دارد و فکر نمی کنیم به این زودی ها نقش و اهمیت خود را از دست بدهد. جالب است بدانید که بیل گیتس در همان سال نوشت که باید به تولیدکنندگان محتوای اینترنتی حقوق مناسبی داده شود. زیرا از نظر او کارشناس تولید محتوا فردی است که بتواند در زمینه فروش، بازاریابی و افزایش آگاهی از برند در هنر نویسندگی و تولید محتوای صحیح و اصولی کمک کند. اما یک کارشناس تولید محتوا دقیقا باید چه کار کند؟ از کجا شروع کنیم، چگونه بفهمیم که آیا محتوای او به کسب و کار کمک می کند یا نه؟ و اصلاً تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا در بازاریابی محتوا به معنای فرآیند انتخاب موضوعات مطابق با نیاز کاربران است که به عنوان پرسونای مشتری شناخته می شود و بر اساس موضوعات انتخابی، محتوای اولیه و سئو محور تولید می کند. راه اندازی کمی سخت بود؟


منظور ما از تولید محتوا در بازاریابی محتوا این است که باید محتوایی ایجاد کنیم که کاربر یا بازدیدکننده آن را دوست داشته باشد و دوست داشته باشد. از این طریق می توانیم کاربر را به سمت خرید محصول، استفاده از خدمات یا کار مهم خود سوق دهیم.


تولید محتوا تنها شامل متن نیست، بلکه شامل محتوای بصری مانند ویدئو یا اینفوگرافیک نیز می شود. در فرآیند تولید محتوا باید محتوا را به شیوه ای مفید و ارزشمند برای شخصیت مشتری تولید کنیم. اما چگونه بفهمیم چه محتوایی ارزشمند است؟
به عنوان یک قاعده کلی، هر محتوایی که پاسخگوی سوالات کاربر باشد، دغدغه های او را در موضوع خاصی برطرف کند، بر اساس نیاز مخاطب نوشته شود، جنبه سرگرمی داشته باشد یا به طور کلی به او در فرآیند یادگیری کمک کند، به عنوان محتوای ارزشمند شناخته می شود. در تولید محتوا دقیقاً به دنبال همین کیفیت ها هستیم.

با این تعریف، هر چیزی که امروزه در دنیای اینترنت می خوانید، گوش می دهید یا تماشا می کنید به عنوان محتوای الکترونیکی شناخته می شود: پادکست، ویدئوها و پادکست های یوتیوب، ویدئوهای کوتاه یک دقیقه ای در اینستاگرام، پست های تلگرام و محتوای وبلاگ و وبسایت. اما در این بین باید به تفاوت بزرگ تولید محتوای معمولی و تولید محتوا در بازاریابی محتوا که زیرمجموعه بازاریابی دیجیتال است اشاره کنیم. هدف از تولید محتوا در بازاریابی دیجیتال فروش محصولات، رفع نیازهای کاربران، برندسازی یا تبلیغات است. بنابراین تولید محتوا در بازاریابی محتوا همواره با برنامه ریزی و تدوین استراتژی همراه است. فقط با نوشتن یک مقاله 2000 کلمه ای در مورد دیدنی های ترکیه نمی توانید خود را به عنوان یک متخصص تولید محتوا ببینید. تولید محتوا تنها نوشتن یا تولید فیلم و عکس نیست، بلکه عامل مهمی به نام استراتژی محتوا در پس زمینه آن پنهان شده است. یعنی همه چیز برای رسیدن به هدف خاصی انجام می شود.


چرا تولید محتوا مهم است؟
ست گودین، بازاریاب معروف و نویسنده کتاب های بازاریابی، می گوید که بازاریابی محتوا تنها چیزی است که از بازاریابی باقی مانده است. به گفته وی، مشتریان و کاربران دیگر به دنبال دیدن و خرید محصولات نیستند، بلکه تشنه شنیدن داستان محصولات هستند. بنابراین تولید محتوا هر روز بیش از دیروز برای کسب و کارها اهمیت پیدا کرده است. اگر مردم فقط به دنبال خواندن اطلاعات محصول بودند، بروشورها کافی بود. اما آنچه باعث رونق کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای آنلاین می شود، استفاده صحیح از دانش در تولید محتوا و به طور کلی بازاریابی محتوا است.

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages