Kosovska Mitrovica -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u zgradu Predsedništva na Andrićevom vencu, gde počinje sednica Saveta za nacionalnu bezbednost.
Izvor: B92, Tanjug ponedeljak, 26.03.2018. | 18:03 -> 19:37
Foto: Tanjug / Dragan Kujundžić
Na sastanak su stigli i premijerka Ana Brnabić, ministri Nebojša Stefanović, Ivica Dačić, Nela Kurburović, Aleksandar Vulin, šef BIA Bratislav Gašić...
Sednica je bila zakazana za utorak prepodne, ali će zbog vanrednih okolnosti biti održana danas.
Predsednik Srbije zakazao je hitnu sednicu Saveta za večeras nakon hapšenja direktora Kancelarije za KiM Marka Đurića u Kosovskoj Mitrovici, koji je zatim prebačen u Prištinu, a prema poslednjim informacijama, "deportovan" je u centralnu Srbiju.
Mediji javljaju i da je predsednik Vučić ubrzo posle hapšenja Đurića telofonom razgovarao s predsednikom Rusije Vladimirom Putinom o današnjim događajima na Kim, a potom je pozvao telefonom šeficu evropske diplomatije Federiku Mogerini.
Pročitajte još:
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=03&dd=26&nav_category=16&nav_id=1373841