zrejme by bolo fer uviest nejakym sposobom vsetky moznosti.
to "Ul." v Ul.Novomeskeho I/II by som takisto odstranil
--
---
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
On Sat, May 23, 2015 at 06:37:54AM +0200, Jozef Riha wrote:
> to uz je trochu extrem, nie? a skoro sa ziada dodat, ze taketo nieco je
> mozne len u nas. :-)
>
> mp sa uz - tak trochu podla mojho ocakavania - neozval,
h? kedy? ako?
> ale aby som to jeho
> nie velmi hovoriace "nic nemenit" rozpitval a uzavrel. pri rieseni ulic
> budem ctit nasledovne principy:
>
> 1. mapujeme realitu (
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Good_practice#Map_what.27s_on_the_ground)
> vychadzam z toho, ze aktualne data popisuju tabulku teda nebudem prepisovat
> sturovu na ludovita stura, vajanskeho na svetozara vajanskeho.
dobre
> pokial je
> vsak nazov vylozene nespravne (preklep, chybajuca diakritika, nespravne
> pouzitie), tento opravim. takisto budem rozvijat skratky (nasledujuci bod)
> 2. neskracujeme (
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Names#Abbreviation_.28don.27t_do_it.29)
> z nam. sa stane namestie, z snp alebo slov. nar. povst. bude slovenskeho
> narodneho povstania.
ak to nie je v rozpore s tabulkou.
kludne dopln full_name alebo pod, ale name nechaj normalne.
niektore nazvy su "nam SNP". neprepisuj na "slovenskeho nar..."
Túto správu ste prijali, pretože ste prihlásení na odber správ skupiny „Openstreetmap Slovakia“ služby Skupiny Google.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
ja zatial (pomaly) postupujem s manualnym expandovanim skratenych (vacsinou krstnych) mien. su veci, kde ale absolutne netusim ako.
dalsia vec. vidite nejaky hlbsi zmysel v uvadzani slova "ulica" do nazvu ulice?
--
---
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
A preco nemoze byt kostol kostolom, ked moze byt katedrala, bazilika, dooooom a cerkev? :-D
Lebo kostol je implicitne?
No v slovencine je to trochu zazrazne ...
Lebo mame cesty, a namestia ... co je ok, ale s tymto Ruzova ulica vs. Ulica pri trati ...
Dodi
je rozdiel medzi datami v osm a vyrendrovanou mapou
Sent from my Sony Xperia™ smartphone
Mozno nejaka na slovencinu orientovana logika by to dala... ale asi nemozeme predpokladat,
ze v juhoafrickej republike bude niekto implementovat logiku vychadzajucu z jazykovych pravidiel slovenciny...
http://jazykovaporadna.sme.sk/q/8056/
--
Moj nazor:
Zrus tie ulice
Aj ostatne hluposti. Je tam toho dost v osm. Ak je raz tag tak je tag. Len to treba niekde napisat, a reci, ze najprv hento a tamto si nevsimaj. Lebo sa nic nespravi :)
A len tak: nazov so slovom ulica patri do name:sk
Sent from my Sony Xperia™ smartphone
> Jose, ak to vyzera tak, ze diskusia na tuto temu uz neprinasa ziadne nove idei, tak by sa malo pristupit k hlasovaniu o prezentovanych moznostiach. Myslim ze by sa viac ludi vyjadrilo.
> V tejto suvislosti este pridam staznost na funkcionalitu google groups.
> Namiesto toho, aby v pate kazdej spravy bol odkaz na cele diskusne vlakno, aby si clovek mohol jednoducho a rychlo precitat historicke prispevky,
> su tam informacie ovela menej uzitocne. Ak by sa toto dalo zmenit, tak prinajmensom tomuto prispeivatelovi by to ulahcilo zivot.
Prva a posledna sa neda zrusit, zjavne je to poziadavka „zhora“ ...
--
Ak chcete zrušiť odber z tejto skupiny, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com
Túto správu si zobrazíte na adrese https://groups.google.com/d/msg/osm_sk/topic-id/message-id
Ďalšie možnosti nájdete na adrese https://groups.google.com/d/optout
jediny dovod co vidim je ak je v meste aj "ulica 1.maja" aj "namestie 1.
maja" tak ulicu nechat na zdoraznenie.
"mierova" vs "mierove namestie" imho netreba ulica (ina koncovka)
ahojte,
pustil som sa zlahka do upratovania nazvov ulic. myslim si, ze nemusime
mat 4 varianty pre ulicu J. C. Hronskeho, teda napr. J.C. Hronskeho,
Jozefa Cigera Hronskeho, Jozefa C. Hronskeho a pod.
zamyslam sa vsak nad tym, ci napr. laca novomeskeho a ladislava
novomeskeho je ta ista ulica alebo ich treba odlisit. pripadne otagovat
rovnako a pridat ku kazdej alt_name.
podobne problemy vznikaju aj pri neslovenskych menach ako napr. lajosa
kossutha, ktory ma madarsky i slovensky variant.
aky je vas nazor?
Mozno by sa zislo pozerat, ci ma way patricne tagy aby sa dal jednoznacne rendrovat spravny nazov
Sent from my Sony Xperia™ smartphone