otvorite map fajl u GlobalMaperu kad se pojavi karta odite na Export
WebFormats i odaberete Export KML / KMZ i naravno odaberete KMZ
odaberete odre�enu rezoluciju i sejvate u odre�eni folder .Otvorite
GooglEarth i otvorite KMZ fajl i uzivajte ,po takvoj karti mozete i crtati
buduci Trag Vaseg kretanja te isti spremiti kao KML fajl i otvarati ga u
Oziexploreru i prebaciti u GPs ure�aj a to izgleda ovako
koristio sam kartu Mosora
Našao sam KML datoteke koje ih postavljaju u Google Earth.
Ako slučajno imate te karte, možete downloadati slijedeći ZIP:
http://rapidshare.com/files/314678546/GoogleEarth.zip.html
Najbolje je sve PNG-ove snimiti u isti direktorij na hard disku i u
njega raspakirati gornji ZIP.
On 1 pro, 10:06, EsArt <es.artMA...@inet.hr> wrote:
> pregledavanje ovakve karte u Googlu cini iznimno zadovoljstvo ,naravno
> karta mora biti "kalibrirana" a za izradu KMZ fajla potreban vam je program
> GlobalMapper a postupak za izradu fajla je slijedeci
>
> otvorite map fajl u GlobalMaperu kad se pojavi karta odite na Export
> WebFormats i odaberete Export KML / KMZ i naravno odaberete KMZ
> odaberete određenu rezoluciju i sejvate u određeni folder .Otvorite
> GooglEarth i otvorite KMZ fajl i uzivajte ,po takvoj karti mozete i crtati
> buduci Trag Vaseg kretanja te isti spremiti kao KML fajl i otvarati ga u
> Oziexploreru i prebaciti u GPs uređaj a to izgleda ovako
> Ako slu�ajno imate te karte, mo�ete downloadati slijede�i ZIP:
;)
> Ako se sje�ate onih "specijalki", zbog kojih su neki biciklisti
> nastradali.
>
> Na�ao sam KML datoteke koje ih postavljaju u Google Earth.
> Ako slu�ajno imate te karte, mo�ete downloadati slijede�i ZIP:
>
> http://rapidshare.com/files/314678546/GoogleEarth.zip.html
>
> Najbolje je sve PNG-ove snimiti u isti direktorij na hard disku i u
> njega raspakirati gornji ZIP.
>
>
Ako moze ponovo uload ili na binaries
"This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's
Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
This limit is reached."
Na�ao sam KML datoteke koje ih postavljaju u Google Earth.
Ako slu�ajno imate te karte, mo�ete downloadati slijede�i ZIP:
http://rapidshare.com/files/314678546/GoogleEarth.zip.html
Najbolje je sve PNG-ove snimiti u isti direktorij na hard disku i u
njega raspakirati gornji ZIP.
Ja sam vjerojatno smotaniji od prosjeka, no meni to ne funkcionira kako si
naveo. Dakle ove tvoje fileove sam raspakirao u folder di su mi TK karte.
Kada kliknem na KML file otvori se GE i bude 'obican' GE prikaz. Gdje
grijesim? Hvala.
Pozdrav,
Doc
S lijeve strane klikni + na ime podruca (pod Temporary) koje si otvorio i
onda imas odabir karata.
Dosta dugo otvara, meni se kad sam sve oznacio, Google Earth zaglavio :)
> S lijeve strane klikni + na ime podruca (pod Temporary) koje si otvorio i
> onda imas odabir karata.
> Dosta dugo otvara, meni se kad sam sve oznacio, Google Earth zaglavio :)
Meni pokazuje samo velike crvene X-ove (cekao sam 1h)
Any idea?
Thx
Meni prikazuje sive strelice ukrug i onda nakon nekog vremena ucita.
Ovo tvoje vjerojatno znaci da ne moze pronaci karte.
Ili je pogresan direktorij, ili je krivo ime karata, ili... ne znam nesto
trece :)
> Meni prikazuje sive strelice ukrug i onda nakon nekog vremena ucita.
> Ovo tvoje vjerojatno znaci da ne moze pronaci karte.
> Ili je pogresan direktorij, ili je krivo ime karata, ili... ne znam nesto
> trece :)
Ma nema veze. Vjerojatno imam previse godina i premalo zivaca da bih se
dalje s time zezao.
Hvala.
> Na�ao sam KML datoteke koje ih postavljaju u Google Earth.
> Ako slu�ajno imate te karte, mo�ete downloadati slijede�i ZIP:
>
Bas sam se danas popodne malo igrao i uvidio da bas i nisu to�no
kalibrirani KML fajlovi ,ja sam dva podesavao i snimio ih u KMZ i sad je ok
,probaj ocitati 4 jedinice iz fajla ako ti se ne poklapaju kordinate onda
ne valja a garant se ne poklapaju ....tj ucrtani putevi ne sjedaju na
puteve u GooglEartu
koliko ja znam postoji par verzija tih karata. ako to nije tocno ta verzija
za koju su ti kml fajlovi napravljeni onda vjerojatno ne radi ili u
najboljem slucaju ima neki pomak (zbog razlike u broju horizontalnih i
vertikalnih pixela). neka me netko ispravi ako zna bolje. a mislim da sam
negdje vidio i skriptu koja je generirala kml vlastite kml datoteke.
o.
"EsArt" <es.ar...@inet.hr> wrote in message
news:3mzautw5oc4i.1leu7lcsv58qw$.dlg@40tude.net...
> On Tue, 1 Dec 2009 01:24:41 -0800 (PST), Itzak wrote:
>
>> Na�ao sam KML datoteke koje ih postavljaju u Google Earth.
>> Ako slu�ajno imate te karte, mo�ete downloadati slijede�i ZIP:
>>
> Bas sam se danas popodne malo igrao i uvidio da bas i nisu to�no