Pišem za vse tiste, ki še nimate diplome in ki se sprašujuete, kako in kaj zdej, ko je diploma že skori zrihtana:
Ta teden sem se oglasu malu na našem referatu, kjer so zgleda postali zlu prijazni medtem, ko sem gledau proč, in malo povpraševal po tem, kako je s spletnimi prijavami na vpis za nas, ki še nimamo vseh pogojev izpolnjenih (na tej povezavi:
http://www3.fgg.uni-lj.si/vse-za-studij/vpis-20122013/ii-stopnja/).
Odgovor je naslednji:
Prijavo izpolnimo čist normalno, le na zadnji strani nam ni potrebno vpisati nikakršnega povprečja, ker smo itak študentje FGG in nas majo v bazi, tku da nam lahko povprečje oni izračunajo kadarkoli hočejo. Označit moramo tudi, da nimamo izpolnjenih še vseh obveznosti in pod opombe pripisat, da moramo opravit še zagovor diplome in kdaj približno bomo imeli zagovor diplome (3. oz. 4. teden v septembru).
Za diplomo pa je tako, da rabimo nujno imet potrdilo mentorja, da je diploma zadovoljiva, in potrdilo knjižnice, da so viri in oblika diplome ustrezna. Ko imamo to v roki, gremo z diplomo na CDju na referat in poleg prinesemo še vse priloge, ki ne morejo it na CD (sklepam, da kkšni načrti al pa kej takega), da oni vse to prečekirajo in potrdijo, da so vse priloge prisotne. Po tem nam izdajo naslovno strani (tisto z znakom univerze in naslovom diplome) in lahko gremo vse skupaj nest zvezat/zlepit in prinesemo nazaj. Vse to moramo opravit do vključno s 7.9., prvi petek v septembru, so pa na referatu rekli, da toplo svetujejo, da se pojavimo na njihovih vratih vsaj en teden prej. Za zagovore diplom pa nisem še nič spraševal, ker se mi je zdelo vseeno še preveč zgudi.
Upam, da je komu to usaj malo pomagalo. ;)