Sputnik
2 minutes
20:50 26.03.2018(освежено 20:52 26.03.2018) Преузмите краћи линк
Руководство Српске листе усвојило је иницијативу за напуштање владе у Приштини и о овој одлици ће обавестити председника Србије Александра Вучића, саопштио је вечерас председник Српске листе Горан Ракић.
© AP Photo/ Visar Kryeziu
„Дијалог у оваквим околностима, када се на голорук народ иде са метком у цеви, када се на реч иде кундацима и ђоновима чизама, док се врши институционално насиље над грађанима, нема никаквог смисла“, навео је Ракић.
Он је у саопштењу истакао да је ово тежак дан за Србе на Косову и Метохији, кад се најбоље видело лице приштинских институција.
„Брутално, са метком у цеви, уз шок-бомбе и бесомучно ударање жена и мушкараца, нападнути су и пребијани легални и легитимни представници српског народа у покрајинским институцијама, министри, директори канцеларије, посланици, градоначелници“, казао је Ракић.
„Након оваквог злодела и демонстрирања силе, руководство Српске листе је одржало хитан састанак на коме смо усвојили иницијативу за напуштање владе у Приштини. О овој одлуци ћемо обавестити председника Републике Србије Александра Вучића“, навео је Ракић.