Am și eu o problemă și nu-mi dau seama deloc care este buba. De ce ma rutează așa (http://g.co/maps/xw7rj) și nu așa (http://g.co/maps/wttsh)? Cine găsește o rezolvare primește un biscuite :)
Cine ştie ce înălţime are Intercontinentalul? Văd că a dispărut în sfârşit clădirea fantomă.
> --
> Aţi primit acest mesaj deoarece sunteţi abonat la grupul "Mapping Romania" din Google grupuri.
> Pentru mai multe opţiuni puteţi vizita acest grup la
> http://groups.google.com/group/mapping-romania?hl=ro
90m... ce cladire fantoma ca era oki desenat, acu vad ca a disparut ?
De fapt 86m ar fi stas, 90m probabil ingineresc vorbind, cu tot cu
etajul tehnic... la etajul 21 (80m) este zoan festifa, clubul si
restaurantul.
Era o clădire fantomă de cel puţin 300 de metri.
On Feb 25, 2012 12:56 PM, "Andrei Cioaca" <andr...@gmail.com> wrote:
>
> On 25.02.2012 12:47, Radu Ionita wrote:
>>
>>
>> Cine ştie ce înălţime are Intercontinentalul? Văd că a dispărut în sfârşit clădirea fantomă.
>>
>
> 90m... ce cladire fantoma ca era oki desenat, acu vad ca a disparut ?
>
>
Ah, atunci da trebuie facut corect.
Sau accident, ca nu reusesc sa fac la nici un alt drum sa apara asa ceva.
Incercind sa moderez o locatie Andy (cica centru comercial
http://goo.gl/IM1o0) alta Gresie si Faianta Regata (http://goo.gl/eRYXs,
http://goo.gl/INzLG, http://goo.gl/o0Jy2 centru comercial) am zis ok nu
or avea categorie de Magazin.
Dau sa creez un poi si sunt tata o gramada de Magazin .... de ce vrei si
ce nu vrei de faianta nu am vazut dar sunt peste 20 de categorii de
magazine daca nu mai bine si pui dracu Magazin simplu si gata.
Deci centru comercial in acceptul meu inseamna mai multe (CEL PUTIN 2)
sub acelasi acoperis genul Mall-urilor chiar si Real intra aici ca are
si zona de comercianti. Dar sa nu vad magazine gen PIC, Sell-Gros, Real
ca alea nu au nici o treaba sunt un singur vinzator (exeptie chioscuri
de ziar, bancomate, gisee de banca, vinzatorii de covrigi si alte minuturi).
A si asta se trage cred ca din optiunile afisate mai jos in lista cu
icoane unde e trecut Centru comercial.
Bogdan
Asa stiam si eu ca sunt aleatoare si dispar cum au ele chef.
Mai spun o dată: felul cum arată icoanele demontează că sunt erori oricum.
“Demonstrează “ nu “demontează “ :-)
Au disparut o gramada de boundary de pe harta (desi ele sa gasesc la cautare, nu sunt afisate). Uite doar un exemplu aici:Aveti idee ce s-a intamplat?
--
Aţi primit acest mesaj deoarece sunteţi abonat la
grupul "Mapping Romania" din Google grupuri.
Pentru mai multe opţiuni puteţi vizita acest grup la
http://groups.google.com/group/mapping-romania?hl=ro
S-au actualizat si pe mobile si pe maps dar toate strazile de parcare
sau delimitate au ramas disparute, ale amia trebuei reparate, in rest
fonturile merg desi nu sutn exact cel ecorecte cu virgula, sutn cu
sedila dar important e na se mapeaza corect acuma.
Pentru a preveni rutarea pe drumuri în construcţie şi marcate ca atare e deajuns să nu fie desenat segmentul de conectare cu un drum în folosinţă eventual şters acel segment dacă există. Nu are sens să fie şterse mai multe segmente din cauza unui bug iar dacă se găsesc soluţii de moment care implică un minim de efort eu spun să le folosim.
De acord cu tine.
sâmbătă, 10 martie 2012, 11:12:14 UTC+2, Radu RDX a scris:
Pentru a preveni rutarea pe drumuri în construcţie şi marcate ca atare e deajuns să nu fie desenat segmentul de conectare cu un drum în folosinţă eventual şters acel segment dacă există. Nu are sens să fie şterse mai multe segmente din cauza unui bug iar dacă se găsesc soluţii de moment care implică un minim de efort eu spun să le folosim.
--
Am si eu o problema : pentru majoritatea institutiilor nu mi se afiseaza denumirea si eventual iconul specific daca sunt cladiri ,in schimb daca sunt boundary mi se afiseaza.Poate sa ma lamureasca cineva cum sa rezolv problema?Multumesc !!!
--
--
A�i primit acest mesaj deoarece sunte�i abonat la
grupul "Mapping Romania" din Google grupuri.
Pentru mai multe op�iuni pute�i vizita acest grup la
http://groups.google.com/group/mapping-romania?hl=ro
Faza cu POI nu e grozava cind astia fac update de imagini si sunt deplasate ff rau de realitate.
O sa mai ridic klm-ul in overlay dar aveam ceva probleme. Sper sa fi rezolvat
--
Aţi primit acest mesaj deoarece sunteţi abonat la
grupul "Mapping Romania" din Google grupuri.
Pentru mai multe opţiuni puteţi vizita acest grup la
http://groups.google.com/group/mapping-romania?hl=ro
Trebuia să încerci să modifici fiecare intersecție sau segment, nu toată ruta.
--
> și am aceiași problema. Ce ma sfatuiti? --
On 03/26/2012 11:22 PM, Liviu Roman wrote:
> Acolo unde nu merge să se repare numele unei rute, se reface ruta în
> totalitate. Se șterge cea veche și se adaugă una nouă. Atunci se
> repară din câte am observat. --