http://garmin.com.hr/Products/Products.aspx?category=447&kultura=hr
Imal za siroke mase neki link ? :)
http://www.garmin.com.hr/userfiles/upload/files/maps/update/AdriaROUTE_3.10_CD_update.exe
http://www.garmin.com.hr/userfiles/upload/files/maps/update/AdriaROUTE_3.10_SD_card_update.exe
__________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 5273 (20100712) __________
The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
trazim neki changelog ali nigdje nista. Jel zna tko sta bi trebalo biti
novo?
Vrijedi i za Nokie?
"Joe Moodonja" <j...@modonja.com> wrote in message news:i1kr45$5qd$1...@ss408.t-com.hr...
Nisu se baš raspisali
http://garmin.com.hr/Products/Details.aspx?productID=427&kultura=hr
> Vrijedi i za Nokie?
>
Misliš na GMXT? Naravno
http://garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=296
"Novosti u odnosu na verziju 3.00:
HRVATSKA
- proąirena cestovna mreľa u naseljima i izvan naselja
- uključeni dodatni kućni brojevi u naseljima
- terenska mjerenja u Istri, Slavoniji i Lici
- napravljene korekcije u rutiranju i dodane nove POI točke
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
SLOVENIJA
- nove dionice cesta i autocesta
- nove POI točke, kruľni tokovi, novi kućni brojevi
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
BOSNA I HERCEGOVINA
- dodano 5 novih grada s imenima ulica, a u Sarajevu djelomično uneseni
kućni brojevi
- napravljene korekcije u rutiranju i unesene nove POI točke
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
- detaljna hidrografija
MAKEDONIJA
- dodano 8 novih gradova s imenima ulica
- napravljene korekcije u rutiranju i unesene nove POI točke
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
ALBANIJA
- unesene nove dionice cesta i autocesta i nova naselja
- dodano 7 većih gradova s imenima ulica i POI točkama
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
SRBIJA
- unesene nove dionice cesta i nove POI točke
- uključeni dodatni kućni brojevi u naseljima
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
CRNA GORA
- proąirena cestovna mreľa u naseljima i izvan naselja
- napravljene korekcije u rutiranju i dodane nove POI točke
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
KOSOVO
- dodane nove dionice cesta i nove POI točke
- napravljene korekcije u rutiranju
- ispravljene pogreąke prijavljene od korisnika
Karta je izrađena s Garminovom NT tehnologijom koja omogućava nove funkcije
(3d zgrada, TMC, praćenje ceste u tunelima..), a karta je memorijski manja.
Neki stariji modeli GPS uređaja ne podrľavaju NT format (eTrex Legend, eTrex
Vista, eTrex LegendC, eTrex VistaC, GPSMAP 60C, GPSMAP 60CS, CPSMAP 76C,
GPSMAP 76CS).
Zahvaljujemo se korisnicima koji su nas upozorili na nedostatke koje su
uočili na prethodnoj verziji karte, a preporučamo se i ubuduće. Molimo Vas
da nedostatke javite na pri...@navigo-sistem.hr"
R.
Jel JetMouse otključava ovo ?
"+Smarty+" <MAKNI_OVO_...@gmail.com> je napisao u poruci interesnoj
grupi:i1kvgm$jaj$1...@localhost.localdomain...
>
>
> Jel JetMouse otključava ovo ?
>
>
>
Da !
> Jel JetMouse otkljuèava ovo ?
Da, upravo sam isprobao, instalirao i standardna procedura radi ;)
Jetmouse otključava.
Sad u koristenju ce se valjda pokazati razlike.
Isprobano na 5800XM
Svak im cast onda ! :)
>>
> imam i ja na 5800XM ar3,00 i skinuo
> "http://www.garmin.com.hr/userfiles/upload/files/maps/update/AdriaROUTE_3.10_SD_card_update.exe",
> instalirao i kada želim otvoriti kaže mi da ne može otključati karte putem
> ID-a jedinice 22091348763. Gdje griješim?
Skinuo am CD update, instalirao, zatim putem mapsource-a otkljucao karte
(unlock wizard) i mapsourceom prebacio karte na uredaj.
SD update sam skinuo i instalirao na mob u Garmin. U mapsourcu nemam AR 3,10
već samo 3,00. Ja mislim da je problem ąto u mapsourcu nemam karte AR 3,10 a
neznam kako ih dobiti u MS. Znam kako otključati karte kada ih imam u MS.
Zato ne skidas SD update nego CD update jer on ide u Mapsource, ja jucer
odradio.
Jebiga nisam jos prebacio na uređaj jer nije kod mene trenutno.
Pise: "AdriaROUTE 3.10 NT"
R.
ili ovdje:
http://www.mediafire.com/?jzwnhtjzzwhzthl
"mado" <mado...@inet.hr> wrote in message news:i1m5qt$evh$1...@gregory.bnet.hr...
>
> "Joe Moodonja" <j...@modonja.com> wrote in message news:i1m3uc$c4e$2...@ss408.t-com.hr...
>> On 14.7.2010. 23:20, mado wrote:
>>
>>>>
>>> imam i ja na 5800XM ar3,00 i skinuo
>>> "http://www.garmin.com.hr/userfiles/upload/files/maps/update/AdriaROUTE_3.10_SD_card_update.exe",
>>> instalirao i kada elim otvoriti kae mi da ne moe otkljuati karte putem
>>> ID-a jedinice 22091348763. Gdje grijeim?
>>
>> Skinuo am CD update, instalirao, zatim putem mapsource-a otkljucao karte (unlock wizard) i mapsourceom prebacio karte na uredaj.
>
> SD update sam skinuo i instalirao na mob u Garmin. U mapsourcu nemam AR 3,10 već samo 3,00. Ja mislim da je problem što u
> mapsourcu nemam karte AR 3,10 a neznam kako ih dobiti u MS. Znam kako otključati karte kada ih imam u MS.
Isti ti je postupak, samo generirani ključ ubaciš u gmapsupp.unl (kreiraš ga notepadom)
i staviš ga tamo gdje ti je gmapsupp.img. Ako ti se karta zove drugačije ona korigiraj
ime UNL fajla da odgovara karti.
Ni slova o tome kolika su poboljsanja:) vidim ona petlja u Plocama
(Ceveljusi) gdje je tunel na prikljcnu cestu za "A1" vec 3 verzije je
pokusavaju nacrtati i uvijek bezuspjesno:)
Mislim na komentare u ovoj grupi, svi pitaju na koji nacin otkljucati... ali
nitko nije komentirao poboljsanja.
Sama petlja je ok ucrtana ali negdje nakon prvog tunela se neprimjetno
prelijeva na cestu prema Saric struzi (u stvarsnosti ta ruta ne postoji)
postoji ona iz Rogotina koja ide preko Saric struge ili ona prava koja ide
preko petlje i kroz tunele.
Pogledaj verziju mislim 2.20 u njoj je jedino ispravno ucrtano.
A ti mislis da isti dan kad izadje karta ljudi sjedaju u auto i idu trosit
gorivo da gledaju poboljsanja ? Skuliraj se...
Tko ne pamti sto sve nije bilo ucrtano u 3.00, tesko ce primijetiti
promjene. Ja sam za sada primijetio da su ucrtali jednu zaobilaznu cestu na
jednom nasem otoku koje u 3.00 nije bilo pa mi je Garmin javljao da se vozim
po livadi.
R.
-- nije istina , u mapsorceu je toboze otkljucana i kad posaljem na garmina
kaze da ne moze otkljucati karte
>Zahvaljujemo se korisnicima koji su nas upozorili na nedostatke koje su
>uočili na prethodnoj verziji karte, a preporučamo se i ubuduće. Molimo Vas
>da nedostatke javite na pri...@navigo-sistem.hr"
Kita...
Ima stvari koje sam prijavio jos prije verzije 3.00 pa nisu usle niti
u 3.10 - malo mi se cini da cu ubuduce samo opsovati krivu kartu i nek
se jebu, umjesto da trosim vrijeme na slanje trackova, slika iz Googla
i opisa.
--
Kresimir Kos
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)
-- da , znam o cemu pricam , imao sam ga i prije i sve je radilo sa AR3.0 ,
a kad ga otkljucavas sa jet mouse , znas i sam da moras unjeti ID uredjaja i
onda je ta karta otkljucana za taj uredjaj
"Cose" <firstname...@gmail.com> je napisao u poruci interesnoj
grupi:22c446pg27nibfiqm...@4ax.com...
>
> Kita...
>
> Ima stvari koje sam prijavio jos prije verzije 3.00 pa nisu usle niti
> u 3.10 - malo mi se cini da cu ubuduce samo opsovati krivu kartu i nek
> se jebu, umjesto da trosim vrijeme na slanje trackova, slika iz Googla
> i opisa.
>
-ja sam im prijavio jednu gresku i to su vidim ispravili u 3.10
Skinuo, ali kako da je otvorim i vidim u Mapsourceu zajedno sa drugim
kartama?
"Branimir H." <branimir...@zg.t-com.hr> wrote in message news:i1u6uq$ecj$1...@ss408.t-com.hr...
Ako je to IMG fajl onda nikako, to je za uređaj.
Skini CD verziju sa navigovih stranica.
Ovo je rijeseno, zanemarite.
"Torquemada" <rno...@optinet.hr> wrote in message news:i1umfv$jt5$1...@localhost.localdomain...
Ali ga opet neće moći pokrenuti u mapsource-u i gledati kartu unutra, čitaj postove
prije nego kreneš odgovarati.
-- kaj trabunjas ti , pa ovi fajlovi i jesu otkljucani , samo ih iskopiras u
garmina i to je to
pa i samo ime fajla ti govori da je "unlocked"
-- deckic sad ga malo vec i serkas , prvo drzis lekcije da si sami traze
tutorijale , a sad pak u drugom postu nek se tebi jave .
a sto se mene osobno tice vec sam odavno iskopirao image AR3.10 i metnuo u
garmina , samo sam se osvrnuo na otkljucavanje karte u mapsorce-u , tu ovisi
sve o kojoj je verziji mapsorcea rijec
i btw. radim sa garminima jos od c510 , tako da nemam nikakvih problema
"Torquemada" <rno...@optinet.hr> wrote in message news:i1v6ls$lv3$1...@localhost.localdomain...
Zašto to meni odgovaraš?
ja sam otključao gomile karata na nekoliko različitih načina, ove kombinacije što
ti pričaš koristim bar 2 godine + generiranje ključa u UNL fajl, jer neke karte mi
all.bat ne prepoznaje, CNEUNT mi npr. ne prepoznaje i nju otključavam
sa keygenom na računalu i posebno u uređaju.
pa eto primjetio sam da su konacno popravili zagvozd-imotski....
> da jo nadopinim . ima na internrtu program. mislim da se zove universal
> ili alternativ unlocker za garmin karte.otklucava sve zivo. imam verziju
> gdje izgeneriras mapu bilo gdje , oces gps ,ili stick ili bilo koji folder
> . otkljucas i kopiras gdje ti treba. Tada dobijes otkljucanu mapu koja
> radi u svakom GPS uredaju. ili na bilo kojoj SD kartici, Sami znate da su
> karte vezane za serijski broj ili SD-a ili Garmina. ovdje toga nema . Sve
> radi na svemu. Tako da mozes stancat otkljucane karte, kopirat ih na SD i
> slat dalje. sad sam vec usao u zonu piratstva koju moram unaprijed osudit,
> ali tako stvari stoje. ako bude jos nejasnoca javite se.
Ti si se bas specijalizirao za kradju ha? u hrvatskoj je popularno biti sto
veci lopov:)
U ovom slucaju Karamarko podrzava tebe i slicne tebi jel'da.
> postoji jos jedna ruta i ta je u stvarnosti ispravna a nikad u takvom
> obliku nije bila nacrtana. Zapocinje negdje na 2/3 puta od petlje prema
> Saric struzi ( sa magistrale lijevo) i ide paralelno sa brzom cestom iznad
> saric struge i tu se racva lijevo prema Karamaticima i desno prema
> Desnama. Ucrtan je ovaj lijevi krak prema Karamaticima U City Navigaror
> Europe 2011.10 . i taj dio je ok .samo sto ta cesta ne zapocinje u Saric
> struzi kako je nacrtano i u AR 3.10 nego prije a to do sada nikad nije
> bilo nacrtano. Tocnije zapocinje na Mostini.Desni krak prema Desnama nije
> nacrtan. Ona je trebala bit spojena sa cestom Kroz Saric strugu negdje iza
> crkva na kriju sela , ali nije. I na kraju po kategoriji to je lokalna
> cesta koja je napravljena da bi lokalno stanovnistvo moglo komunicirati po
> lokalnim selima a da na ulaze na brzu cestu ( citaj da bi bivsi
> gradonacelnik Karamatic mogao doci do svoje kuce u Karamaticima).
Bilo bi normalno da je ucrtana glavna cesta, ako je karta preciznija onda i
ostale prilazne ceste. Rutiranje bi svakako moralo biti onom cestom koja je
najbra i najkvalitetnija.
Ispred sebe imam orhinalnu HC-ovu kartu iz vremena izgradnje te ceste.
(Cvor Ceveljusa) trasa: most Crna rijeka, tunel Medak, tunel Petrovac,
viadukt Vrila, viadukt Dracevac2, viadukt Dracevac1, viadukt Radonjic, tunel
Zmijarevici....
Eto, ovih dana cu to skenirat i poslat u navigo prijedlog da ucrtaju kako
spada.
Zaviris u mapsource i znas sta u tvom selu nije valjalo u proslim verzijama,
ako ima poboljsanja onda su vidljiva, ne?
Ne govorim ja o nasipanju obale u Plocama:) i znam da je ovo kuratz od
drzave ali ipak... ono sto pises u proteklim postovima bi se bez ikakvih
problema moglo zvati "nagovor na kazneno djelo"
to sto mase ljudi otkljucaju za svoje potrebe ipak nije toliko javno:)
iskreno mi se yebe za navigo i njihove karte ali su ipak hrvatska tvrtka i
da se ima malo obraza nebi bar ne ovako javno pozivali na kradju.
Ako nekome zelis pomoci onda mu posalji mail.
Mozda sam ja u krivu ako tako razmisljam, ne znam.
Ali zeno pobogu, ne mogu ljudi odmah isti dan skakat zu MapSource, ja prvi
nisam zavirio kad sam ga skinio jer kontam, valjda nije gori od proslog :)))
Žalosno ali istinito, od 60 i nešto postova do sada, 50 ih je vezano
za crackanje karte. Nema tu pomoći u ovoj državi dok ne rasprodamo sve
a onda ćemo tu istu kartu plaćati Amerikancima po duploj cijeni.
CityNavigator radi na novom kodu za zaključavanje.
> mozda nisu ucrtani tuneli vijadukti.
Ni tuneli niti vijadukti nisu na AR posebno oznaceni, jer to
su takodjer samo segmenti ceste. Doduse, tunele svi vide (osim
ako spavaju za volanom), ali vozaci cesto uopce ne primjecuju
da se nalaze na vijaduktu, jer su ogradjeni prilicno visokim
betonskim ogradama. No, nisam htio o vijaduktima nego samo o
tunelima na karti Adriaroute. Dakle, svi tuneli na autocestama
i vecina onih na ostalim cestama u HR upisani su medju podacima
koji se ne vide na karti (na Garminovom ekranu) a vjerojatno su
samo rijetki korisnici primijetili da Garmin prilikom prolaska
kroz npr. tunel Sveti Rok ne javlja "izgubljen prijem satelita"
(informacija koja neke moze zbuniti) nego normalno nastavlja
navigaciju. To vjerojatno vrijedi i za tunele na Plocanskoj
"brzoj cesti" (samo nisam siguran prepoznaju li tu opciju i
stariji Garminovi cestovni modeli).
--
Tom
> To je u zadnjoj verziji AR i nacrtano tocno sve to sto si gore
> nabrojila,To je ta trasa, svaki dan prodem njom deset puta.mozda nisu
> ucrtani tuneli vijadukti.To je razrada karte. Ali kad opicis rutiranje
> ispravno ce te dovest i do vrgorca i do ploca.To manje vise sljaka,iako bi
> moglo bit bolje.Ove okolne ceste su naopako nacrtane ili uopce nisu,a
> gradene su zajedno sa tom brzom.Iako su to lokalne ceste one su nove i
> odlicne kvalitete i mogu bit alternativa u slucaju bilo kakve blokade na
> brzoj cesti( sudar,pozari). a nema ih na karti i onda se desi da imas
> umjesto 5 km obilaska, dobrih 20.A to je samo povrsnost u poslu . nista
> drugo.sto ih je kostalo da i to ne ucrtaju.Evo ja cu upalit GPS provozat
> se i poslat sve Trackove u Navigo.
Bas me zanima jeli jos uvijek u Podgori nasred mosta govori da skrenes
desno:))
Iako ne podrzavam piratluk bilo koje vrste, odlucio sam se na ovakva
otkljucavanja karata iz cistog revolta. Zato jer ima 2 legalna MobileXT-a
(jedan s Adriaroute, drugi i sa CN Europe), legalnuAdriaTopo i legalni
Bluechart. A revoltiran sam zato jer sam prvo mora kupiti onad drugi XT jer
nije postojala mogucnost dodavanja (uz doplatu) CNE nego sve ponovo. Isto
tako, nema upgradea za CNE nego treba kupiti novi, Garmin vise ne daje
podrsku za Mobile XT jer su izbacili vlastiti navigator/mobitel. I na kraju,
upgradeom Mapsourcea su mi te (ponavljam, LEGALNE i kupljene) karte ostale
zakljucane i sili me se na ponovnu online aktivaciju/otkljucavanje. A kad je
dosta onda je stvarno dosta.
Zato podrzavam ono sto radis, a osobno cu to iskoristiti samo utoliko da mi
sve karte do koje imam (bez skidanja novih) rade samo u moja dva uredjaja,
mobitelu i bluetooth prijemniku (Garminovom) GPS10. Nista vise od toga.